ULUSLARARASI AKTİVİTELER

Suadiye-Amman kardeş Kulüp İstanbul Buluşması

Suadiye IW Kulübü ,Kardeş Kulübü Amman/Ürdün IW kulübünü, 17 Eylül’de Moda Deniz Kulübü'nde ağırladı. Toplantıya 242. Bölge Başkanımız Meltem Gökman ve 242-244. Bölge Ulusal Temsilci Vekili Siren Toksoy da katıldı.

Margaratte Golding Ödül Töreni

2018-2019 dönemine istinaden, Uluslararası Inner Wheel tarafından, toplumsal hizmetleri ile başarı kazanmış kadınlara verilen Margarette Golding ödülü, bu yıl, 242. Bölge Türkiye'den Dalyan Kulübü üyesi Sn. Belkıs Ünver'e verildi. Ödül töreni, Uluslararası Ralli kapsamında düzenlenen özel baloda gerçekleşti. MG pini, Sn. Ünver'e, Dünya Başkanı Christine Kirby tarafından takıldı.

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

242. Bölge tarafından düzenlenen, IW Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby'nin onur konuğu olarak katıldığı, Almanya, Bulgaristan, Fransa, Hindistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Nijerya ve Pakistan'dan katılımcı ve konuşmacıların yer aldığı Uluslararası Ralli, 26 Nisan 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby ve Türkiye 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Sn. Nur Üstaş

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby ve Türkiye 242. Bölge Federasyonu Başkanı Sn. Gülru Erdier

Uluslararası Ralli İstanbul 2019

Uluslararası Ralli 2019 İstanbul Açılış Töreni

Amman İkiz Kulüp Ziyareti

SUADİYE IW Kulubü, 06-10 Nisan tarihleri arasında, ikiz kulubü Ürdün Amman IW Kulübünü ziyaret etti. Amman'daki kız kardeşleri ile biraraya gelen kulüp üyeleri, ev sahibi kulüp tarafından düzelen özel programda, Ürdün'ü ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmalarda bulundu.

Kazablanka Renaissance IW Kulübü Ziyareti

242. Bölge Federasyonu tarafından İstanbul'da ağırlanan Kazablanka IW Kulüp Kurucu Başkanı ve 8 üyesi ile Bursa IW Kulübünü ziyaret etti. 242. Bölge Yönetiminin katıldığı bu ziyarette, iki ülke arasındaki IW dostluğu pekiştirilerek, projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Bulgaristan Kavarna Kulübü Ortak Proje

DOLMABAHÇE Inner Wheel Kulübü ve 248. Bölge Kavarna Kulübü ortak gerçekleştirdikleri Renklerin Gücü projesiyle Bulgaristan’da 2. defa biraraya geldiler. Projenin öncüsü Dolmabahçe IW Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Sn. Hatice Kunt, Bulgar öğrencilere Renkoloji üzerine bir sunum yaptı. Varna Avrupa Kulübünden Nelly Breatova’nın da katıldığı etkinlikte tarım ve çevre konularında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

15. HİNDİSTAN IW KULÜPLERİ KONFERANSI

Bu yıl 15.si düzenlenen Hindistan Inner Wheel Kulüpleri Birliği Konferansında ülkemizi, 242. Bölge Uluslararası Servis Organizatörü SUADİYE IW Kulübü Üyesi Handan Özgül ve Kulüp Editörü Simten Sadi temsil ettiler. Hindistan'ın Pure şehrinde düzenlenen konferansta, temsilciler 2018 -2019 Dönemi Dünya Başkanı Christine Kirby ve gelecek dönem Dünya Başkanı Phyllis Charter ile Türkiye Inner Wheel Kulüpleri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. 

Charter (Berat Belgesi)

242. Bölge Inner Wheel Federasyonu 10. Kulübü BOĞAZİÇİ INNER WHEEL KULÜBÜ, 2018-2019 Çalışma Döneminde, Ulusal Temsilci Sn. Nur Üstaş ve 242. Bölge Başkanı Sn. Gülru Erdier yönetiminde kurulmuştur.

Fransa IW Dostluk Ziyareti

DALYAN IW Kulübünün ikiz kulübü Strasbourg IW Kulubü Geçmiş Dönem Başkanı Marie-Ange Rebert ve arkadaşı Dominique'in İstanbul ziyaretinde, Dalyan IWC üyesi ve Uluslararası Inner Wheel 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Nur Üstaş ve Geçmiş Dönem Başkanı Belkıs Ünver ile öğle yemeğinde biraraya geldiler

Fransa 68. Bölge Karşılama Yemeği

Fransa 68. Bölge Başkanı Marie Ange Rebert, 242 Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Başkan Yardımcısı Meltem Gökman tarafından İstanbul'da bir akşam yemeğinde konuk edildi. 2 ülke arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi ve daha çok ortak proje yapmak için fikir alışverişi yapıldı.

MAKEDONYA IW BAŞKAN ZİYARETİ

Dünya IW Başkanı Christine Kirby’nin 13-15 Kasım 2018 tarihli Makedonya IW Kulüpleri ziyaretinde, ülkemizi 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Nur Üstaş temsil etti. Geniş bir katılımın olduğu ziyarette IW konulu toplantılar yapıldı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge üyeleri, Uluslararası Inner Wheel Başkanı Sn. Christine Kirby ve Odessa Türk Konsolosu ile birlikte 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde

242. Bölge Başkanı ve Odessa Black Sea Inner Wheel Kulübü başkanı arasında bayrak değişimi

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Türkiye, Odessa Black Sea Inner Wheel Kulübünün Kuruluş Törenine katıldı. Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby'nin onur konuğu olduğu törende, Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu ülkemizi temsil etti.

Odessa Black Sea Charter Töreni Katılımı

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Türkiye, Odessa Black Sea Inner Wheel Kulübünün Kuruluş Törenine katıldı. Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Christine Kirby'nin onur konuğu olduğu törende, Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu ülkemizi temsil etti.

Women For Europe Avrupa için Kadın Konferansı Napoli

Kasım 2015 tarihinde Napoli’de 7.si düzenlenen WOMEN FOR EUROPE kongresinde, 2014-15 Bölge Başkanı Sn. Zehra Nur Üstaş’ın konuşmacı olarak yer aldığı uluslararası toplantı.

Kopenhag Konvansiyonu

Türkiye INNER WHEEL 244. Bölge’den Sn. Deniz Özhun’un 16. Uluslararası Inner Wheel Kopenhag Konvansiyonunda Yönetim Kurulu Üyeliği.

15. Uluslararası INNER WHEEL DÜNYA KONVANSİYONU İSTANBUL

3 yılda bir düzenlenen Uluslararası Inner Wheel Konvansiyonunun 15.si, 17-21 Nisan 2012 tarihleri arasında Türkiye Inner Wheel 242. Bölge Kulüpleri ev sahipliğinde 103 ülkeden 2000’den fazla üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.