PROJELER

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜNDEN BAĞIŞ

Dalyan IW Kulübümüz, Kozyatağı Rotary Kulübü, Moda Rotary Kulübü ve Adalar Rotary Kulübü, büyük bir üniversitenin öğrenci giysi odasına bağışta bulundular.

DALYAN IW KULÜBÜ'NDEN İKİNCİ EL EŞYA YARDIMI

Dalyan IW Kulübü, Kadıköy Belediyesine bağlı Sahrayıcedit gönüllü evine ikinci el giyim ve eşya yardımında bulunmuştur.

DALYAN IW KULÜBÜ'NDEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Dalyan IW Kulübü, Hatay Defne Kadın Kooperatifinden aldığı 21 koli 850 adet sabunu yine aynı bölgedeki depremzede ailelere dağıttı. Bu projeye destek sağlayan Sevgili Nur Üstaş Başkanımıza, projeyi öneren IW 242. Bölge Başkanımız Sevgili Arife Öktem'e, destek veren kulüp üyelerine, Kozyatağı ve Kalamış Rotary Kulüplerine teşekkür ederiz.

AFET BÖLGESİNE YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Unutmayacağız... Afet Bölgesine yardımlarımız devam ediyor. Hatay Samandağ bölgesinde çadırlarda yaşayan afetzedelerimize, 2 gönüllü öğretmen arkadaşlarımızın destekleri ile 800 koli su dağıttık. Sularımızın 600 kolisi 242. Bölge Federasyonumuz tarafından, 200 kolisi ise yurt dışındaki kız kardeşlerimizin bağışları ile Inner Wheel Türkiye adına bağışlanmıştır.

BANDIRMA INNER WHEEL KULÜBÜMÜZ KURULDU

Bursa Inner Wheel Kulübü mentörlüğünde, Bandırma Inner Wheel Kulübü 17 üyesi ile, Sevgili Seray Demirtaş Kargı başkanlığında kurulmuştur. Hayırlı olsun diyerek başarılar diliyoruz. Inner Wheel ailemize hoş geldiniz.

EMİRGAN INNER WHEEL KULÜBÜMÜZ KURULDU

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge mentörlüğünde ve Ulusal Temsilcimiz Sevgili Siren Toksoy'un destekleri ile Emirgan Inner Wheel Kulübü Sevgili Sibel Madanoğlu başkanlığında kurulmuştur. Hayırlı olsun diyerek başarılar diliyoruz. IW ailemize hoş geldiniz.

ESKİŞEHİR IW KULÜBÜ'NÜN DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİ VE AİLELERE DESTEĞİ

Eskişehir Inner Wheel Kulübü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan, depremden etkilenen dört öğrenciye burs verdi. Kulübün 11 burslu öğrencisi oldu. Depremden etkilenen iki ailenin evi donatıldı. Yine depremden etkilenen 160 aileye gıda yardımı yapıldı. Depremden etkilenen lise öğrencilerine ek ders kitapları alınarak eğitime destek olundu.

BURSA IW KULÜBÜ'NÜN 'ÖĞRENCİ LİDERLİK PROGRAMI' YAPILDI

Bursa Inner Wheel Kulübü'nün 'Öğrenci Liderlik Programı' yapıldı. Dağ köylerinden ve deprem bölgelerinden 87 lise öğrencisi profesyonellerle buluşturuldu. 6 mesleğin tanıtıldığı panelde 4 üyemiz panelist olarak yer aldı. Sayın üyelerimiz Doktor Asuman PAKER, Diş Hekimi Vesile HAMULU, Avukat Mine Rana KAHRAMANOĞLU, Moderatör olarak Gülçin DOĞAN, Panelistlik hizmeti için Ayten SUVAR, hazırlıklar için Kulüp Sekreteri Nazan ÖZDÜNDAR, Sayman Nuray ÖZDEMİR'e ve destekleri için üyelerimize teşekkür ederiz.

BEYOĞLU INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN AĞRI İLKOKULLARINA DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü 36 adet zeka oyununu, on ikişerli gruplar halinde kullanılmak üzere Ağrı Merkez Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu, Ağrı Hamur Yukarı Gözlüce İlkokulu ve Ağrı Hamur Osmangazi İlkokullarına gönderdi. Beyoğlu IW Kulübümüzün, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza destekleri 1996 yılından bu yana durmaksızın devam ediyor. Daha güzel bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.

BEYOĞLU INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN EĞİTİME DESTEK PROJELERİ DEVAM EDİYOR

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü eğitime destek projeleri kapsamında, Uskumruköy Ali Akkanat Anadolu Lisesi'ne 1 adet projektör hediye etti. Gençlerimizin eğitimlerine destek olmaya devam ediyoruz.

YARALARIMIZI SARMAYA DEVAM EDİYORUZ

Türkiye Inner Wheel olarak, yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını sarabilmek adına, İzmit Belediyesi ile birlikte Kahramanmaraş ve Adıyaman'da gerçekleştirdiğimiz, üniversite sınavlarına girecek öğrencilerimize yönelik hazırladığımız akademi ve etüd merkezini Inner Wheel 242. ve 244.Bölge Başkanlarımız İlay Yılmazlar ve İlgin Günöy, Dolmabahçe IW Kulübü Başkanımız Gülser Işık ve üyemiz Ekin Kalender, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte ziyaret ettik. Bu projenin gerçekleşmesine katkı koyan Uluslararası Inner Wheel'e ve dünyadaki tüm IW kız kardeşlerimize şükranlarımızı sunarız.

BURSA INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMASI

Bursa Inner Wheel Kulübü Görükle Köyü'nde İlkokul çocukları ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Çocuklar, günü kutlamanın yanı sıra Anneler Günü için annelerine hediyeler hazırladı. Dünyadaki tüm çocukların Çocuklar Günü kutlu olsun!

SUADİYE INNER WHEEL KULÜBÜ ZİÇEV'İ ZİYARET ETTİ

Suadiye Inner Wheel Kulübü üyeleri, Suadiye Rotary Kulübü üyeleri ile birlikte Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim ve Esirgeme Vakfı (ZİÇEV) İstanbul şubesini ziyaret etti. Ziyaret vesilesiyle Suadiye IW Kulübü ZİÇEV'in deprem bölgesinde yaşayan çocukları için bağışta bulundu. ZİÇEV Yönetimi, sürekli desteklerinden dolayı Suadiye IW Kulübü ve Suadiye Rotary Kulübü'ne teşekkür belgelerini verdi.

SUADİYE INNER WHEEL KULÜBÜ DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR

Suadiye Inner Wheel Kulübü gençlerimizle birlikte deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitimine destek vermeye devam ediyor. Suadiye Rotaract Kulübü'nün de içinde yer aldığı Rotaract Kulüplerinin deprem bölgesindeki ilk ve ortaokul düzeyindeki çocukların 1 yıllık temek okul kırtasiye malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen 'Bir Sana Bir Bana' Projesine Kulüp olarak 385 çanta ile destek verdiler.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇOCUKLARA YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizde yaşanan deprem felaketi için, Beyoğlu IW Kulübü, kardeş kulübü Bulgaristan Burgas IW Kulübü'nün maddi desteği ile 35 adet kız ve erkek çocuk montu ve 40 adet de kız ve erkek çocuk botu alarak deprem bölgesine göndermiştir.

BEYOĞLU INNER WHEEL KULÜBÜ YARALARI SARMAYA DEVAM EDİYOR

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü depremden etkilenen ailelere iletilmek üzere yarım litrelik 2184 adet su desteği yaptı.

HATAY İSKENDERUN GÖNÜL MUTFAĞI'NDAYIZ

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu olarak, Gönül Mutfağı vasıtasıyla, deprem bölgesindeki 500 kişiye yemek desteği vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bölge Başkanımız İlay Yılmazlar, üyelerimiz Serap Gürkan ve Jülide Yelmer ile birlikte, Gönül Mutfağı'nda 10 gün gönüllü çalışan üyemiz Şebnem Çakırkaya'yı Hayat İskenderun Gönül Mutfağı'nda ziyaret ettiler.

SUADİYE INNER WHEEL KULÜBÜ'NDEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Suadiye Inner Wheel Kulübü, deprem bölgesindeki Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim ve Esirgeme Vakfı (ZİÇEV)'li ailelere destek olmak amacıyla, Adana ZİÇEV Şubesine 15 adet büyük erzak kolisi ile 60 adet hijyen paketi göndermiştir.

BEYOĞLU INNER WHEEL KULÜBÜ'NDEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, deprem bölgesine 35 adet ramazan kolisi bağışı yapmıştır.

HATAY SAMANDAĞ'DAYIZ

Türkiye Inner Wheel olarak, Bursa Nilüfer Belediyesi ve Türk Psikologlar Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz kadına ve çocuklara psikolojik ve sosyal danışmanlık verdiğimiz Hatay Samandağ'dayız. Samandağ Belediyesi Sosyal İşler Müdürü ve Psikoloğu, Nilüfer Belediyesi yetkilileri ve iki gönüllü psikoloğumuz ile ihtiyaç toplantısı gerçekleştirdik. Çocuklarımız ile birlikte oyunlar oynadık, depremden etkilenen kadınlarımız ile dertleştik.

SUADİYE INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN DEPREM BÖLGESİNE YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

Hatay Expo alanında yer alan Rotary Konteyner Kent'te konumlanan konteynerlerin ev haline getirilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda Suadiye Inner Wheel Kulübü ilk olarak 8 adet sobaya ve 6 adet mini buzdolabına sponsor oldu.

INNER WHEEL TÜRKİYE OLARAK DEPREM BÖLGESİNE EĞİTİM DESTEĞİ VERDİK

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Derneğimizin ana hizmetlerinden olan eğitimde fırsat eşitliğine deprem bölgesinde her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunun farkındayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak, belediyenin Hatay'da bulunan 300 konteynerden oluşan konteyner kentinde harekete geçtik. Çocuklarımızın eğitimi için kullanılacak içi tam anlamıyla tefriş edilmiş 2 adet konteynerimizi daha yola çıkardık. 242. ve 244. Bölge olarak gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı projeye katkı sunan herkese, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve bizleri bağışları ile yüreklendiren yurt dışındaki IW kız kardeşlerimize kardeşlikleri için sonsuz teşekkür ederiz.

BEYOĞLU INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN EĞİTİM DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, eğitime destek projesi kapsamında91 adet çocuk kitabını ve 1 koli muhtelif kırtasiye malzemesini depremden etkilenen çocuklarımız için İstanbul Oyuncak Müzesi'ne bağışladı.

INNER WHEEL TÜRKİYE OLARAK DEPREM BÖLGESİNE PSİKOLOJİK VE SOSYAL DESTEK VERİYORUZ

Inner Wheel Türkiye ve Nilüfer Belediyesi arasında Hatay Samandağ'da, Nilüfer Belediyesi'nin kurduğu konteyner kentte bulunan çocuk ile kadınlara psikolojik ve sosyal destek vermek üzere protokol imzalandı. Bu projemizde Türk Psikologlar Derneği ile işbirliği yaparak desteğin gönüllü üyeleri tarafından verilmesi sağlandı. Yapılan protokol kapsamında hizmetin sunulacağı konteyner, içinin tefrişi ve gönüllü psikologların iaşesi yurtdışındaki Inner Wheel kız kardeşlerimizin yolladıkları bağışlar ile Inner Wheel Türkiye tarafından karşılanırken, Nilüfer Belediyesi tarafından konteynerin transferi ve lojistik takipleri yapılmıştır. Inner Wheel 242. ve 244. Bölgelerimiz olarak imzaladığımız ve birlikte gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı projeye destek veren herkese, Ulusal Temsilcimiz Siren Toksoy'a, bağışları ile projenin gerçekleşmesine büyük katkı sunan yurt dışındaki IW kız kardeşlerimize, Nilüfer Belediyesi'ne, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'e ve Türk Psikologlar Derneği'ne sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

BOĞAZİÇİ INNER WHEEL KULÜBÜ'NDEN ÇOCUKLARA DESTEK

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü, Validebağ Öğretmenevi'nde kalan çocuklara okul beslenme çantası, oyun kutusu, renkli kalem, kitap seti ve yiyecek içecek desteği sağladı.

BURSA INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN DEPREM BÖLGESİNE YARDIMLARI

Bursa Inner Wheel Kulübü Adıyaman'ın dağ köylerinde Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü ile gerçekleştirdiği, köylülere meme kanseri taraması yapıp bilgi verdiği faaliyetler deprem nedeniyle yarıda kaldı. Adıyaman'da salgın hastalıkların başlaması nedeniyle deprem bölgesine uyuz ilacı gönderildi.

BOĞAZİÇİ INNER WHEEL KULÜBÜ'NDEN DEPREM BÖLGESİNE HİJYEN ÜRÜNLERİ YARDIMI

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü deprem bölgesi Arsuz'da yaşayan öğrencilerimize hijyen ürünleri gönderdi.

BURSA INNER WHEEL KULÜBÜ ADIYAMAN'DAYDI

Bursa Inner Wheel Kulübü, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Türk Kızılayı ile Adıyaman'daydı. Bursa Inner Wheel üyesi Nazan Özdündar Adıyaman Üniversitesi öğrencilerine yemekhane yapılması için gönüllü oldu. Çadır kentlerde yemek dağıtımına da katıldı. Çadır kentlerde yaşayanlara iç giyim, çorap ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

BEYAZIT INNER WHEEL KULÜBÜ'NDEN DEPREM MAĞDURLARINA DESTEK

Beyazıt Inner Wheel üyeleri hem dertlerine ortak olmak hem de acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Adile Sultan Kasrı Öğretmevi'nde kalan deprem mağdurlarını ziyaret etti. Ziyaret sonrası temizlik malzemesi ve hijyen ürünleri kendilerine teslim edildi. Adana'da ikiz bebek sahibi olan deprem mağduru bir aileye Pelin Yusufi tarafından bebek puseti ve kıyafetler gönderildi

INNER WHEEL TÜRKİYE, İZMİT BELEDİYESİ İLE DEPREM BÖLGESİNDE

Inner Wheel Türkiye ve İzmit Belediyesi arasında afet bölgesindeki üniversiteye hazırlanan gençlerin eğitimleri için protokol imzalandı. Yapılan protokol kapsamında Adıyaman ve Kahramanmaraş 'a eğitim konteynerleri yerleştirilecek. Konteynerler ve konteynerlerde kullanılacak tüm malzemeler; masa, sandalye, tv, klima, bilgisayar, internet bağlantısı, yazı tahtaları, yazıcılar yurt dışındaki Inner Wheel kız kardeşlerimizin yoladıkları bağışlar ile Inner Wheel Türkiye tarafından karşılanırken, dersler İzmit Belediyesi Çınar Akademi eğitmenleri tarafından verilecek. Eğitimler Türkiye Akademi modeli ile gerçekleştirilecek.

BEYOĞLU INNER KULÜBÜ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE DESTEK OLUYOR

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü üyeleri ve dostlarımız tarafından örülen 90 adet atkı, bere ve şal Ağrı Mustafa Kemal İlköğretim okulundaki çocuklarımıza gönderildi.

BEYOĞLU INNER WHEEL KULÜBÜ'NÜN DEPREM BÖLGESİNE BAĞIŞI

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, deprem bölgesine teslim edilmesi için AFAD'a 150 adet polar battaniye bağışında bulundu

Dalyan IW Kulübü Çocuklarımızı Atamıza Götürdü

Dalyan Inner Wheel Kulübü, Rotary Kulübü’nün geleneksel olarak Anıtkabir'e götürdüğü "ATAMIZ"ı hiç görmemiş ve ziyaret etmemiş İlkokul öğrencileriyle beraber dört öğrencimizi Ankara’ya götürdü.

Dalyan IW Kulübünden Öğrencilere Nutuk Kitabı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 99. Yılında Dalyan Inner Wheel Kulübü, Atatürk'ün yazdığı Nutuk kitabından 65 adet temin ederek Niğde Atatürk Anadolu Lisesi'ne teslim etti. Tüm kitaplar okuldaki öğrencilere öğretmen Sayın Ertuğrul Bey tarafından hediye edildi. Emeği geçen herkese minnettarız.

Dalyan IW Kulübü'nden Öğrencilere Yer Ocağı

Dalyan Inner Wheel Kulübü 875 öğrencinin eğitim gördüğü Niğde Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine iki adet yer ocağı temin etti.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Baret Bağışı

Beyoğlu IW Kulübü 08 Kasım 2022 tarihinde AFAD'a 6 adet baret bağışında bulunmuş ve afetlere karşı korunma eğitimi almıştır.

Dalyan IW Kulübü'nden Eğitime Destek Projesi

Dalyan Inner Wheel Kulübü, sponsorları Birey Dershanesi ve Koruncuk Vakfı tarafından sağlanan “Üniversite Giriş Sınavı Alıştırma Kitapları”ndan 11 koli Niğde Atatürk Anadolu Lisesi'ne teslim etti. Kitaplar okulda öğretmenimiz Sayın Ertuğrul Bey tarafından öğrencilere hediye edildi. Emeği geçen herkese minnettarız.

Bursa IW Kulübü Alışveriş Şenliğinde

Bursa Inner Wheel Kulübü 21 Mayıs’ta Podyum Park yeşil alanda, Bursa Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü ile birlikte Alışveriş Şenliği düzenledi. Alışveriş Şenliği’nden elde edilen gelir ile Çağdaş Eğitim Kooperatifi Kız Öğrenci Yurdu’na 2 adet bilgisayar bağışlandı.

Beyoğlu IW Kulübü Çocuklarımızı Sevindirdi

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı kutlamalarına devam ediyor. İstinye Rotary Kulübü'nün geleneksel bisiklet projesine çocuklarımız için 2 adet bisiklet bağışı ile destek verdi.

Beyazıt IW Kulübü Kadın ve Çocuklarımızın Yanında

Beyazıt Inner Wheel Kulübümüz, İstanbul'daki bir Kadın Sığınma Evi'ne kadın ve çocuklar için giysi, ayakkabılar, çocuk oyuncakları, çocuk kitapları ve televizyon bağışladı. Her zaman kadın ve çocuklarımızın yanındayız.

Beyazıt IW Kulübü EB Hastalığı İle Mücadele eden Çocuklarımızın Yanında

Beyazıt IW Kulübü, EB (Epidermolysis Bullosa) olarak bilinen nadir bir deri hastalığıyla mücadele eden çocuklara ilaç ve tıbbi malzeme bağışladı. Diyarbakır'da kurulan Gerçek Dünya Araştırma Yardım ve Dayanışma Derneği aracılığıyla yapılan bağış, EB'li çocuğu olan ve hastalıkla mücadele için maddi imkanları kısıtlı olan ailelere ulaştırıldı.

Suadiye IW Kulübü Çocuklarımızın Okuma Aşkı Bitmesin Diyerek çalışıyor

Suadiye Inner Wheel Kulübü, okuma sevgisiyle dolu öğrencilerden oluşan Çatalca Yalıköy İlk ve Ortaokulu kütüphanesine 700 adet kitap ve 4 koli fotokopi kağıdı ile kütüphaneye perde temin etti.

Suadiye IW Kulübü Büyüklerimizi Unutmadı

Suadiye Inner Wheel Kulübü, yıllardır yakın ilişki içerisinde olduğu Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı'na bir hastane yatağı bağışlamıştır. Aynı zamanda KASEV'i ziyaret ederek büyüklerimizle bir araya gelerek keyifli zaman geçirmişlerdir.

Suadiye IW Kulübü'nden HPV Aşı Kampanyası

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Dünya Başkanımız Ebe Martinez'in hedefleri doğrultusunda, HPV aşı kampanyası başlatarak 9-14 yaş arası 10 kız çocuğunun aşılanmasını gerçekleştirdi.

Suadiye IW Kulübü'nden Öğrencilerine Ek Burs

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Ramazan Bayramı öncesi 23 bursiyerine ek bir burs vererek gençlerimizin bayramı daha keyifli geçirmelerine sebep olmuştur. Kulübümüz her bir bursiyerine 500 TL ek burs göndermiştir.

Bursa IW Kulübü Çocuklarımız Sanatla Gelişsin Diyor

Bursa IW Kulübü, Karaman Ermenek Esentepe köyünde içinde, çocuklar için, bilgisayar ve robotik kodlama, dijital kütüphane, gökyüzü gözlem evi, endemik bitki tarama laboratuvarı ile müzik, resim, fotoğraf, tiyatro, hikaye ve roman yazma atölyelerinin olacağı Öğretmen Haydar Gültekin Bilim Sanat Kültür Akademisi'ne org, saz ve kitaplar göndererek katkıda bulundu.

Beyoğlu IW Kulübü 23 Nisan'ı Kutluyor

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü 23 Nisan'da Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulundaki 49 öğrencinin bayramlarını coşkuyla, sevinçle kutlamaları için Dilek Ağacı projesini geliştirdi. Bugünün mutlu çocukları yarının aydınlık gençleri.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Sevgi Kütüphanesi

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü Muş Mercimekkale Belde Köy okuluna bir Sevgi Kütüphanesi kurdu. Çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kitaplarla kutladılar. Çocuklarımız okusun...

Boğaziçi IW Kulübü Ramazan Paketlerini Dağıtıyor

Boğaziçi Inner Wheel Kulübümüz İstanbul Samandıra'da yaşayan 21 aileye hazırladıkları ramazan paketlerini teslim ederek bayram üzeri ailelerimize katkıda bulundular.

Dalyan IW Kulübü'nden LÖSEV'e Destek

Dalyan Inner Wheel Kulübü Lösev - Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Ataşehir şubesinden 29 aileye ramazan paketleri dağıtılması için bağışta bulundu.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Ağrı'ya Kitap Bağışı

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü Ağrı Hamur Çok Programlı Lisesi'nde okuyan çocuklarımıza kitap göndermiştir.

Beyazıt IW Kulübü Çocuklarımızı Düşünüyor

Beyazıt IW Kulübümüz, Gaziantep Nizip Kocatepe İlköğretim Okulu öğrencilerinin drama çalışmaları, okuma saatleri ve sosyal etkinliklerinde kullanmaları için drama minder seti gönderdi.

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü'nden Maske Bağışı

Beyoğlu Inner Wheel kulübü kendilerine ulaşan ihtiyaç dahilinde Sinop ve Ağrı'ya 5.760 adet maske göndermiştir.

Dalyan IW Kulübü'nden Yeni Doğan Ünitesine Destek

Dalyan Inner Wheel Kulübü, Kalamış Rotary Kulübü ile ortak bir projede buluştu. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Çocuk Ünitesi’ne, hastane ziyaret edilerek battaniye, çorap, şapka, su ısıtıcıları, biberon ve emzikler elden teslim edildi.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu'na Destek

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu'nun ihtiyacı olan ingilizce kitapları ve müzik derslerinde kullanmaları için çocuklarımıza melodikalarını göndermiştir.

Suadiye IW'in Geleneksel ZİÇEV Ziyareti

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Suadiye Rotary Kulübü üyeleri ile birlikte her sene olduğu gibi bu sene de ZIÇEV'i (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) ziyaret etti. ZIÇEV ailesi ile birlikte yemek yiyip, çocuklarımızın kendileri için hazırlamış oldukları gösteriyi izleyerek keyifli bir gece geçirdiler. Bu keyifli anların yanısıra Suadiye Rotary Kulübü tarafından yürütülen ZICEV aktivite odasının tadilatı için Suadiye Inner Wheel Kulübü tarafından bağış yapıldı.

Dalyan IW Kulübü'nden IBB Yeni Doğan Projesine Destek

Dalyan Inner Wheel Kulübü , İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Yeni Doğan Projesi'ne destek vererek, 112 bebeğe çeşitli tekstil ürünleri gönderdi.

Boğaziçi IW Kulübü Çocuklarımızın Eksiklerini Tamamlıyor

Boğaziçi Inner Wheel Kulübümüz Muş Bahçeler Köyü Ortaokulu'na, çocuklarımızın kullanabilmesi için yazıcı, fotokopi makinesi, kartuş ve beş paket A4 kağıt ile, Muş Fotoğrafçılar Derneği'nin öğrencilerine de ücretsiz film gösterimi sağlayan veri projektörü bağışladı

Beyazıt IW Kulübü'nden Kitap Bağışı

Beyazıt IW Kulübümüz Bodrum Şehit Serkan Göker İlkokulu'ndaki 5-9 yaş arası çocuklara yönelik açılacak olan kütüphaneye 103 adet yeni kitap gönderdi.

Suadiye IW Kulübü Bursiyerleri ile Kahvaltıda Buluştu

Suadiye Inner Wheel Kulübü ve Suadiye Rotary Kulübü'nün her yıl düzenli olarak yılda iki kez bursiyerleri ile kahvaltıda bir araya gelmektedirler. Bu yılın ikinci toplantısında bursiyerlerimiz Metaverse üzerine konuk bir Rotaryen konuşmacıyı dinlediler.

Beyazıt IW Kulübü'nden Kütüphane Desteği

Beyazıt Inner Wheel Kulübümüz, Bitlis Tatvan Yavuz Sultan Selim Ortaokulu'nda açılacak kütüphane için 240 adet gönderdi. Çocuklarımız okumalı...

Dalyan IW Kulübü'nden Gezici Kütüphaneye Destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sanat ve kültür alanında gönüllü olarak çalışan Sanatçı/Yazar Serap Başol, gezici kütüphane ile çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmakta. Dalyan Inner Wheel Kulübümüz de gezici kütüphaneye çocuklarımızın faydalanması için kitap bağışında bulundu.

Dalyan IW Kulübü'nden Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

Dalyan Inner Wheel Kulübümüz patili dostlarımız için Çankırı Çerkeş sokak hayvanlarına 5 paket 75 kilo etli mama gönderdi.

IW Akademi Kuruluyor

Inner Wheel 242. Bölgemizde yeni bir atılım. Inner Wheel Akademi'de görüşmek üzere.

Beyazıt IW Kulübü..."Hayat Bir Bütündür"

Beyazıt Inner Wheel Kulübümüz hayatın; insan, hayvan ve doğa ile bir bütün olduğu bilinci ile, Mersin'deki bulunan ve yardımlar ile işleyen, bünyesinde 80'den fazla engelli kedi ve köpeğin bakımını yapan "Yasemin Açık Engelli Hayvan Bakım Evine" mama ve bez gönderdi.

Eskişehir IW İhtiyaçları Gideriyor

Eskişehir IW Kulübü, Eskişehir'de bulunan bir okula az kullanılmış bulaşık makinesi ile, ihtiyaç sahibi bir aileye yine iyi durumda olan az kullanılmış bir çamaşır makinesi ulaştırdı. Zor dönemlerde geçerken yardımlar ve dayanışma çok kıymetli.

Beyazıt IW Kulübü Dayanışma İçinde

Beyazıt IW Kulübü’müz ihtiyaç sahibi bir aileye az kullanılmış; iyi durumda ev eşyaları ulaştırdı. "Kadınlar Kadınlara Yardım Eder..."

Suadiye IW Kulübü'nün Anadolu'da 3 Kızı Var

Suadiye Inner Wheel Kulübümüz 242. Bölge Başkanı İlay Yılmazlar'ın kulüplerine ziyaret anısı adına Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yürütülen "Anadolu'da Kızım Var - Ortaokul Burs Projesine bağışta bulunarak 3 kız çocuğunun hayatlarına dokundu.

Suadiye IW Kulübü İhtiyaç Sahiplerne El Uzatıyor

Suadiye Inner Wheel Kulübü ihtiyaç sahibi bir ailemizin kız çocuğuna lazım olacak her şeyi temin edip teslim etti. Kulübümüz, Çocuk bezinden, kıyafete, oyuncağa, ayakkabılara, nevresim takımlarına kadar her şeyi düşünerek sevgiyle satın alarak, kızımıza ulaştırdılar.

Suadiye IW Kulübü İstanbul Gönüllüleri İle El Ele

Suadiye Inner Wheel Kulübü üyeleri, İstanbul Gönüllüleri aracılığıyla İstanbul Sarıyer'deki ihtiyaç sahiplerine kullanılmış ama iyi durumda olan kıyafetleri ulaştırdı.

Dalyan IW Kulübü'nden Anlamlı Destek

Dalyan Inner Wheel Kulübü, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü'nde yer alan İrem Vardar Soyunma Odası'na ihtiyaç halinde kullanılmak üzere, 5 adet yorgan, 2 adet battaniye, 1 adet yatak örtüsü, çarşaflar, çeşitli mutfak eşyaları, ve kıyafetler teslim edildi.

Edirne IW Kulübü'nden Dünya Engelliler Günü'nde Anlamlı Ziyaret

Edirne Inner Wheel Kulübü, 3 Aralık Dünya Engelliler gününü Mimar Sinan Rotary Kulübü ile birlikte Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi'ndeki engelli çocuklarımıza hediyeler götürerek kutladılar.

Suadiye IW Kulübü'nden Beyaz Baston Projesi

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Dünya Engelliler Günü nedeniyle görme engelli arkadaşlarımız için beyaz baston projesine başladı. 125 adet beyaz baston, Altı Nokta Körler Vakfı'ni ziyaret ederek bağışladı.

Dalyan IW Çocuklarımız Üşümesin Diyor

Dalyan Inner Wheel Kulübü "Çocuklar Üşümesin" diyerek Güneş Umutur Grubu vasıtası ile Anadolu'daki çocuklarımıza gönderilmek üzere 74 adet bere ve atkı takımını teslim etti.

Edirne IW Kulübü'müzden Eğitime Destek

Edirne Inner Wheel Kulübü'müz Mimar Sinan Ortaokulu'na hem eğitime destek olmak için hem de pandemi sürecinde okulumuza destek olmak için, okulumuzu ziyaret ederek temizlik malzemesi temin ettiler.

Beyazıt IW Kulübü'nden Öğrencilere Büyük Destek

Beyazıt Inner Wheel Kulübü'müz Batman Yavuz Selim Ortaokulu'nun tüm 8. sınıf öğrencilerine LGS sınavına hazırlık için test kitapları gönderdi. Eğitimin birinci önceliğimizdir.

Beyoğlu IW Kulübü Çocuklarımızı Soğuk Kış Günlerine Hazırlıyor

Beyoğlu IW Kulübü üyeleri ve dostları tarafından örülen 30 adet atkı-bere-eldiven Ağrı Mustafa Kemal İlköğretim İlkokulu ve İstiklal İlköğretim okulundaki çocuklarımıza gönderildi.

Bursa IW'den Yangın Bölgesinde Okuyan Çocuklarımıza Destek

Bursa Inner Wheel Kulübü, 242. Bölge projesine destek olarak Muğla Teknik Kız Lisesi'ne dikiş ipliği, yün iplik, keçe, silikon, elyaf aldı ve sevk edilmesini sağladı. Büyük hasar gören yangın alanındaki okulda eğitim gören genç kızlarımız, tedarik edilen malzemelerle çalışmalarına devam edecek.

Suadiye IW Kulübü'nden El Emeği Perdeler

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Isparta Uluborlu Çakır Hasan Ortaokulu’nun sınıflarının tüm tül ve perde ihtiyaçlarını karşılamıştır. Margarette Golding Odülü sahibi sevgili Sevgi Arık tüm kumaşları temin edip, 53 tül ve 53 perdeyi özenle kendisi dikmiştir.

Dalyan IW Kulübü'nden Sınıflara Perde Temini

Dalyan Inner Wheel Kulübü, İstanbul Anadolu Lisesi'nin güneş ışığından tahtayı göremeyen öğrencileri için 25 sınıfa perde temin etti. 350 metre kumaştan 100 perde dikildi.

Suadiye IW Kulübü Eğitim Desteklerine Devam Ediyor

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Diyarbakır Yenişehir ilçesi Hantepe İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuklarımız için okul malzemeleri temin etmiştir. 200 defter, 200 kalem, 100 silgi, 100 kalemtıraş, 100 hikaye kitabı, 100 top A4 kağıt, 10 atlama ipi, 10 basketbol, 5 futbol, 5 voleybol topu, 10 paket hijyenik maske, 2 şişe dezenfektan ve 10 adet çöp torbası sevk edilerek okul müdürlüğüne teslim edilmiştir..

Suadiye IW Kulübü'nün Önceliği Eğitim

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Van Bahcekale Altindere ve Akyayla Köyleri İlköğretim Okulu'nda toplam 100 öğrencimizin tüm okul malzeme ihtiyaçlarını karşıladı.

UIW 242. Bölge Federasyonu'ndan Yangın Bölgesindeki Çocuklarımıza Kırtasiye Yardımı

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Beyazıt, Bursa, Boğaziçi, Dalyan, Edirne, Eskişehir ve Suadiye Inner Wheel kulüplerinin katkıları ile ülkemizin yazın yaşadığı yangın felaket bölgesinde bulunan, aileleri yangında zarar gören çocuklarımızın kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşıladı.

Avrupa IW Kulübü'nden Fesleğen Köyü Kadınlarına Destek

İstanbul Avrupa IW Kulübü tarafından, Bölge Federasyonumuzun başlattığı “Fesleğen Köyü Yangın Sonrası Yardım” projesi kapsamında, Bodrum ve Milas Belediye Başkanı ile görüşmeler yapılmıştır. Köydeki kadın emeğinin değerlendirilmesi için mevcut kooperatiflere üye olmaları konusunda çalışmalar yapılarak, belediye tarafından köye hayvan yemi yardımı yapılması sağlandı. Bunun yanı sıra Fesleğen Köyü kadınlarına internet üzerinden satış konusunda eğitim verilerek yakın çevrede satış yapabilecekleri potansiyel yerler ile görüşmeler başlatıldı. El dokuması halı ve yastık desenleri konusunda eğitim vermek üzere bir tasarımcı köye davet edildi. Kadınlarımızın söz konusu üretimlerini desteklemek amacıyla, 70 kg halı dokuma ipi, reçel/konserve gibi ürünleri satabilmeleri için de 350 adet kavanoz , ayrıca köydeki çocuklarımız için kırtasiye malzemeleri ve diş setleri alınarak teslim edildi.

Dalyan IW Kulübü eğitim projelerine devam ediyor

Dalyan Inner Wheel Kulübü, "eğitime destek" projesi kapsamında Muş Merkez Karakuyu İlkokulu'na kırtasiye malzemeleri göndererek çocuklarımıza teslim ettiler. "Eğitimde feda edilecek fert yoktur!"

Bursa IW'den Kız Çocukları Günü Etkinliği

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü özel çalışması olarak Bursa Inner Wheel Kulübü, Çağdaş Eğitim Kız Yurdu'ndaki kız çocuklarımız ile birlikte "Masallarla Felsefe" konulu çok başarılı bir sunum gerçekleştirdi.

UIW 242. Bölge Federasyonumuz Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Çalışıyor

Ülkemizin yazın yaşadığı yangın felaketleri sonrasında UIW 242. Bölge federasyonu olarak, hep birlikte yaraları sarmak, el birliği ile bir şeyler yapabilmek için Beyazıt, Bursa, Boğaziçi, Dalyan, Edirne, Eskişehir ve Suadiye kulüplerimizin katkıları ile doğaya ve insana olmak üzere ikiye ayırdığımız yardımlarımızı gerçekleştirdik. TEMA Vakfı'na kulüplerimiz adına “Muğla Ağaçlandırma Sahalarına” destek olmak için toplamda 399 adet fidan bağışında bulunduk. Daha yeşil bir Türkiye için...

UIW 242. Bölge Federasyonu Yangın Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Ülkemizin yazın yaşadığı yangın felaketleri sonrasında UIW 242. Bölge Federasyonu olarak, Beyazıt, Bursa, Boğaziçi, Dalyan, Edirne, Eskişehir ve Suadiye kulüplerimizin katkıları ile yangından en çok zarar gören yerlerden olan Muğla Marmaris 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Muğla Beldibi Sıtkı Zaralı İlk & Ortaokulu’nda okuyan çocuklarımızın birçoğunun ailesinin evleri, tarlaları, hayvanlarının yanmış, ve bu sebeple kırtasiye ve okul gereçlerini temini konusunda çok zorlanmakta oldukları bilgisi üzerine hemen harekete geçerek tüm gereksinimleri karşıladık.

Dalyan IW Kulübü'nden Yangından Zarar Gören Öğrencilerimize Destek

Dalyan Inner Wheel Kulübü, eğitime destek için ülkemizde çıkan yangınlarda zarar gören öğrencilerimizin yaralarını sarabilmek için, tüm gereksinimlerini karşılayacak, içleri kırtasiye malzemeleri ile dolu okul çantalarını öğrencilerimize teslim etmiştir.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Giresun'a "Atatürk Köşesi"

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü, Giresun'da bulunan Otizm Özel Eğitim Okuluna, kendi istekleri olan "Atatürk Köşesi" ni hazırlayıp teslim etmiştir.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Karadeniz Sel Felaketini Yaşayan Vatandaşlarımıza Destek

Beyoğlu IW Kulübü, Karadeniz'de sel felaketine maruz kalan Sinop Ayancık bölgesinde yaşayan ailelere gıda yardım kolilerini ulaştırmıştır. Böyle felaketlerin bir daha yaşanmaması dileği ile...

Bursa IW Kulübü'nden Karadeniz Sel Felaketini Yaşayan Kadınlarımıza Destek

Bursa Inner Wheel Kulübü, ülkemizde yaşanmış olan sel felaketini yaşayan kadınlarımıza mama, kadın pedi, çocuk bezi ve ıslak mendil tedarik ederek Karadeniz Bölgesinde ihtiyaçlı noktalara ulaştırılmasını sağladı...

Avrupa IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

İstanbul Avrupa Inner Wheel Kulübü ülkemizde yaşanan yangın felaketi için Bodrum Bölgesine; 25 adet yanmaz ayakkabı, 10 adet yangın maskesi, 25 adet yangın pantolonu göndermiştir.

Boğaziçi IW Kulübü Yangın Yaralarını Patili Dostlarımız İçin Sarıyor

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü Muğla - Bodrum Bölgesi’nde yer alan Torba Hayvan Barınağına, ülkemizin yaşadığı büyük yangın sonrası ihtiyaçlar doğrultusunda; 16 Adet hayvan kafesi, 6 adet yakalama filesi, 15 kutu vitamin ve balık yağı teslim etmiştir.

Suadiye IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Ülkemizde yaşanan yangın felaketinde Muğla bölgesi acil ihtiyaçları kapsamında, söndürme hortumlarını birbirine bağlamak için 64 tane su pompası redüksiyon aparatı Suadiye Inner Wheel Kulübü taraından bölgeye gönderilmiştir.

Suadiye IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Yaşadığımız yangın felaketini yaşayan afet bölgelerinden bir tanesi olan Muğla'ya 100 adet kadın terliği, 100 adet erkek terliği, 50 adet çocuk terliği ve 80 adet kadın iç çamaşırı gönderilmiştir.

Eskişehir IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Eskişehir IW Kulübü, ülkemizde yaşanan yangın felaketi için Marmaris Belediyesine; 15 adet iş ayakkabısı, 140 çift eldiven, 100 adet maske yardımı göndermiştir.

Dalyan IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Dalyan IW Kulübü büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için 5 ton yem, saman ve ot satın alarak, sahada çalışan, değerli veterinerlere teslim etti.

Beyoğlu IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü ülkemizde yaşanan yangın felaketi için Antalya Manavgat bölgesine; 3 koli kıyafet, 2 koli İç çamaşırı, 2 koli tişört, 1 koli ayakkabı, çizme, muhtelif tıbbi malzeme, yanık kremi, 1 koli yanmaz eldiven, 1 koli ev tekstil ürünleri, 1 koli kafa lambası ve pil göndermiştir.

Dalyan IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Dalyan IW Kulübü, Marmaris'te yangından zarar gören çiftçi ve köylümüze pijama , tişört, şort, 30 adet iç çamaşırı, 25 adet eşarp, pil, fener, yanık merhemi, sargı bezi, çöp poşeti, orkid, çocuk ve büyükler için bezler, 4 adet ayakkabi , 8 adet terlik, çorap, 15 adet pamuklu kadın pantolonu yollamıştır.

BOĞAZİÇİ KULÜBÜ'NDEN SOKAK HAYVANLARINA ANLAMLI ZİYARET...

Boğaziçi IW Kulübü üyeleri, Bodrum Sokak Hayvanları Barınağı’nda bir araya geldiler. Alınan mamaları teslim ettikten sonra, diğer ihtiyaçları tespit ederek teminini sağladılar.

Dalyan İnner Wheel Kulübü'müzden Uçurtma Şenliği...

Dalyan IW Kulübü, pandemi sebebi ile ertelenen "Muş Uçurtma Şenliği" için çocuklarımıza uçurtmalar yollayarak onları sevindirdiler. Rüzgar eşliğinde çocuklarımızın ellerindeki rengarenk uçurtmalar, neşe ve keyifle gökyüzüne doğru yükseldi.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Çocuklarımıza Bir Kez Daha Tablet Desteği..

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü 2020-2021 dönemindeki son projesi ile, pandemi nedeniyle örgün öğretim gören öğrencilere yönelik eğitime destek projesini tamamlamıştır. Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulundan 8 öğrenciye daha önce gönderilen tabletlere ilave olarak 5 tablet daha göndererek, toplamda 13 ilkokul öğrencisinin ihtiyacını karşılamıştır.

Suadiye Inner Wheel Kulübü'müzden Askıda Fatura Projesine Büyük Destek...

Suadiye IW Kulübü üyeleri pandemi sebebi ile ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlarımıza yardım etmek amacıyla İBB'nin başlattığı "Askıda Fatura" kampanyasına 8.500 TL katkıda bulunarak; 32 adet su ve doğalgaz faturası ödemiştir.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Pandemide Sanatçılara Destek...

Beyoğlu IW Kulübü dünya ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde dostluk ve dayanışmanın sembolü olan Ramazan ayında, Oyuncular Sendikası ile işbirliği yaparak 37 sanatçıya marketlerde kullanılmak üzere alışveriş çeki hediye etmiştir.

Beyoğlu IW Kulübü'nden 23 Nisan Kutlaması....

Başarının ödüllendirilmesi inancıyla, Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Ağrı ortaöğretim okulundaki 3 başarılı öğrenciye bot ve mont hediye etti.

Dalyan IW Kulüb'nden Gıda Yardımı...

Dalyan Inner Wheel Kulübü LÖSEV kanalı ile ihtiyaç sahibi 41 aileye gıda yardım kolisi ulaştırdı. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Eğitime Destek...

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, eğitime destek projeleri kapsamında Düzce Merkez / Fatih İlkokulu’na 11 ofis dolabı, 5 ofis masası,1 bilgisayar masası, 6 keşon, 10 ofis sandalyesi, 1 koltuk, 2 çizim masası, 1 sekreter masası ve çeşitli kırtasiye malzemeleri gönderilerek okul yönetimine teslim etmiştir.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Ramazan Yardımı...

Boğaziçi Kulübü'müz pandemi döneminde tam da Ramazan öncesi Sancaktepe'de ihtiyaç sahibi 15 aileye ulaşarak, erzak temininde bulundu.

Eskişehir IW Kulübü'müz Pandemi Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor...

Eskişehir IW Kulübü ev eşyalarına ihtiyacı olan bir ailemize eşya temininde bulunarak, fırın, çamaşır makinesi, dolap, ranza, iki adet kanepe, çocuklar için oyuncak, giysi, battaniye gibi eşyalarla ailenin eksiklerini tamamladılar. Pandemi döneminde dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha gösterdikleri için teşekkür ederiz.

Eskişehir IW Kulübü Eğitim Projelerine Devam Ediyor...

Eskişehir IW Kulübü ve Anadolu Rotary Kulübü ortak bir proje gerçekleştirerek, sanal ortamda düzenledikleri Nilcan Buyan resim sergisinden elde edilen gelir ile, pandemiden etkilenen ihtiyacı olan çocuklarımıza 10 adet tablet ulaştırdılar.

Eskişehir IW Kulübü'nden Anlamlı Hediye...

Eskişehir Inner Wheel Kulübü'müz, muhtarlarımızın kendilerine ilettiği bayrak talebine duyarsız kalmayarak, Zincirlikuyu, Batıkent, Uluönder ve Yukarı Söğütönü mahalleleri muhtarlarına, Mustafa Kemal Atatürk portreli Türk bayrağı hediye ettiler.

Dalyan IW Kulübü'müzün "Bir Okula İhtiyaç Yardımı" Projesi

Dalyan IW Kulübü eğitime destek amacı ile "Bir Okula İhtiyaç Yardımı" projesini gerçekleştirdi. Temin edilen okulun konferans salonu perdesi, resim atölyesi stor perdesi ve resim atölyesinde kullanılmak üzere 25 adet şövalenin teslimini gerçekleştirildi.

Suadiye IW Kulübü'müzden Kanser Hastası Çocuklarımıza Anlamlı Destek...

Suadiye Inner Wheel Kulübü’müz içinden geçtiğimiz pandemi döneminde, her zamankinden daha fazla ve acil ihtiyaç içerisinde olan kanserli hastalara el uzatarak, ÇOKSEV (Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği)'ne nakit bağışta bulunmuştur. Bu destek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nde yatan kanser hastası çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında değerlendirilecektir. Çocuklarımıza şifa ve yarınlarına umut olabilmeyi tüm kalbimizle diliyoruz.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Ağrı'da Eğitim Gören Çocuklarımıza....

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü'müz, rengarenk bir proje gerçekleştirerek Ağrı - Mustafa Kemal Atatürk ilkokulu anasınıfına, Adımova Köyü ilkokulu ana sınıfı ile ara sınıflarına ve Adımova Köyü ortaokulu resim sınıfına; öğrencilerimizin kullanabilecekleri çeşitli boya kalemleri, yapıştırıcı malzemeler, yaratıcı ürünler ile defterler iletilmiştir.

Dalyan IW Kulübü'müzden Malazgirt'e Sevgi Kütüphanesi...

Dalyan IW Kulübü’müzün “Sevgi Kütüphanesi Muş’un Malazgirt İlçesi Laledağ İlkokuluna ulaştı.. Çocuklarımız sevinçlerini bizlerle paylaştılar.. Güle Güle kullansınlar...

Avrupa IW Kulübü'nden Uganda'da Bulunan Yetimhaneye Büyük Destek...

Avrupa IW Kulübü'müz Uganda'da bulunan bir yetimhaneye, 200 adet nevresim takımı, 300 adet diş fırçası ile yeni kurulacak kütüphanesi için İngilizce kitap yardımı yapmıştır. Yardımlar, Türkiye Uganda Büyükelçisi Kerem Alp'in aracılığı ile Ocak ayında yerine ulaşmıştır.

Bursa IW Kulübü'nden Nusaybin'deki Çocuklarımıza Kitap Bağışı...

Bursa Inner Wheel Kulübü’müz, Mardin Nusaybin Kalecik İlkokulu'na, çocukların kitaplıklarına, ve gençlerin okuyabilmesi için bir kitap Kafe’ye 300 e yakın kitap gönderdi. Çocuklarımız Okusun..

Avrupa IW Kulübü'müzden Ailelere Destek...

Avrupa IW Kulübü'müz, İstanbul’daki beş aile ile Mardin'deki bir ailenin yiyecek, bebek bakım malzemesi ve giysi ihtiyacını karşıladı.

Bursa IW Kulübü'nden Görme Engelli Sporcularımıza Kelime Oyunu...

Bursa IW Kulübü'müz, Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü'nün sporcularının, pandemi döneminde her alanda aktif kalmalarını sağlamak için düzenlediği "Buges Kelime Oyunu" çalışmasına sponsor oldu.

Dalyan IW Kulübü'nden Buse'ye Umut...

Dalyan IW Kulübü'müz, Muş’un Malazgirt ilçesinde yaşayan sevgili Buse’ye tekerlekli sandalye ve kıyafet bağışında bulunarak güzel bir proje gerçekleştirdiler. Buse umarız bundan sonraki hayatında tüm engelleri aşarak güzel yarınlara merhaba der..

Bursa IW Kulübü'nden Hatay'a Fidan Bağışı...

Bursa IW Kulübümüz Tema ile işbirliği yaparak, her bir üyesi için geçtiğimiz yıl büyük bir yangın atlatan Hatay'daki ağaçlandırma çalışmalarına 3'er adet fidan bağışında bulundu.

Dalyan IW Kulübü'müzden Kitap Bağışı..

Dalyan IW Kulübü'müz, Kadıkoy Belediyesi Muhtar Özkaya Halk Kütüphanesine 80 adet çeşitli roman, hikaye ve çocuk kitapları bağışında bulundu. İlaveten kulübümüzün gönüllü üyeleri tarafından çocukların ve gençlerin okudukları kitaplardan bir kısmını Anadolu'da köy okullarının kütüphanesine göndererek eğitime katkıda bulundular.

Dolmabahçe IW Kulübü'nden Uzaktan Eğitimde Fırsat Eşitliği

Dolmabahçe Inner Wheel Kulübü’müz yaşadığımız bu zor dönemde, eğitime destek projeleri kapsamında Siirt Atabağı İlkokulu’nda okuyan 10 çocuğumuza derslerini takip edebilmeleri için tablet gönderdiler. Çocuklarımızın başarısına katkıda bulunma umudu ile...

Boğaziçi IW Kulübü'nden Engellere Son...

Boğaziçi IW Kulübü’müz, Bitlis-Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler’de ihtiyaç sahibi bir çocuğumuzun tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladı. Kızımıza sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyoruz.

Boğaziçi IW Kulübü'müzden Uzaktan Eğitime Katkı...

Boğaziçi IW Kulübü’müz, Bitlis-Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler’de ihtiyaç sahibi üç çocuğumuza uzaktan eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için I Pad’lerini alıp gönderdiler. Çocuklarımıza başarılar dileriz.

Dalyan IW Kulübümüz'den Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes Projesi

Dalyan IW Kulübü'müz kuruluşunun 10. yılı nedeni ile 555 adet fidanla bir Hatıra ormanı oluşturdu. Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes...

Suadiye IW Kulübü'nün Kıymetli Bursiyerleri...

Suadiye Inner Wheel Kulübü’müzün gurur duyduğu 31 bursiyeri.... 16’sı kız, 15’i erkek olmak üzere başarılı lise ve üniversite öğrencilerine her sene olduğu gibi bu sene de kulübümüz destek olarak, gençlerimizin yanındadır. Çağdaş, güzel yarınlara...

Beyazıt IW Kulübü'nden "Yılbaşı Eğitime Destek" Kampanyası...

Yılbaşı hediyesi yerine LGS sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine test kitabı desteği verelim çağrısına yanıt veren bağışçılar sayesinde, Batman Yvuz Sultan Selim Ortaokulu'na her biri 3er kitaptan oluşan 70 set, toplamda 210 test kitabı ulaştırıldı. Aynı kampanya kapsamında Ağrı Doğubeyazıt Gözükara İlköğretim Okulu'ndaki farklı seviyelerdeki 12 öğrenciye derslerine destek ve sınav hazırlığı için test kitapları gönderildi.

Beyazıt IW Kulübü'nden Uzaktan Eğitim İçin Tablet Desteği...

Beyazıt IW Kulübü'müz "Eğitime Destek" başlıklı projeleri kapsamında, bağışçıları ve üyelerinin katkısı ile 15 adet tableti uzaktan eğitime erişimi olmayan öğrencilere verilmek üzere Kastamonu Şehit Ersin Yenel İlkokulu'na gönderdi. Öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

Suadiye IW Kulübü'nden Çocuklarımız Okusun Kampanyası...

Suadiye IW Kulübü'müz, Tunceli'nin Hozat ilçesi Mülli Eğitim Müdürlüğü'nün okuma kitaplarına ihtiyaçları olduğunu bildirmesi üzerine, yaklaşık 200 adetten oluşan 4 koli okuma kitabını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdi. "Çocuklarımız Okusun"...

Beyoğlu IW Kulübü'nden Çekiçler Köyü'nün Güzel Çocuklarına Kitap Bağışı...

Beyoğlu IW Kulübümüz, Aksaray ili, Çekiçler Köyü İlkokulu kütüphanesine 498 adet çocuk kitabı göndermiş ve bu kitaplar okulun öğrencileri tarafından kütüphanelerine yerleştirilmiştir.

Dalyan IW Kulübü'müzden Eğitime Destek...

Dalyan Inner Wheel Kulübü "Eğitime Destek " projeleri kapsamında, ortaokul ve lise öğrencilerine, Maltepe Birey Dershanesi destekleri ile temin ettikleri 8 koliden oluşan konu anlatımlı ders, föy ve test kitaplarını öğrencilerimize gönderdi. Kitaplar; Gaziantep, Van Çaldıran, Hakkari, Şemdinli, ve Ağrı’da bulunan Molla Kara Ortaokulu, Diyadin İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ömer Halis Demir Lisesi, Araban Şehit Sabri Emir Ortaokulu müdürlüklerine teslim edildi.

Suadiye IW Kulübü LGS Sınavına Girecek Çocuklarımıza Destek Olmaya Devam Ediyor...

Suadiye IW Kulübü eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmaya devam ediyor... 8. sınıfta okuyan toplamda 85 öğrencimize liseye geçiş sınavına hazırlanmaları için her biri 8 kitaptan oluşan konu anlatımlı test kitabı seti bağışı yapıldı. Test kitapları, Midyat Toptepe Ortaokuluna, Siirt Hürriyet Ortaokuluna ve Van'ın Bahçesaray Atatürk Ortaokuluna gönderilmiştir. Öğrencilerimize başarılar dileriz..

Eskişehir IW Kulübü Temiz Bir Çevre İçin Çalışıyor...

Eskişehir Inner Wheel Kulübü; çevre kirliliğe dur demek için, doğaya karıştığında hem toprağa hem de su kaynaklarına çok büyük zarar veren atık pilleri çöpe atmak yerine geri dönüşüme kazandırmak için bir kampanya başlattı. Kulübümüz atık pil getiren çocuklarımıza okuma alışkanlığı aşılamak amacıyla 200'e yakın kitap hediye etti. Tüm çocuklarımızın daha çok kitap okuyacağı ve çevre bilinciyle yetişeceği günler dileği ile...

Suadiye IW Kulübü Öğrencilerimize Başarı Yolunda Destek Olmaya Devam Ediyor...

Suadiye Inner Wheel Kulübü başarı yolunda yürüyen öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaya devam ediyor. İsparta'nın Uluborlu ilçesinde bulunan Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine üniversite sınavı hazırlık test kitabı göndererek, 25 öğrenciye her biri 4 kitaptan oluşan, 25 set test kitabı teslim edilmiştir. Böylece toplam 100 adet test kitabı daha bağışlanmıştır. Öğrencilerimizin Hedeflerine ulaşırken yolları açık olsun.

Beyazıt IW Kulübü'nden El Emeği Göz Nuru Bereler...

Beyazıt Inner Wheel Kulübü üyeleri ördükleri el emeği göz nuru 45 adet rengarenk yün bereyi Batman Dösim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine ulaştırdı. Çocuklarımız üşümesin...

Dalyan IW Kulübü'nden Patili Dostlarımıza Destek...

Dalyan Inner Wheel Kulübü, Zekeriyaköy ve Çankırı Çerkeş sokak hayvanları için köpek ve kedi maması temin ederek, patili dostlarımıza can oldular.

Boğaziçi ve Dalyan IW Kulüplerimiz "Minik Eller Isınsın" Dediler...

Boğaziçi ve Dalyan IW Kulüplerimiz Ataşehir Rotary Kulübü'nün "Bir Mont Bir Bere" projesine minik eller ısınsın diyerek el emeği bere, atkı ve eldiven bağışı ile, ayrıca "Güneş Umuttur" oluşumuna da yine bere, atkı ve eldiven göndererek destek oldular.

Dalyan IW Kulübü'müzden Çocuklarımız Üşümesin Projesi...

Dalyan IW Kulübümüz Hakkari İlköğretim Okulu Öğrencilerine çocuklarımız üşümesin diyerek, mont ve bot bağışında bulunmuşlardır. Güle güle giysinler, yüzlerindeki mutluluk hep devam etsin.

Suadiye IW Kulübü'nden LGS Sınavına Girecek Çocuklarımıza Büyük Destek...

Suadiye IW Kulübümüz 8. sınıfta okuyan liseye geçiş sınavına girmek üzere hazırlanan toplam 117 öğrenciye her biri 8 kitaptan oluşan konu anlatımlı test kitabı seti bağışında bulundu. Kitaplar sınavda öğrencilerin sorumlu tutulduğu tüm dersleri ve konuları içermektedir. Test kitapları Tunceli'ye sevk edilmiştir. Kulübümüz, Hozat, Mazgirt, Nazimiye, Ovacık, Pülümür gibi Tunceli'nin 5 farklı ilçesinde bulunan ortaokullara yapılan kitap bağışı sayesinde 117 çocuğumuza toplam 936 adet konu anlatımlı test kitabi ulaştırarak, başarı yolunda onlara destek olmuşlardır.

Dalyan IW Kulübü'müzden Yeni Doğan Çocuk Ünitesine Destek...

Dalyan Inner Wheel Kulübümüz, Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Çocuk Ünitesine bebek malzemeleri desteği sağlayarak, 100 adet biberon ve bebek emziği, 2 adet bebek küveti, tulumlar, bere, çorap , battaniye , bez değiştirme örtüleri ve nevresimlik kumaşlar bağışladı. Minikler Güle güle kullansınlar ve şifalarına kavuşsunlar...

Beyoğlu IW Kulübü'nden İzmir Depremzedelerine Battaniye Bağışı

Beyoğlu Inner Wheel Kulübümüz tarafından, 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen depremde zarar gören, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için, İzmir Bayraklı Belediyesine 18 adet battaniye teslim edilmiştir

UIW 242. Bölge Federasyonu, Kulüpleri ile Birlikte İzmir Depremi İçin Elele...

30 Kasım tarihinde gerçekleşen İzmir Depremi'nin yaralarını sarmak için UIW 242. Bölge Federasyonu; Beyazıt, Boğaziçi, Bursa, Dalyan, Dolmabahçe, Edirne, Eskişehir ve Suadiye kulüplerimizin katkılarıyla gerçekleştirdiği proje kapsamında, Rotary 2440. Bölge ile işbirliği yaparak 2 adet çadır paketi ve kutusu (shelter box)ile depremzedelerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması için alımını gerçekleştirmiştir. 2 adet çadır ile birlikte gelen deprem kutusunun içinde; diş fırçasından battaniyeye, oyuncaktan mutfak gereçlerine kadar 5-6 kişilik bir ailenin aile bütünlüğünü devam ettirmeye yönelik temel ihtiyaç malzemeleri bulunmaktadır. Bu anlamlı yardıma katılan tüm kulüplerimize şükranlarımızı sunarız.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Engelsiz Yaşam İçin...

Boğaziçi Inner Wheel Kulübümüz Mediha Turan Tansel Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencilerinden, ALS hastası olan ikizlere engelli sandalyesi bağışlamışlardır. Bu çok anlamlı bağışları neticesinde çocuklarımız artık çok daha rahat okullarına gelebilecekler.

Bursa IW Kulübü'nün Eğitim Desteği Tüm Hızıyla Devam Ediyor...

Bursa Inner Wheel Kulübümüz, iki etapta gerçekleştirdikleri yeni bilgisayar alımı ve askıda ınternet kampanyası ile 2 bilgisayar ve 5 tablet satın alarak, ayrıca 10 adet ikinci el tablet ve bilgisayarların bakımlarını yaptırarak ihtiyacı olan çocuklarımıza teslim etmiştir. İlaveten 3 adet askıda internet paketi ile 3 çocuğumuzun bir yıllık ihtiyaçlarını karşılamışlardır.

Avrupa IW Kulübümüz Eğitim Hizmetlerine Devam Ediyor...

Pandemi Dolayısı ile Online Eğitim gören ve bilgisayarları olmayan çocuklarımıza bilgisayar bağışında bulunan Avrupa Inner Wheel Kulübü çocuklarımızın eğitimine çok önemli katkıda bulunmuştur

Avrupa IW Kulübümüzden Anlamlı Yardım...

Zor şartlarda okuyan ve okuldan ayrılmak üzere olan çok başarılı bir kız çocuğumuz Avrupa Inner Wheel Kulübümüz sayesinde tekrar okuluna dönerek, Avrupa IW Kulübümüzün bursiyerleri arasına girdi.

Bursa IW Kulübü'nden Bursiyerlerine Büyük Destek...

Bursa IW Kulübümüz, bursiyerlerinden bilgisayarlarının olmadığını öğrendikleri 5 öğrenciye bilgisayar alarak eğitimlerine büyük destek verdi. Çocukların heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.

Eskişehir IW Kulübü'nden Onkoloji Servisindeki Çocuklarımıza Anlamlı Destek...

Eskişehir IW Kulübü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji servisinde yatan çocuklara, hastanede daha güzel vakit geçirebilmeleri için tablet bağışında bulundu. Pandemi önlemlerine uyularak yapılan teslim törenine, Eskişehir IW Kulüp Başkanı Günay Çelik ve Sekteri Ayla Özerdem katıldı. Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özcan Bör, teşhis alan çocuk hastaların tedavisinin yaklaşık 2 yıl sürdüğünü, bu 2 yılın 7 ayını aralıklı olacak şekilde hastanede kalarak geçirdiklerini belirtti. Bör, hastanede tedavi gördükleri sırada onların güzel vakit geçirebilmeleri için bu bağışın çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Çocuklarımıza Tablet Desteği..

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, Covid 19 nedeniyle örgün öğretim gören öğrencilere yönelik eğitime destek projesini tamamlayarak, Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda 8 öğrencinin, tablet gereksinmelerini karşıladı.

Suadiye IW Kulübü'nden Gülsuyu İlköğretim Okulu'na Büyük Destek...

Suadiye IW kulübü üyelerinin katkılarıyla önemli ihtiyaçların giderildiği ve öncelikli tadilatların gerçekleştirildiği eğitime katkı projesi kapsamında Gülsuyu İlköğretim Okulu'nun elektrik ve ses alt yapısının yenilenmesi, çok amaçli salonunun ses ve havalandırma tesisatının kurulması, okulun iç ve dış aydınlatmalarının kuvvetlendirilmesi ve takviyesi, ayrıca güvenlik kameralarının yenilenmesi sağlandı. Pandemi sartlarına uygun olarak Suadiye IW Kulübü Başkanı İnci Yılmaz, kulübü temsilen okulu ve okul müdürünü yerinde ziyaret ederek, yapılanları yerinde inceledi.

Eskişehir IW Kulübü'nden Kadın Hekimlere Destek...

Eskişehir IW Kulübü Derneği, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na bağışta bulundu. Covid-19 nedeniyle evlerimize kapandığımız zorlu günlerde, sağlık çalışanları özveri ile toplum sağlığı için çalıştılar. Salgın sırasında pek çok sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı bu kahraman İnsanların desteğe ihtiyacı olan çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vermek üzere “Emanetiniz Emanetimizdir” hesabı oluşturdu. Eskişehir IW Kulübü Derneği 2019-2020 dönemi faaliyetlerinden elde edilen bağış gelirlerini KAHEV’e bağışladı. Sosyal mesafe kurallarına uyarak bir araya gelen Eskişehir IW Başkanı Dr. Tülin Pınar "Birlikte Başarmanın" önemini vurguladı.

Beyazıt IW Kulübü'nden Eğitime Katkı...

Beyazıt Inner Wheel Kulübü, Gebze Yumrukaya Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'ndaki özel sınıf tefrişi projesini tamamladı. Beyazıt IW'nin kış aylarında başlattığı kampanya kısa sürede hedefine ulaşmasına rağmen pandemi nedeniyle mobilyalar okula teslim edilememişti. Dönem Başkanı Dilek Akşin ve Kulüp Saymanı Banu İskit 30 Haziran'da Gebze'ye giderek malzemeleri teslim ettiler. Çocuklarımızı önümüzdeki eğitim döneminde yeni ve renkli sınıfları karşılayacak.

Elazığ Deprem Yardımı

BURSA IW Kulübü, Elazığ'da depremden zarar gören vatandaşlarımıza, battaniye, çocuk giysileri, çocuk bezleri, bayan pedleri temin ederek 32 koli malzemeyi deprem bölgesi Elazığ’a gönderdi

Malatya Deprem Yardımı

BEYOĞLU IW Kulübü, üyeleri vasıtasıyla topladığı kadın, & erkek kıyafet ile battaniye ve çocuk bezinden oluşan 24 kutu yardımı, Malatya Pütürge’ye bağlı köylere ELDEN dağıtılmak üzere özel araçla Malatya’ya gönderdi.

Piyano Bağışı

BEYAZIT IW Kulübü, geçmiş dönem başkanı Pelin Yusufi'nin temin ettiği piyanoyu, Bandırma Hürriyet İlkokulu müzik sınıfına bağışladı.

Eşofman Yardımı

BOĞAZİÇİ IW Kulübü, Şanlıurfa Halfeti Belediyesi İlkokulu öğrencilerine, eşofman temin etti. Tüm okulun öğrencilerinin ihtiyacının karşılandığı bu proje için, okul yönetimi BOĞAZİÇİ IW Kulübüne bir teşekkür belgesi sundu.

Anaokulu Halı Tefrişi

BOĞAZİÇİ Inner Wheel Kulübü, Van Ahlat Ovakışla Anaokulunun tüm halılarını yaptırdı. Yaklaşık 150 metrekarelik bir alanın tefrişi ile, çocuklarımıza sıcacık bir mekan tahsis edildi.

Bandırma Hürriyet İlkokulu Kütüphane Projesi

BEYOGLU IW Kulübünün, 2019-2020 Dönemi ilk projesi olan Bandırma Hürriyet İlkokulu Kütüphane tefrişi, Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Phyllis Charter, IWl Türkiye Ulusal Temsilcisi Sn. İclal Kardıçalı, 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman, Beyoğlu ve Bursa IW Inner Wheel Üyelerinin katılımıyla, Beyoğlu IWC Türkiye Kulüp Başkanı Dilek Durgun tarafından, gayri resmi törenle tanıtıldı. Kütüphanenin ve öğretmenler odasının tüm mobilyalarının yanı sıra, 570 kitap okula bağış yapıldı.

242. Bölge 2018-19 Dönem Projesi

Inner Wheel 242. BÖLGE Federasyonu 2018-19 Dönem Projesi Bandırma Hürriyet İlkokulu AKIL ve ZEKA OYUNLARI SINIF tefrişi, Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Phyllis Charter'ın katılımıyla, 2018-19 Bölge Başkanı Gülru Erdier tarafından tanıtıldı. Amacı çağdaş nesiller yetiştirmek olan INNER WHEEL TÜRKİYE'nin bu proje sunumuna, 2019-20 dönemi 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman ve Türkiye Inner Wheel Ulusal Temsilcisi İclal Kardıçalı'nın yanı sıra, Beyoğlu, Beyazıt ve Bursa IW Kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Bir Meşe Palamutu Atölyesi

BEYAZIT IW Kulübü Üyeleri, Şişli Belediyesi 9 Mayıs Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kütüphanesi'nde "Bir Meşe Palamutu Atölyesi" isimli bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Meşe Palamudunun Sihri isimli masal kitabının okunmasından sonra, 3-4 yaş grubu minikler, saksılarına kendi meşe palamutu tohumlarını ektiler. Bu projede destek veren Fatma Hıncal ve Mine Özcan'a teşekkürlerimizle

Bere Bağışı

BEYAZIT IW Kulübü, Ağrı Patnos Cumhuriyet İlkokuluna bağışçıları Keriman Ayvaz ve Şahinaz Gökçe tarafından örülmüş 95 adet bere gönderdi.

Çocuklarla Yoga

BEYAZIT IW Kulübü, Şişli Belediyesi bünyesinde yer alan, çocukların eğlenerek öğrendiği ve ailelerin de sosyalleşmesine katkı sağlayan bir kütüphane olan 19 Mayıs Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığında, 4-6 yaş grubu çocuklara, kulüp üyesi uzman yoga eğitmeni Yasemin Ünver tarafından 1 saat yoga ve farkındalık eğitimi verildi.

BEYOĞLU Inner Wheel Kulübü Soma Ayşe Temizel Ortaokulu STEM Laboratuvarı’nın açılışı

BEYOĞLU Inner Wheel Kulübü’nün 2017-2019 dönemleri projesi olan Soma Ayşe Temizel Ortaokulu STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) Laboratuvarı’nın açılışı 19 Eylül 2019 tarihinde Soma'da gerçekleşti.

Ramazan Kolisi Bağışı

DALYAN IW Kulübü üyeleri, daha önce tekerlekli iskemle bağışında bulundukları engelli vatandaşımızı 24 Mayıs tarihinde ziyaret ederek, Sultanbeyli bölgesinde, ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi bağışında bulundu.

Kayseri Pirahahmet İlkokulu IMECE Projesi

SUADİYE Inner Wheel Kulübü, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı İMECE Projesi kapsamında Kayseri Pirahmet İlkokulu’nun onarım çalışmalarına katkıda bulundu

Bahar Kermesi

BURSA IW Kulubünün, Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu'nda gerçekleştirdiği Bahar Kermesine, IW Dünya Başkanı Christine Kirby ve eşi, Ulusal Temsilci Nur Ustaş, 242. Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu, Fransa 68. Bölge Başkanı Marie Ange Rebert, Almanya geçmiş dönem Uluslararası Inner Wheel Yönetim Kurulu Üyesi Brigiette Koehler ve KKTC Kulüp Başkanları ve misafirler katıldılar.

Edirne Mustafa Necati İOO Resim Materyal Yardımı

EDİRNE INNER WHEEL Kulübü, okullara yardım projeleri kapsamında 3 Nisan ‘da Mustafa Necati İÖO Ana sınıfındaki 15 öğrenciye resim materyalleri hediye etti.

Türkiye & Bulgaristan Ortak Proje

EDİRNE Inner WHEEL ve Bulgaristan BURGAS Inner WHEEL kulüplerinin kardeşlik protokolü kapsamında ortak olarak gerçekleştirdikleri "çocuklara fotoğraf eğitimi"projesinin Edirne etabı 23-24 Mart 2019 tarihlerinde İlk Adım Fotoğraf Atölyesi ile Lala Şahin Paşa İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

242. Bölge Sakız Ağacı Projesi

Nesli tükenmekte olan ve farmakolojide önemli bir hammadde olan 242. Bölge Sakız Ağacı Dikim Projesi için, 2018-2019 döneminde, kulüplerin katılımıyla tedarik edilen 30 adet fidan, 242. Bölge Temsilcileri ve Beyoğlu & Dolmabahçe kulüplerinin katılımıyla 18 Mart 2019 tarihinde törenle dikilmiştir. Ege Orman Vakfı ile birlikte yürütülen projede, bu yıl dikilen 30 ağaçla birlikte, ağaç sayımız 130'a çıkmıştır.

TOFD Ziyareti & Tekerlekli İskemle Bağışı

DALYAN IW Kulübü, 15 Mart 2019 tarihinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin Beykoz şubesini ziyaret etti. Hareket anlamında başkasını bağımlı olarak yaşamak zorunda kalan engelliler için özgürlüğü ifade eden tekerlekli 1 adet sandalye dernekte ihtiyaç sahibi bir engelli vatandaşımıza hediye edildi. Omurilik Felçlilerin çalıştığı el işleri atölyesini gezen üyeler, alışveriş yaparak, derneğe yardımda bulundu.

Kadın Şiir Dinletisi

BURSA IW Kulübü, Çağdaş Eğitim Kooperatifi (Ç.E.K.) yararına 13 Şubat 2019 tarihinde ‘Kadın Şiir Dinletisi’ etkinliği düzenledi. Kulüp üyelerinin seslendirdiği şiirlerin yanı sıra, Ç.E.K öğrencileri “Kır Çiçekleri” enstrümanları, şarkıları ve danslarıyla etkinliğe katıldılar.

Urfa Alyan İlkokulu Ziyareti

BOĞAZİÇİ IW Kulübünden 9 üye, Urfa Bozova ilçesi Alyan İlkokulunu ziyaret etti. Çeşitli hediyeler verilen 19 öğrenciyle Urfa Müzesi gezildi, beraber yenen yemek sonrası, sinemaya gidildi. Okul Müdürü Sn. Müslüm Fırat destekleri için Boğaziçi IW Kulübüne bir teşekkür plaketi verdi.

Batman Pınarbaşı İlköğretim Okulu

BEYAZIT IW Kulübü tarafından Batman Pınarbaşı İlköğretim Okuluna suluboya, yağlıboya vb resim materyalleri ile, okulun kütüphanesi için gerekli olan çocuk kitapları gönderilmiştir.

Çocuk Tiyatrosu

BEYAZIT IW Kulübü ve Atlas Yardımlaşma Derneği, Derneğin Çocuk Yuvasına devam eden ekonomik durumu yetersiz 18 çocuğu Kulüp üyeleri eşliğinde “Taş Devri” adlı tiyatro oyununa götürerek güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

ATATÜRK Köşesi Projesi

BOĞAZİÇİ IW Kulübü tarafından Derince Çakabey Ortaokulu'na ATATÜRK Köşesi yapıldı

İzmit Cumaköy Gayrettepe Rotary Ortaokulu Projesi

Dalyan IW Kulübü Başkanı Emine Uzel ve kulüp üyeleri İzmit-Cumaköy Gayrettepe Rotary Ortaokulunu ziyaret etti. Kitap ve kalem hediye edilen öğrencilerle birlikte bir AVM'de topluca yenen yemek sonrası sinemaya gidildi

ENGELSİZ YÜREKLERDEN MEMLEKET TÜRKÜLERİ Konseri

Bursa IW Kulübü tarafından bu yıl 2. gerçekleşen konserde, Nilüfer Özel Eğitim Okulunun Zihinsel Engelli Çocuklarıyla birlikte kulüp üyeleri yer aldı. Bursa Uğur Mumcu sahnesinde düzenlenen, siyaset ve spor dünyasından isimlerin katıldığı etkinlik yerel basında da yer buldu.

ÖMERLİ ERDAL YILMAZ ANAOKULU

AVRUPA IW Kulübü üyesi Hatice Kara ve gönüllüler Ömerli Erdal Yılmaz Anaokulundaki 22 çocuğu yeni yıl hediyeleri ile sevindirdi.

Bowling Sponsorluğu

BURSA IW Kulübü Engelliler Haftası kapsamında 4.12.2018 tarihinde Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu öğrencilerini bowling oynamaya götürdü.

Türkiye & Bulgaristan Ortak Proje

EDİRNE, BEYOĞLU ve Bulgaristan 248. Bölge BURGAS Inner Wheel Kulüplerinin kardeşlik protokolü kapsamındaki ortak projesi "Çocuklara İlk Adım Fotoğraf Atölyesi" ilk etabı 17 Kasım 2019 tarihinde, 20 çocuğun katılımıyla Bulgaristan'da gerçekleştirildi.

Sıcaklığı Paylaş

BEYOĞLU IW Kulübünün, 2018-2019 kadın ve kız çocuklarını gözet temalı SICAKLIĞI PAYLAŞ isimli projesinde, 55 adet atkı ve bere, Ağrı Mustafa Kemal Atatürk ilkokulundaki çocuklara gönderildi

Atatürk Köşesi

ESKİŞEHİR IW Kulübü, "Bir Başka Okul Mümkün" Okulunda, Anadolu Rotary Kulübü ile ortaklaşa Atatürk Köşesi yaptırarak 10 Kasım 2018 tarihinde açtı

Ekolojik Fidan Dikimi Ortak Projesi

Türkiye INNER WHEEL 242. Ve 244. Bölgeler arası ortak projede, endemik bitkileri yaşatmak amaçlı 1500 adet sakız ağacı dikimi.

Atatürk Büstü Projesi

BURSA IW Kulübü tarafından gerçekleştirilen Nilüfer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Atatürk Büstü projesi.

Spina Bifida Farkındalık Eğitim Projesi

Spina Bifida hastalığını önlemek ve kadınları eğitmek amaçlı proje, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde Inner Wheel Kulüp üyeleri organizasyonunda uzman doktorlarla gerçekleştirildi. Gebelik döneminin ilk aylarında ortaya çıkan ve yılda 5000'den fazla çocuğun kusurlu doğmasına sebep olan Spina Bfida hastalığı konusunda 50'den fazla seminerler ücretsiz olarak verildi ve 2300'den fazla kadına ulaşıldı.

242. Bölge Kulüpleri Ortak Projesi

Türkiye Inner Wheel 242. Bölge Himayesinde, BEYOĞLU, DOLMABAHÇE, KIBRIS LEFKOŞA SARAYÖNÜ IWC’nin engelli çocuklarımıza ortak yardım projesi.

Öğretmenler günü KASEV'de yaşayan yaşlılarla birlikte kutlandı

Öğretmenler Günü'nde DALYAN IWC kulüp başkanımız Sevgili Emine Uzel ve kulüp üyelerimizle birlikte sağlık, sağlık eğitimi, sosyal hizmet, yaşlılara ve emekli yaşlı öğretmenlere hizmet veren KASEV Vakfı'nı ziyaret ettik. Öğretmenler günü KASEV'de yaşayan yaşlılarla birlikte kutlandı. Yaşlılara, DALYAN IWC olarak çeşitli hediyeler ve çiçekler sunuldu. Pastalar ve kurabiyeler, kulüp üyeleri tarafından hazırlandı . Bir müzisyen gitar ile mini bir konser verdi ve birlikte yaşlılarla birlikte eğlenceli bir gün geçirdik. Vakıf Başkanı Sayın Kamil Oraler, Dalyan IWC üyelerine teşekkür belgesi sundu.

Kartal Eğitim Araştırma Hastahanesi Yenidoğan Ünitesi Projesi

İstanbul DALYAN IWC - Kartal Eğitim Araştırma Hastahanesi Yenidoğan Ünitesine prematüre bebekler için ihtiyaç malzemeleri temin edilmiştir.

Avrupa için Kadın Konferansı

Türkiye INNER WHEEL 244. BÖLGE tarafından bu yıl 8. Düzenlenen, 200’den fazla katılımcının yer aldığı WOMEN FOR EUROPE Kongresi.

Eğitilebilir Engelliler Yaşam Merkezi

EDİRNE IWC tarafından, 23 yaş üzeri engellilere yönelik merkeze bağış yapıldı.

Kompozisyon Yarışması

İstanbul BEYAZIT IWC tarafından temin edilen masa, sandalye ve kitaplarla kütüphanesinin kurulduğu, Bodrum Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu İlk ve Orta Öğretim Okulu'nda düzenlenen kompozisyon yarışması.

Zihinsel Engelliler Sınıfı

ESKİŞEHİR IWC tarafından, Eskişehir Ziya Gökalp Okulunda özel çocuklara uygun yapılan sınıf projesi.

Diyabet Taraması

EDİRNE IWC tarafından Ekol Hastanesinde düzenlenen ücretsiz Diyabet Taraması.

Kütüphane

ESKİŞEHİR IWC Tepebaşı Belediyesi Bahçelievler Belde Evi Kütüphane projesi.

Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi

İstanbul DALYAN IWC tarafından, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni doğan & çocuk yoğun bakım ünitesine gerekli olan tıbbı malzeme ve ekipman temin edildi.

Sevgi Kütüphanesi

İstanbul DALYAN IWC tarafından kuruluşuna katkıdan bulunulan Gayrettepe Rotary Ortaokulu Sevgi Kütüphanesi.

Akülü Sandalye Bağışı

İstanbul SUADİYE IWC her yıl düzenli olarak yaptığı kermesten elde ettiği gelirin bir kısmıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne 3 adet akülü sandalye bağışı yaptı.

Göz Taraması

İstanbul BEYOĞLU IWC tarafından, Pakistan 341., 342. Ve 327. Bölgelerin katıldığı tüm dünyada eşzamanlı başlanan göz taraması projesi kapsamında, engelli çocuklarımızın yararlandığı Düşler Akademisi öğrencilerinin Beyoğlu Göz Hastanesi'ndeki göz taraması.

Çocuk Gelişim Ünitesi İhtiyaç Bağışı

EDİRNE IWC, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Çocuk Gelişimi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Okulu’na eğitim ihtiyaçlarını karşıladı.

Yalova Engelsiz Cafe Projesi

İstanbul BEYOĞLU IWC tarafından mutfak aletleri tamamlanan down sendromlu, otistik ve zihinsel engelli gençlerimizin çalıştığı ENGELSİZ CAFE projesi.

Yalova Etüt Merkezi

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü'nün Yalova Belediyesi işbirliği ile açtığı çocuk ve kadın eğitim merkezi.

Sakız Ağacı

Ege Orman Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen, Çeşme Çiftlikköy Mevkii'nde ki Sakız Ağacı Fidan Korumuzun açılış