ULUSLARARASI AKTİVİTELER

İKİZ KULÜP TÖRENİ

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü ile Girne Inner Wheel Kulübü 17 Kasım 2023 tarihinde ikiz kulüp anlaşması imza törenini gerçekleştirdiler. Toplantıya IW 242. Bölge Federasyonu Başkanı Arife Öktem, IW 222. Bölge Alasia AsBaşkanı İmren Gürbasar, Kulüp Başkanları, Geçmiş Dönem Başkanları, Yönetim Kurulları ve IW kız kardeşlerimiz katılım gösterdiler. Boğaziçi IW Kulübü Başkanımız Çiğdem Diken'i, Yönetim Kurulunu ve kulüp üyelerini tebrik ediyoruz.

BAYRAK DEĞİŞİMİ

IW 322. Bölge (Sri Lanka) ISO Thilani Gunasekera ile IW 242. Bölge Federasyonu ISO Sevgili Figen Bilge banner değişimi gerçekleştirdiler. Güçlü Kadınlar Güçlü Dünya. Bir Işık Yak.

Bayrak Değişimi

IW 322. Bölge (SriLanka) Inner Wheel Club ıf Wattala ISO Sweenitha Fernando ile IW 242. Bölge Federasyonu ISO Sevgili Figen Bilge banner değişimi gerçekleştirdi. Güçlü Kadınlar Güçlü Dünya... Bir Işık Yak...

Bayrak Değişimi

IW 242. Bölge Federasyonu Başkanımız Sevgili Arife Öktem ve ISO Figen Bilge 21 Ekim 2023 tarihinde IW 325. Bölge Federasyonu (Hindistan) GDB Ruhi Ahmed İstanbul ziyareti nedeni ile banner değişimi için biraraya geldiler. Güçlü Kadınlar Güçlü Dünya... Bir Işık Yak...

UIW 242. Bölge Federasyonu Uluslararasında..

2020/2021 Dönemimizde, kulüplerimizin tüm bursiyerlerine vermeyi planladığımız bir dizi eğitim semineri projemizi UIW 242. Bölge olarak bir makale haline getirdik ve uluslararası yolladık. Bu güzel, bir o kadar da anlamlı projemiz bugün 3 numaralı News Letter'da kabul görerek yayınlandı. Önceliğimiz eğitim diyoruz.

Avrupa IW Kulübü'nden Uganda'da Bulunan Yetimhaneye Büyük Destek...

Avrupa IW Kulübü'müz Uganda'da bulunan bir yetimhaneye, 200 adet nevresim takımı, 300 adet diş fırçası ile yeni kurulacak kütüphanesi için İngilizce kitap yardımı yapmıştır. Yardımlar, Türkiye Uganda Büyükelçisi Kerem Alp'in aracılığı ile Ocak ayında yerine ulaşmıştır.

2020/2021 Dönemi Margarette Golding Ödülü Sahibi Sevgi Arık...

2020/2021 dönemi Margarette Golding ödülü bu yıl, bölgemizden Suadiye IW ve Dalyan IW Kulüpler'imizin adaylarına verildi. Suadiye IW Kulübümüzün adayı Sevgi Arık yaşamı boyunca kendini atfettiği zihinsel engelli çocuklarımıza yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde bu onurlu ödüle layık görüldü.

2020/2021 Dönemi Margarette Golding Ödülü Sahibi Emine Uzel...

2020/2021 dönemi Margarette Golding ödülü bu yıl, bölgemizden Suadiye IW ve Dalyan IW Kulüpler'imizin adaylarına verildi. Dalyan IW Kulübümüzün adayı aynı zamanda Kulüp üyesi olan Emine Uzel hiç durmadan insanlara faydalı olmak için gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde bu onurlu ödüle layık görüldü.

Beyazıt IW ve İkiz Kulüpleri Dobrich IW Kulüplerinden Ortak Toplantısı...

Beyazıt Inner Wheel Kulübü, ikiz kulüpleri Dobrich IW (Bulgaristan) ile Dönem Başkanları Sylvia Dimitrova’nın sunumunu yaptığı bir webinarda bir araya geldiler. Bölge yönetimimizin de katıldığı toplantının konusu “Şifalı Yağlar” idi.

İkiz Kulüp Anlaşması

Uluslararası Inner Wheel 95. Bölge Ürdün - Mısır PETRA kulübü ile 242. Bölge Dalyan Iw Kulübü, 10 Ocak kutlamalarında ikiz kulüp anlaşmalarını imzaladılar.

İkiz Kulüp Anlaşması

BEYAZIT Inner Wheel (242. Bölge) ve KKTC GİRNE Inner Wheel Kulüpleri, aralarındaki dostluk ve işbirliğini geliştirmek amaçlı ikiz kulüp anlaşmalarını, Inner Wheel Dünya Başkanının katıldığı 10 Ocak IW Kutlama Davetinde imzaladılar. İmza töreni Beyazıt IW Kulübü Başkanı Dilek Akşin ve Girne IW Kulübü Başkanı Çiğdem Candar arasında gerçekleşti.

Fas Alia İlköğretim Okulu Ziyareti

BEYOĞLU IW Kulübü Başkanı Dilek Durgun ve 242. Bölge Federasyonu Başkanı Meltem Gökman, 28.11.2019 tarihinde, kardeş kulüp Fas Kazablanka Rönesans Kulübünün sponsoru olduğu Alia Özel İlköğretim Okulunu ziyaret etti. 73. Bölge Başkanı Colette Rousseau ve Kazablanka Rönesans Kulübü üyelerinin katıldığı ve öğrencilerin özel tören düzenlediği bu etkinlikte, Beyoğlu IW Başkanı Dilek Durgun anı defterini imzaladı.

Fas Alia Okul Yapım Projesi Yardım Balosu

BEYOĞLU IW Kulübünün, ikiz kulübü Fas Kazablanka Rönesans Kulübünün sponsoru olduğu Alia Özel İlköğretim Okuluna fon yaratma amaçlı düzenlenen Yardım Balosu 28 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Türkiye'yi temsilen bu anlamlı geceye, 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman, 242. Bölge Uluslararası Hizmet Organizatörü Serra Türel, Geçmiş Dönem Bölge Başkanları Deniz Tezelman & Müge Es ile Beyoğlu IW Kulübü Başkanı Dilek Durgun katıldı.

Uluslararası İkiz Kulüp Anlaşması

242. Bölge BEYOĞLU IW ile Fas KAZABLANKA RÖNESANS IW Kulüplerinin İkiz Kulüp Töreni, 27 Kasım 2019 tarihinde Kazablanka'da yapıldı. 2 ülke arasında, ortak projeler yapma ve uluslararası ilişkileri güçlendirme amaçlı imzalanan ve Kazablanka Rönesans Kulübünün ev sahipliğinde düzenlenen anlaşma törenine 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman, Uluslararası Hizmet Organizatörü Serra Türel ve Beyoğlu IW Başkanı Dilek Durgun'un yanı sıra çok sayıda üye katıldı.

Gambiya Su Kuyusu Projesi

21 Kasım tarihinde Dalyan IW Kulübü GAMBIA 'daydı. Açlık ve kötü koşullar altında yaşam mücadelesi veren insanlara içilebilir su sağlamak için GAMBIA -BANJUL şehri JANDİN Köyü'nde bir su kuyusu açtılar. Kilometrelerce uzaktan suyunu taşımak zorunda olan köy halkının yüzünü, bu yeni su kuyusuyla gülümsettiler. Hüzün ve sevincin bir arada olduğu bir deneyimdi. Orada bir köy var uzakta,O köy, bizim köyümüzdür.

Suadiye-Amman kardeş Kulüp İstanbul Buluşması

Suadiye IW Kulübü ,Kardeş Kulübü Amman/Ürdün IW kulübünü, 17 Eylül’de Moda Deniz Kulübü'nde ağırladı. Toplantıya 242. Bölge Başkanımız Meltem Gökman ve 242-244. Bölge Ulusal Temsilci Vekili Siren Toksoy da katıldı.

Margaratte Golding Ödül Töreni

2018-2019 dönemine istinaden, Uluslararası Inner Wheel tarafından, toplumsal hizmetleri ile başarı kazanmış kadınlara verilen Margarette Golding ödülü, bu yıl, 242. Bölge Türkiye'den Dalyan Kulübü üyesi Sn. Belkıs Ünver'e verildi. Ödül töreni, Uluslararası Ralli kapsamında düzenlenen özel baloda gerçekleşti. MG pini, Sn. Ünver'e, Dünya Başkanı Christine Kirby tarafından takıldı.

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

242. Bölge tarafından düzenlenen, IW Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby'nin onur konuğu olarak katıldığı, Almanya, Bulgaristan, Fransa, Hindistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Nijerya ve Pakistan'dan katılımcı ve konuşmacıların yer aldığı Uluslararası Ralli, 26 Nisan 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby ve Türkiye 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Sn. Nur Üstaş

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby ve Türkiye 242. Bölge Federasyonu Başkanı Sn. Gülru Erdier

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

Uluslararası Ralli 2019 İstanbul Açılış Töreni

Amman İkiz Kulüp Ziyareti

SUADİYE IW Kulubü, 06-10 Nisan tarihleri arasında, ikiz kulubü Ürdün Amman IW Kulübünü ziyaret etti. Amman'daki kız kardeşleri ile biraraya gelen kulüp üyeleri, ev sahibi kulüp tarafından düzelen özel programda, Ürdün'ü ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmalarda bulundu.

Kazablanka Renaissance IW Kulübü Ziyareti

242. Bölge Federasyonu tarafından İstanbul'da ağırlanan Kazablanka IW Kulüp Kurucu Başkanı ve 8 üyesi ile Bursa IW Kulübünü ziyaret etti. 242. Bölge Yönetiminin katıldığı bu ziyarette, iki ülke arasındaki IW dostluğu pekiştirilerek, projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Bulgaristan Kavarna Kulübü Ortak Proje

DOLMABAHÇE Inner Wheel Kulübü ve 248. Bölge Kavarna Kulübü ortak gerçekleştirdikleri Renklerin Gücü projesiyle Bulgaristan’da 2. defa biraraya geldiler. Projenin öncüsü Dolmabahçe IW Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Sn. Hatice Kunt, Bulgar öğrencilere Renkoloji üzerine bir sunum yaptı. Varna Avrupa Kulübünden Nelly Breatova’nın da katıldığı etkinlikte tarım ve çevre konularında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

15. HİNDİSTAN IW KULÜPLERİ KONFERANSI

Bu yıl 15.si düzenlenen Hindistan Inner Wheel Kulüpleri Birliği Konferansında ülkemizi, 242. Bölge Uluslararası Servis Organizatörü SUADİYE IW Kulübü Üyesi Handan Özgül ve Kulüp Editörü Simten Sadi temsil ettiler. Hindistan'ın Pure şehrinde düzenlenen konferansta, temsilciler 2018 -2019 Dönemi Dünya Başkanı Christine Kirby ve gelecek dönem Dünya Başkanı Phyllis Charter ile Türkiye Inner Wheel Kulüpleri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. 

Charter (Berat Belgesi)

242. Bölge Inner Wheel Federasyonu 10. Kulübü BOĞAZİÇİ INNER WHEEL KULÜBÜ, 2018-2019 Çalışma Döneminde, Ulusal Temsilci Sn. Nur Üstaş ve 242. Bölge Başkanı Sn. Gülru Erdier yönetiminde kurulmuştur.

Fransa IW Dostluk Ziyareti

DALYAN IW Kulübünün ikiz kulübü Strasbourg IW Kulubü Geçmiş Dönem Başkanı Marie-Ange Rebert ve arkadaşı Dominique'in İstanbul ziyaretinde, Dalyan IWC üyesi ve Uluslararası Inner Wheel 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Nur Üstaş ve Geçmiş Dönem Başkanı Belkıs Ünver ile öğle yemeğinde biraraya geldiler

Fransa 68. Bölge Karşılama Yemeği

Fransa 68. Bölge Başkanı Marie Ange Rebert, 242 Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Başkan Yardımcısı Meltem Gökman tarafından İstanbul'da bir akşam yemeğinde konuk edildi. 2 ülke arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi ve daha çok ortak proje yapmak için fikir alışverişi yapıldı.

MAKEDONYA IW BAŞKAN ZİYARETİ

Dünya IW Başkanı Christine Kirby’nin 13-15 Kasım 2018 tarihli Makedonya IW Kulüpleri ziyaretinde, ülkemizi 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Nur Üstaş temsil etti. Geniş bir katılımın olduğu ziyarette IW konulu toplantılar yapıldı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge üyeleri, Uluslararası Inner Wheel Başkanı Sn. Christine Kirby ve Odessa Türk Konsolosu ile birlikte 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde

242. Bölge Başkanı ve Odessa Black Sea Inner Wheel Kulübü başkanı arasında bayrak değişimi

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Türkiye, Odessa Black Sea Inner Wheel Kulübünün Kuruluş Törenine katıldı. Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby'nin onur konuğu olduğu törende, Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu ülkemizi temsil etti.

Odessa Black Sea Charter Töreni Katılımı

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Türkiye, Odessa Black Sea Inner Wheel Kulübünün Kuruluş Törenine katıldı. Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby'nin onur konuğu olduğu törende, Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu ülkemizi temsil etti.

Women For Europe Avrupa için Kadın Konferansı Napoli

Kasım 2015 tarihinde Napoli’de 7.si düzenlenen WOMEN FOR EUROPE kongresinde, 2014-15 Bölge Başkanı Sn. Zehra Nur Üstaş’ın konuşmacı olarak yer aldığı uluslararası toplantı.

Kopenhag Konvansiyonu

Türkiye INNER WHEEL 244. Bölge’den Sn. Deniz Özhun’un 16. Uluslararası Inner Wheel Kopenhag Konvansiyonunda Yönetim Kurulu Üyeliği.

15. Uluslararası INNER WHEEL DÜNYA KONVANSİYONU İSTANBUL

3 yılda bir düzenlenen Uluslararası Inner Wheel Konvansiyonunun 15.si, 17-21 Nisan 2012 tarihleri arasında Türkiye Inner Wheel 242. Bölge Kulüpleri ev sahipliğinde 103 ülkeden 2000’den fazla üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dünya Başkanı Türkiye Ziyareti

2001-2002 dönemi Inner Wheel Dünya Başkanı Carole Buchanan'ın (Avustralya) Türkiye Ziyareti

11. Konvansiyon Stokholm

Inner Wheel Uluslararası 11. Konvansiyonu, Mayıs 2000'de İsveç'in başkenti Stokholm'de gerçekleştirildi. Konvansiyona ülkemizi temsilen İnci Tarzi, Gülsen Erdier ve Ülkü Somer katıldı