PROJELER

Ramazan Kolisi Bağışı

DALYAN IW Kulübü üyeleri, daha önce tekerlekli iskemle bağışında bulundukları engelli vatandaşımızı 24 Mayıs tarihinde ziyaret ederek, Sultanbeyli bölgesinde, ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi bağışında bulundu.

Kayseri Pirahahmet İlkokulu IMECE Projesi

SUADİYE Inner Wheel Kulübü, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı İMECE Projesi kapsamında Kayseri Pirahmet İlkokulu’nun onarım çalışmalarına katkıda bulundu

Bahar Kermesi

BURSA IW Kulubünün, Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu'nda gerçekleştirdiği Bahar Kermesine, IW Dünya Başkanı Christine Kirby ve eşi, Ulusal Temsilci Nur Ustaş, 242. Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu, Fransa 68. Bölge Başkanı Marie Ange Rebert, Almanya geçmiş dönem Uluslararası Inner Wheel Yönetim Kurulu Üyesi Brigiette Koehler ve KKTC Kulüp Başkanları ve misafirler katıldılar.

Edirne Mustafa Necati İOO Resim Materyal Yardımı

EDİRNE INNER WHEEL Kulübü, okullara yardım projeleri kapsamında 3 Nisan ‘da Mustafa Necati İÖO Ana sınıfındaki 15 öğrenciye resim materyalleri hediye etti.

Türkiye & Bulgaristan Ortak Proje

EDİRNE Inner WHEEL ve Bulgaristan BURGAS Inner WHEEL kulüplerinin kardeşlik protokolü kapsamında ortak olarak gerçekleştirdikleri "çocuklara fotoğraf eğitimi"projesinin Edirne etabı 23-24 Mart 2019 tarihlerinde İlk Adım Fotoğraf Atölyesi ile Lala Şahin Paşa İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

242. Bölge Sakız Ağacı Projesi

Nesli tükenmekte olan ve farmakolojide önemli bir hammadde olan 242. Bölge Sakız Ağacı Dikim Projesi için, 2018-2019 döneminde, kulüplerin katılımıyla tedarik edilen 30 adet fidan, 242. Bölge Temsilcileri ve Beyoğlu & Dolmabahçe kulüplerinin katılımıyla 18 Mart 2019 tarihinde törenle dikilmiştir. Ege Orman Vakfı ile birlikte yürütülen projede, bu yıl dikilen 30 ağaçla birlikte, ağaç sayımız 130'a çıkmıştır.

TOFD Ziyareti & Tekerlekli İskemle Bağışı

DALYAN IW Kulübü, 15 Mart 2019 tarihinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin Beykoz şubesini ziyaret etti. Hareket anlamında başkasını bağımlı olarak yaşamak zorunda kalan engelliler için özgürlüğü ifade eden tekerlekli 1 adet sandalye dernekte ihtiyaç sahibi bir engelli vatandaşımıza hediye edildi. Omurilik Felçlilerin çalıştığı el işleri atölyesini gezen üyeler, alışveriş yaparak, derneğe yardımda bulundu.

Kadın Şiir Dinletisi

BURSA IW Kulübü, Çağdaş Eğitim Kooperatifi (Ç.E.K.) yararına 13 Şubat 2019 tarihinde ‘Kadın Şiir Dinletisi’ etkinliği düzenledi. Kulüp üyelerinin seslendirdiği şiirlerin yanı sıra, Ç.E.K öğrencileri “Kır Çiçekleri” enstrümanları, şarkıları ve danslarıyla etkinliğe katıldılar.

Urfa Alyan İlkokulu Ziyareti

BOĞAZİÇİ IW Kulübünden 9 üye, Urfa Bozova ilçesi Alyan İlkokulunu ziyaret etti. Çeşitli hediyeler verilen 19 öğrenciyle Urfa Müzesi gezildi, beraber yenen yemek sonrası, sinemaya gidildi. Okul Müdürü Sn. Müslüm Fırat destekleri için Boğaziçi IW Kulübüne bir teşekkür plaketi verdi.

Batman Pınarbaşı İlköğretim Okulu

BEYAZIT IW Kulübü tarafından Batman Pınarbaşı İlköğretim Okuluna suluboya, yağlıboya vb resim materyalleri ile, okulun kütüphanesi için gerekli olan çocuk kitapları gönderilmiştir.

Çocuk Tiyatrosu

BEYAZIT IW Kulübü ve Atlas Yardımlaşma Derneği, Derneğin Çocuk Yuvasına devam eden ekonomik durumu yetersiz 18 çocuğu Kulüp üyeleri eşliğinde “Taş Devri” adlı tiyatro oyununa götürerek güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

ATATÜRK Köşesi Projesi

BOĞAZİÇİ IW Kulübü tarafından Derince Çakabey Ortaokulu'na ATATÜRK Köşesi yapıldı

İzmit Cumaköy Gayrettepe Rotary Ortaokulu Projesi

Dalyan IW Kulübü Başkanı Emine Uzel ve kulüp üyeleri İzmit-Cumaköy Gayrettepe Rotary Ortaokulunu ziyaret etti. Kitap ve kalem hediye edilen öğrencilerle birlikte bir AVM'de topluca yenen yemek sonrası sinemaya gidildi

ENGELSİZ YÜREKLERDEN MEMLEKET TÜRKÜLERİ Konseri

Bursa IW Kulübü tarafından bu yıl 2. gerçekleşen konserde, Nilüfer Özel Eğitim Okulunun Zihinsel Engelli Çocuklarıyla birlikte kulüp üyeleri yer aldı. Bursa Uğur Mumcu sahnesinde düzenlenen, siyaset ve spor dünyasından isimlerin katıldığı etkinlik yerel basında da yer buldu.

ÖMERLİ ERDAL YILMAZ ANAOKULU

AVRUPA IW Kulübü üyesi Hatice Kara ve gönüllüler Ömerli Erdal Yılmaz Anaokulundaki 22 çocuğu yeni yıl hediyeleri ile sevindirdi.

Bowling Sponsorluğu

BURSA IW Kulübü Engelliler Haftası kapsamında 4.12.2018 tarihinde Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu öğrencilerini bowling oynamaya götürdü.

Türkiye & Bulgaristan Ortak Proje

EDİRNE, BEYOĞLU ve Bulgaristan 248. Bölge BURGAS Inner Wheel Kulüplerinin kardeşlik protokolü kapsamındaki ortak projesi "Çocuklara İlk Adım Fotoğraf Atölyesi" ilk etabı 17 Kasım 2019 tarihinde, 20 çocuğun katılımıyla Bulgaristan'da gerçekleştirildi.

Sıcaklığı Paylaş

BEYOĞLU IW Kulübünün, 2018-2019 kadın ve kız çocuklarını gözet temalı SICAKLIĞI PAYLAŞ isimli projesinde, 55 adet atkı ve bere, Ağrı Mustafa Kemal Atatürk ilkokulundaki çocuklara gönderildi

Atatürk Köşesi

ESKİŞEHİR IW Kulübü, "Bir Başka Okul Mümkün" Okulunda, Anadolu Rotary Kulübü ile ortaklaşa Atatürk Köşesi yaptırarak 10 Kasım 2018 tarihinde açtı

Ekolojik Fidan Dikimi Ortak Projesi

Türkiye INNER WHEEL 242. Ve 244. Bölgeler arası ortak projede, endemik bitkileri yaşatmak amaçlı 1500 adet sakız ağacı dikimi.

Atatürk Büstü Projesi

BURSA IW Kulübü tarafından gerçekleştirilen Nilüfer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Atatürk Büstü projesi.

Spina Bifida Farkındalık Eğitim Projesi

Spina Bifida hastalığını önlemek ve kadınları eğitmek amaçlı proje, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde Inner Wheel Kulüp üyeleri organizasyonunda uzman doktorlarla gerçekleştirildi. Gebelik döneminin ilk aylarında ortaya çıkan ve yılda 5000'den fazla çocuğun kusurlu doğmasına sebep olan Spina Bfida hastalığı konusunda 50'den fazla seminerler ücretsiz olarak verildi ve 2300'den fazla kadına ulaşıldı.

242. Bölge Kulüpleri Ortak Projesi

Türkiye Inner Wheel 242. Bölge Himayesinde, BEYOĞLU, DOLMABAHÇE, KIBRIS LEFKOŞA SARAYÖNÜ IWC’nin engelli çocuklarımıza ortak yardım projesi.

Öğretmenler günü KASEV'de yaşayan yaşlılarla birlikte kutlandı

Öğretmenler Günü'nde DALYAN IWC kulüp başkanımız Sevgili Emine Uzel ve kulüp üyelerimizle birlikte sağlık, sağlık eğitimi, sosyal hizmet, yaşlılara ve emekli yaşlı öğretmenlere hizmet veren KASEV Vakfı'nı ziyaret ettik. Öğretmenler günü KASEV'de yaşayan yaşlılarla birlikte kutlandı. Yaşlılara, DALYAN IWC olarak çeşitli hediyeler ve çiçekler sunuldu. Pastalar ve kurabiyeler, kulüp üyeleri tarafından hazırlandı . Bir müzisyen gitar ile mini bir konser verdi ve birlikte yaşlılarla birlikte eğlenceli bir gün geçirdik. Vakıf Başkanı Sayın Kamil Oraler, Dalyan IWC üyelerine teşekkür belgesi sundu.

Kartal Eğitim Araştırma Hastahanesi Yenidoğan Ünitesi Projesi

İstanbul DALYAN IWC - Kartal Eğitim Araştırma Hastahanesi Yenidoğan Ünitesine prematüre bebekler için ihtiyaç malzemeleri temin edilmiştir.

Avrupa için Kadın Konferansı

Türkiye INNER WHEEL 244. BÖLGE tarafından bu yıl 8. Düzenlenen, 200’den fazla katılımcının yer aldığı WOMEN FOR EUROPE Kongresi.

Eğitilebilir Engelliler Yaşam Merkezi

EDİRNE IWC tarafından, 23 yaş üzeri engellilere yönelik merkeze bağış yapıldı.

Kompozisyon Yarışması

İstanbul BEYAZIT IWC tarafından temin edilen masa, sandalye ve kitaplarla kütüphanesinin kurulduğu, Bodrum Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu İlk ve Orta Öğretim Okulu'nda düzenlenen kompozisyon yarışması.

Zihinsel Engelliler Sınıfı

ESKİŞEHİR IWC tarafından, Eskişehir Ziya Gökalp Okulunda özel çocuklara uygun yapılan sınıf projesi.

Diyabet Taraması

EDİRNE IWC tarafından Ekol Hastanesinde düzenlenen ücretsiz Diyabet Taraması.

Kütüphane

ESKİŞEHİR IWC Tepebaşı Belediyesi Bahçelievler Belde Evi Kütüphane projesi.

Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi

İstanbul DALYAN IWC tarafından, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni doğan & çocuk yoğun bakım ünitesine gerekli olan tıbbı malzeme ve ekipman temin edildi.

Sevgi Kütüphanesi

İstanbul DALYAN IWC tarafından kuruluşuna katkıdan bulunulan Gayrettepe Rotary Ortaokulu Sevgi Kütüphanesi.

Akülü Sandalye Bağışı

İstanbul SUADİYE IWC her yıl düzenli olarak yaptığı kermesten elde ettiği gelirin bir kısmıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne 3 adet akülü sandalye bağışı yaptı.

Göz Taraması

İstanbul BEYOĞLU IWC tarafından, Pakistan 341., 342. Ve 327. Bölgelerin katıldığı tüm dünyada eşzamanlı başlanan göz taraması projesi kapsamında, engelli çocuklarımızın yararlandığı Düşler Akademisi öğrencilerinin Beyoğlu Göz Hastanesi'ndeki göz taraması.

Çocuk Gelişim Ünitesi İhtiyaç Bağışı

EDİRNE IWC, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Çocuk Gelişimi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Okulu’na eğitim ihtiyaçlarını karşıladı.

Yalova Engelsiz Cafe Projesi

İstanbul BEYOĞLU IWC tarafından mutfak aletleri tamamlanan down sendromlu, otistik ve zihinsel engelli gençlerimizin çalıştığı ENGELSİZ CAFE projesi.

Yalova Etüt Merkezi

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü'nün Yalova Belediyesi işbirliği ile açtığı çocuk ve kadın eğitim merkezi.

Sakız Ağacı

Ege Orman Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen, Çeşme Çiftlikköy Mevkii'nde ki Sakız Ağacı Fidan Korumuzun açılış