PROJELER

Bursa IW'den Yangın Bölgesinde Okuyan Çocuklarımıza Destek

Bursa Inner Wheel Kulübü, 242. Bölge projesine destek olarak Muğla Teknik Kız Lisesi'ne dikiş ipliği, yün iplik, keçe, silikon, elyaf aldı ve sevk edilmesini sağladı. Büyük hasar gören yangın alanındaki okulda eğitim gören genç kızlarımız, tedarik edilen malzemelerle çalışmalarına devam edecek.

Suadiye IW Kulübü'nden El Emeği Perdeler

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Isparta Uluborlu Çakır Hasan Ortaokulu’nun sınıflarının tüm tül ve perde ihtiyaçlarını karşılamıştır. Margarette Golding Odülü sahibi sevgili Sevgi Arık tüm kumaşları temin edip, 53 tül ve 53 perdeyi özenle kendisi dikmiştir.

Dalyan IW Kulübü'nden Sınıflara Perde Temini

Dalyan Inner Wheel Kulübü, İstanbul Anadolu Lisesi'nin güneş ışığından tahtayı göremeyen öğrencileri için 25 sınıfa perde temin etti. 350 metre kumaştan 100 perde dikildi.

Suadiye IW Kulübü Eğitim Desteklerine Devam Ediyor

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Diyarbakır Yenişehir ilçesi Hantepe İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuklarımız için okul malzemeleri temin etmiştir. 200 defter, 200 kalem, 100 silgi, 100 kalemtıraş, 100 hikaye kitabı, 100 top A4 kağıt, 10 atlama ipi, 10 basketbol, 5 futbol, 5 voleybol topu, 10 paket hijyenik maske, 2 şişe dezenfektan ve 10 adet çöp torbası sevk edilerek okul müdürlüğüne teslim edilmiştir..

Suadiye IW Kulübü'nün Önceliği Eğitim

Suadiye Inner Wheel Kulübü, Van Bahcekale Altindere ve Akyayla Köyleri İlköğretim Okulu'nda toplam 100 öğrencimizin tüm okul malzeme ihtiyaçlarını karşıladı.

UIW 242. Bölge Federasyonu'ndan Yangın Bölgesindeki Çocuklarımıza Kırtasiye Yardımı

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Beyazıt, Bursa, Boğaziçi, Dalyan, Edirne, Eskişehir ve Suadiye Inner Wheel kulüplerinin katkıları ile ülkemizin yazın yaşadığı yangın felaket bölgesinde bulunan, aileleri yangında zarar gören çocuklarımızın kırtasiye malzemesi ihtiyaçlarını karşıladı.

Avrupa IW Kulübü'nden Fesleğen Köyü Kadınlarına Destek

İstanbul Avrupa IW Kulübü tarafından, Bölge Federasyonumuzun başlattığı “Fesleğen Köyü Yangın Sonrası Yardım” projesi kapsamında, Bodrum ve Milas Belediye Başkanı ile görüşmeler yapılmıştır. Köydeki kadın emeğinin değerlendirilmesi için mevcut kooperatiflere üye olmaları konusunda çalışmalar yapılarak, belediye tarafından köye hayvan yemi yardımı yapılması sağlandı. Bunun yanı sıra Fesleğen Köyü kadınlarına internet üzerinden satış konusunda eğitim verilerek yakın çevrede satış yapabilecekleri potansiyel yerler ile görüşmeler başlatıldı. El dokuması halı ve yastık desenleri konusunda eğitim vermek üzere bir tasarımcı köye davet edildi. Kadınlarımızın söz konusu üretimlerini desteklemek amacıyla, 70 kg halı dokuma ipi, reçel/konserve gibi ürünleri satabilmeleri için de 350 adet kavanoz , ayrıca köydeki çocuklarımız için kırtasiye malzemeleri ve diş setleri alınarak teslim edildi.

Dalyan IW Kulübü eğitim projelerine devam ediyor

Dalyan Inner Wheel Kulübü, "eğitime destek" projesi kapsamında Muş Merkez Karakuyu İlkokulu'na kırtasiye malzemeleri göndererek çocuklarımıza teslim ettiler. "Eğitimde feda edilecek fert yoktur!"

Bursa IW'den Kız Çocukları Günü Etkinliği

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü özel çalışması olarak Bursa Inner Wheel Kulübü, Çağdaş Eğitim Kız Yurdu'ndaki kız çocuklarımız ile birlikte "Masallarla Felsefe" konulu çok başarılı bir sunum gerçekleştirdi.

UIW 242. Bölge Federasyonumuz Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Çalışıyor

Ülkemizin yazın yaşadığı yangın felaketleri sonrasında UIW 242. Bölge federasyonu olarak, hep birlikte yaraları sarmak, el birliği ile bir şeyler yapabilmek için Beyazıt, Bursa, Boğaziçi, Dalyan, Edirne, Eskişehir ve Suadiye kulüplerimizin katkıları ile doğaya ve insana olmak üzere ikiye ayırdığımız yardımlarımızı gerçekleştirdik. TEMA Vakfı'na kulüplerimiz adına “Muğla Ağaçlandırma Sahalarına” destek olmak için toplamda 399 adet fidan bağışında bulunduk. Daha yeşil bir Türkiye için...

UIW 242. Bölge Federasyonu Yangın Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Ülkemizin yazın yaşadığı yangın felaketleri sonrasında UIW 242. Bölge Federasyonu olarak, Beyazıt, Bursa, Boğaziçi, Dalyan, Edirne, Eskişehir ve Suadiye kulüplerimizin katkıları ile yangından en çok zarar gören yerlerden olan Muğla Marmaris 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Muğla Beldibi Sıtkı Zaralı İlk & Ortaokulu’nda okuyan çocuklarımızın birçoğunun ailesinin evleri, tarlaları, hayvanlarının yanmış, ve bu sebeple kırtasiye ve okul gereçlerini temini konusunda çok zorlanmakta oldukları bilgisi üzerine hemen harekete geçerek tüm gereksinimleri karşıladık.

Dalyan IW Kulübü'nden Yangından Zarar Gören Öğrencilerimize Destek

Dalyan Inner Wheel Kulübü, eğitime destek için ülkemizde çıkan yangınlarda zarar gören öğrencilerimizin yaralarını sarabilmek için, tüm gereksinimlerini karşılayacak, içleri kırtasiye malzemeleri ile dolu okul çantalarını öğrencilerimize teslim etmiştir.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Giresun'a "Atatürk Köşesi"

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü, Giresun'da bulunan Otizm Özel Eğitim Okuluna, kendi istekleri olan "Atatürk Köşesi" ni hazırlayıp teslim etmiştir.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Karadeniz Sel Felaketini Yaşayan Vatandaşlarımıza Destek

Beyoğlu IW Kulübü, Karadeniz'de sel felaketine maruz kalan Sinop Ayancık bölgesinde yaşayan ailelere gıda yardım kolilerini ulaştırmıştır. Böyle felaketlerin bir daha yaşanmaması dileği ile...

Bursa IW Kulübü'nden Karadeniz Sel Felaketini Yaşayan Kadınlarımıza Destek

Bursa Inner Wheel Kulübü, ülkemizde yaşanmış olan sel felaketini yaşayan kadınlarımıza mama, kadın pedi, çocuk bezi ve ıslak mendil tedarik ederek Karadeniz Bölgesinde ihtiyaçlı noktalara ulaştırılmasını sağladı...

Avrupa IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

İstanbul Avrupa Inner Wheel Kulübü ülkemizde yaşanan yangın felaketi için Bodrum Bölgesine; 25 adet yanmaz ayakkabı, 10 adet yangın maskesi, 25 adet yangın pantolonu göndermiştir.

Boğaziçi IW Kulübü Yangın Yaralarını Patili Dostlarımız İçin Sarıyor

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü Muğla - Bodrum Bölgesi’nde yer alan Torba Hayvan Barınağına, ülkemizin yaşadığı büyük yangın sonrası ihtiyaçlar doğrultusunda; 16 Adet hayvan kafesi, 6 adet yakalama filesi, 15 kutu vitamin ve balık yağı teslim etmiştir.

Suadiye IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Ülkemizde yaşanan yangın felaketinde Muğla bölgesi acil ihtiyaçları kapsamında, söndürme hortumlarını birbirine bağlamak için 64 tane su pompası redüksiyon aparatı Suadiye Inner Wheel Kulübü taraından bölgeye gönderilmiştir.

Suadiye IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Yaşadığımız yangın felaketini yaşayan afet bölgelerinden bir tanesi olan Muğla'ya 100 adet kadın terliği, 100 adet erkek terliği, 50 adet çocuk terliği ve 80 adet kadın iç çamaşırı gönderilmiştir.

Eskişehir IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Eskişehir IW Kulübü, ülkemizde yaşanan yangın felaketi için Marmaris Belediyesine; 15 adet iş ayakkabısı, 140 çift eldiven, 100 adet maske yardımı göndermiştir.

Dalyan IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Dalyan IW Kulübü büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için 5 ton yem, saman ve ot satın alarak, sahada çalışan, değerli veterinerlere teslim etti.

Beyoğlu IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü ülkemizde yaşanan yangın felaketi için Antalya Manavgat bölgesine; 3 koli kıyafet, 2 koli İç çamaşırı, 2 koli tişört, 1 koli ayakkabı, çizme, muhtelif tıbbi malzeme, yanık kremi, 1 koli yanmaz eldiven, 1 koli ev tekstil ürünleri, 1 koli kafa lambası ve pil göndermiştir.

Dalyan IW Kulübü Yangın Yaralarını Sarıyor

Dalyan IW Kulübü, Marmaris'te yangından zarar gören çiftçi ve köylümüze pijama , tişört, şort, 30 adet iç çamaşırı, 25 adet eşarp, pil, fener, yanık merhemi, sargı bezi, çöp poşeti, orkid, çocuk ve büyükler için bezler, 4 adet ayakkabi , 8 adet terlik, çorap, 15 adet pamuklu kadın pantolonu yollamıştır.

BOĞAZİÇİ KULÜBÜ'NDEN SOKAK HAYVANLARINA ANLAMLI ZİYARET...

Boğaziçi IW Kulübü üyeleri, Bodrum Sokak Hayvanları Barınağı’nda bir araya geldiler. Alınan mamaları teslim ettikten sonra, diğer ihtiyaçları tespit ederek teminini sağladılar.

Dalyan İnner Wheel Kulübü'müzden Uçurtma Şenliği...

Dalyan IW Kulübü, pandemi sebebi ile ertelenen "Muş Uçurtma Şenliği" için çocuklarımıza uçurtmalar yollayarak onları sevindirdiler. Rüzgar eşliğinde çocuklarımızın ellerindeki rengarenk uçurtmalar, neşe ve keyifle gökyüzüne doğru yükseldi.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Çocuklarımıza Bir Kez Daha Tablet Desteği..

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü 2020-2021 dönemindeki son projesi ile, pandemi nedeniyle örgün öğretim gören öğrencilere yönelik eğitime destek projesini tamamlamıştır. Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulundan 8 öğrenciye daha önce gönderilen tabletlere ilave olarak 5 tablet daha göndererek, toplamda 13 ilkokul öğrencisinin ihtiyacını karşılamıştır.

Suadiye Inner Wheel Kulübü'müzden Askıda Fatura Projesine Büyük Destek...

Suadiye IW Kulübü üyeleri pandemi sebebi ile ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlarımıza yardım etmek amacıyla İBB'nin başlattığı "Askıda Fatura" kampanyasına 8.500 TL katkıda bulunarak; 32 adet su ve doğalgaz faturası ödemiştir.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Pandemide Sanatçılara Destek...

Beyoğlu IW Kulübü dünya ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde dostluk ve dayanışmanın sembolü olan Ramazan ayında, Oyuncular Sendikası ile işbirliği yaparak 37 sanatçıya marketlerde kullanılmak üzere alışveriş çeki hediye etmiştir.

Beyoğlu IW Kulübü'nden 23 Nisan Kutlaması....

Başarının ödüllendirilmesi inancıyla, Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Ağrı ortaöğretim okulundaki 3 başarılı öğrenciye bot ve mont hediye etti.

Dalyan IW Kulüb'nden Gıda Yardımı...

Dalyan Inner Wheel Kulübü LÖSEV kanalı ile ihtiyaç sahibi 41 aileye gıda yardım kolisi ulaştırdı. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Eğitime Destek...

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, eğitime destek projeleri kapsamında Düzce Merkez / Fatih İlkokulu’na 11 ofis dolabı, 5 ofis masası,1 bilgisayar masası, 6 keşon, 10 ofis sandalyesi, 1 koltuk, 2 çizim masası, 1 sekreter masası ve çeşitli kırtasiye malzemeleri gönderilerek okul yönetimine teslim etmiştir.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Ramazan Yardımı...

Boğaziçi Kulübü'müz pandemi döneminde tam da Ramazan öncesi Sancaktepe'de ihtiyaç sahibi 15 aileye ulaşarak, erzak temininde bulundu.

Eskişehir IW Kulübü'müz Pandemi Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor...

Eskişehir IW Kulübü ev eşyalarına ihtiyacı olan bir ailemize eşya temininde bulunarak, fırın, çamaşır makinesi, dolap, ranza, iki adet kanepe, çocuklar için oyuncak, giysi, battaniye gibi eşyalarla ailenin eksiklerini tamamladılar. Pandemi döneminde dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha gösterdikleri için teşekkür ederiz.

Eskişehir IW Kulübü Eğitim Projelerine Devam Ediyor...

Eskişehir IW Kulübü ve Anadolu Rotary Kulübü ortak bir proje gerçekleştirerek, sanal ortamda düzenledikleri Nilcan Buyan resim sergisinden elde edilen gelir ile, pandemiden etkilenen ihtiyacı olan çocuklarımıza 10 adet tablet ulaştırdılar.

Eskişehir IW Kulübü'nden Anlamlı Hediye...

Eskişehir Inner Wheel Kulübü'müz, muhtarlarımızın kendilerine ilettiği bayrak talebine duyarsız kalmayarak, Zincirlikuyu, Batıkent, Uluönder ve Yukarı Söğütönü mahalleleri muhtarlarına, Mustafa Kemal Atatürk portreli Türk bayrağı hediye ettiler.

Dalyan IW Kulübü'müzün "Bir Okula İhtiyaç Yardımı" Projesi

Dalyan IW Kulübü eğitime destek amacı ile "Bir Okula İhtiyaç Yardımı" projesini gerçekleştirdi. Temin edilen okulun konferans salonu perdesi, resim atölyesi stor perdesi ve resim atölyesinde kullanılmak üzere 25 adet şövalenin teslimini gerçekleştirildi.

Suadiye IW Kulübü'müzden Kanser Hastası Çocuklarımıza Anlamlı Destek...

Suadiye Inner Wheel Kulübü’müz içinden geçtiğimiz pandemi döneminde, her zamankinden daha fazla ve acil ihtiyaç içerisinde olan kanserli hastalara el uzatarak, ÇOKSEV (Çocuk Kanserleri Sevgi ve Dayanışma Derneği)'ne nakit bağışta bulunmuştur. Bu destek İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nde yatan kanser hastası çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında değerlendirilecektir. Çocuklarımıza şifa ve yarınlarına umut olabilmeyi tüm kalbimizle diliyoruz.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Ağrı'da Eğitim Gören Çocuklarımıza....

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü'müz, rengarenk bir proje gerçekleştirerek Ağrı - Mustafa Kemal Atatürk ilkokulu anasınıfına, Adımova Köyü ilkokulu ana sınıfı ile ara sınıflarına ve Adımova Köyü ortaokulu resim sınıfına; öğrencilerimizin kullanabilecekleri çeşitli boya kalemleri, yapıştırıcı malzemeler, yaratıcı ürünler ile defterler iletilmiştir.

Dalyan IW Kulübü'müzden Malazgirt'e Sevgi Kütüphanesi...

Dalyan IW Kulübü’müzün “Sevgi Kütüphanesi Muş’un Malazgirt İlçesi Laledağ İlkokuluna ulaştı.. Çocuklarımız sevinçlerini bizlerle paylaştılar.. Güle Güle kullansınlar...

Avrupa IW Kulübü'nden Uganda'da Bulunan Yetimhaneye Büyük Destek...

Avrupa IW Kulübü'müz Uganda'da bulunan bir yetimhaneye, 200 adet nevresim takımı, 300 adet diş fırçası ile yeni kurulacak kütüphanesi için İngilizce kitap yardımı yapmıştır. Yardımlar, Türkiye Uganda Büyükelçisi Kerem Alp'in aracılığı ile Ocak ayında yerine ulaşmıştır.

Bursa IW Kulübü'nden Nusaybin'deki Çocuklarımıza Kitap Bağışı...

Bursa Inner Wheel Kulübü’müz, Mardin Nusaybin Kalecik İlkokulu'na, çocukların kitaplıklarına, ve gençlerin okuyabilmesi için bir kitap Kafe’ye 300 e yakın kitap gönderdi. Çocuklarımız Okusun..

Avrupa IW Kulübü'müzden Ailelere Destek...

Avrupa IW Kulübü'müz, İstanbul’daki beş aile ile Mardin'deki bir ailenin yiyecek, bebek bakım malzemesi ve giysi ihtiyacını karşıladı.

Bursa IW Kulübü'nden Görme Engelli Sporcularımıza Kelime Oyunu...

Bursa IW Kulübü'müz, Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü'nün sporcularının, pandemi döneminde her alanda aktif kalmalarını sağlamak için düzenlediği "Buges Kelime Oyunu" çalışmasına sponsor oldu.

Dalyan IW Kulübü'nden Buse'ye Umut...

Dalyan IW Kulübü'müz, Muş’un Malazgirt ilçesinde yaşayan sevgili Buse’ye tekerlekli sandalye ve kıyafet bağışında bulunarak güzel bir proje gerçekleştirdiler. Buse umarız bundan sonraki hayatında tüm engelleri aşarak güzel yarınlara merhaba der..

Bursa IW Kulübü'nden Hatay'a Fidan Bağışı...

Bursa IW Kulübümüz Tema ile işbirliği yaparak, her bir üyesi için geçtiğimiz yıl büyük bir yangın atlatan Hatay'daki ağaçlandırma çalışmalarına 3'er adet fidan bağışında bulundu.

Dalyan IW Kulübü'müzden Kitap Bağışı..

Dalyan IW Kulübü'müz, Kadıkoy Belediyesi Muhtar Özkaya Halk Kütüphanesine 80 adet çeşitli roman, hikaye ve çocuk kitapları bağışında bulundu. İlaveten kulübümüzün gönüllü üyeleri tarafından çocukların ve gençlerin okudukları kitaplardan bir kısmını Anadolu'da köy okullarının kütüphanesine göndererek eğitime katkıda bulundular.

Dolmabahçe IW Kulübü'nden Uzaktan Eğitimde Fırsat Eşitliği

Dolmabahçe Inner Wheel Kulübü’müz yaşadığımız bu zor dönemde, eğitime destek projeleri kapsamında Siirt Atabağı İlkokulu’nda okuyan 10 çocuğumuza derslerini takip edebilmeleri için tablet gönderdiler. Çocuklarımızın başarısına katkıda bulunma umudu ile...

Boğaziçi IW Kulübü'nden Engellere Son...

Boğaziçi IW Kulübü’müz, Bitlis-Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler’de ihtiyaç sahibi bir çocuğumuzun tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladı. Kızımıza sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyoruz.

Boğaziçi IW Kulübü'müzden Uzaktan Eğitime Katkı...

Boğaziçi IW Kulübü’müz, Bitlis-Ahlat Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler’de ihtiyaç sahibi üç çocuğumuza uzaktan eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için I Pad’lerini alıp gönderdiler. Çocuklarımıza başarılar dileriz.

Dalyan IW Kulübümüz'den Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes Projesi

Dalyan IW Kulübü'müz kuruluşunun 10. yılı nedeni ile 555 adet fidanla bir Hatıra ormanı oluşturdu. Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes...

Suadiye IW Kulübü'nün Kıymetli Bursiyerleri...

Suadiye Inner Wheel Kulübü’müzün gurur duyduğu 31 bursiyeri.... 16’sı kız, 15’i erkek olmak üzere başarılı lise ve üniversite öğrencilerine her sene olduğu gibi bu sene de kulübümüz destek olarak, gençlerimizin yanındadır. Çağdaş, güzel yarınlara...

Beyazıt IW Kulübü'nden "Yılbaşı Eğitime Destek" Kampanyası...

Yılbaşı hediyesi yerine LGS sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine test kitabı desteği verelim çağrısına yanıt veren bağışçılar sayesinde, Batman Yvuz Sultan Selim Ortaokulu'na her biri 3er kitaptan oluşan 70 set, toplamda 210 test kitabı ulaştırıldı. Aynı kampanya kapsamında Ağrı Doğubeyazıt Gözükara İlköğretim Okulu'ndaki farklı seviyelerdeki 12 öğrenciye derslerine destek ve sınav hazırlığı için test kitapları gönderildi.

Beyazıt IW Kulübü'nden Uzaktan Eğitim İçin Tablet Desteği...

Beyazıt IW Kulübü'müz "Eğitime Destek" başlıklı projeleri kapsamında, bağışçıları ve üyelerinin katkısı ile 15 adet tableti uzaktan eğitime erişimi olmayan öğrencilere verilmek üzere Kastamonu Şehit Ersin Yenel İlkokulu'na gönderdi. Öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz.

Suadiye IW Kulübü'nden Çocuklarımız Okusun Kampanyası...

Suadiye IW Kulübü'müz, Tunceli'nin Hozat ilçesi Mülli Eğitim Müdürlüğü'nün okuma kitaplarına ihtiyaçları olduğunu bildirmesi üzerine, yaklaşık 200 adetten oluşan 4 koli okuma kitabını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdi. "Çocuklarımız Okusun"...

Beyoğlu IW Kulübü'nden Çekiçler Köyü'nün Güzel Çocuklarına Kitap Bağışı...

Beyoğlu IW Kulübümüz, Aksaray ili, Çekiçler Köyü İlkokulu kütüphanesine 498 adet çocuk kitabı göndermiş ve bu kitaplar okulun öğrencileri tarafından kütüphanelerine yerleştirilmiştir.

Dalyan IW Kulübü'müzden Eğitime Destek...

Dalyan Inner Wheel Kulübü "Eğitime Destek " projeleri kapsamında, ortaokul ve lise öğrencilerine, Maltepe Birey Dershanesi destekleri ile temin ettikleri 8 koliden oluşan konu anlatımlı ders, föy ve test kitaplarını öğrencilerimize gönderdi. Kitaplar; Gaziantep, Van Çaldıran, Hakkari, Şemdinli, ve Ağrı’da bulunan Molla Kara Ortaokulu, Diyadin İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ömer Halis Demir Lisesi, Araban Şehit Sabri Emir Ortaokulu müdürlüklerine teslim edildi.

Suadiye IW Kulübü LGS Sınavına Girecek Çocuklarımıza Destek Olmaya Devam Ediyor...

Suadiye IW Kulübü eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmaya devam ediyor... 8. sınıfta okuyan toplamda 85 öğrencimize liseye geçiş sınavına hazırlanmaları için her biri 8 kitaptan oluşan konu anlatımlı test kitabı seti bağışı yapıldı. Test kitapları, Midyat Toptepe Ortaokuluna, Siirt Hürriyet Ortaokuluna ve Van'ın Bahçesaray Atatürk Ortaokuluna gönderilmiştir. Öğrencilerimize başarılar dileriz..

Eskişehir IW Kulübü Temiz Bir Çevre İçin Çalışıyor...

Eskişehir Inner Wheel Kulübü; çevre kirliliğe dur demek için, doğaya karıştığında hem toprağa hem de su kaynaklarına çok büyük zarar veren atık pilleri çöpe atmak yerine geri dönüşüme kazandırmak için bir kampanya başlattı. Kulübümüz atık pil getiren çocuklarımıza okuma alışkanlığı aşılamak amacıyla 200'e yakın kitap hediye etti. Tüm çocuklarımızın daha çok kitap okuyacağı ve çevre bilinciyle yetişeceği günler dileği ile...

Suadiye IW Kulübü Öğrencilerimize Başarı Yolunda Destek Olmaya Devam Ediyor...

Suadiye Inner Wheel Kulübü başarı yolunda yürüyen öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaya devam ediyor. İsparta'nın Uluborlu ilçesinde bulunan Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine üniversite sınavı hazırlık test kitabı göndererek, 25 öğrenciye her biri 4 kitaptan oluşan, 25 set test kitabı teslim edilmiştir. Böylece toplam 100 adet test kitabı daha bağışlanmıştır. Öğrencilerimizin Hedeflerine ulaşırken yolları açık olsun.

Beyazıt IW Kulübü'nden El Emeği Göz Nuru Bereler...

Beyazıt Inner Wheel Kulübü üyeleri ördükleri el emeği göz nuru 45 adet rengarenk yün bereyi Batman Dösim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine ulaştırdı. Çocuklarımız üşümesin...

Dalyan IW Kulübü'nden Patili Dostlarımıza Destek...

Dalyan Inner Wheel Kulübü, Zekeriyaköy ve Çankırı Çerkeş sokak hayvanları için köpek ve kedi maması temin ederek, patili dostlarımıza can oldular.

Boğaziçi ve Dalyan IW Kulüplerimiz "Minik Eller Isınsın" Dediler...

Boğaziçi ve Dalyan IW Kulüplerimiz Ataşehir Rotary Kulübü'nün "Bir Mont Bir Bere" projesine minik eller ısınsın diyerek el emeği bere, atkı ve eldiven bağışı ile, ayrıca "Güneş Umuttur" oluşumuna da yine bere, atkı ve eldiven göndererek destek oldular.

Dalyan IW Kulübü'müzden Çocuklarımız Üşümesin Projesi...

Dalyan IW Kulübümüz Hakkari İlköğretim Okulu Öğrencilerine çocuklarımız üşümesin diyerek, mont ve bot bağışında bulunmuşlardır. Güle güle giysinler, yüzlerindeki mutluluk hep devam etsin.

Suadiye IW Kulübü'nden LGS Sınavına Girecek Çocuklarımıza Büyük Destek...

Suadiye IW Kulübümüz 8. sınıfta okuyan liseye geçiş sınavına girmek üzere hazırlanan toplam 117 öğrenciye her biri 8 kitaptan oluşan konu anlatımlı test kitabı seti bağışında bulundu. Kitaplar sınavda öğrencilerin sorumlu tutulduğu tüm dersleri ve konuları içermektedir. Test kitapları Tunceli'ye sevk edilmiştir. Kulübümüz, Hozat, Mazgirt, Nazimiye, Ovacık, Pülümür gibi Tunceli'nin 5 farklı ilçesinde bulunan ortaokullara yapılan kitap bağışı sayesinde 117 çocuğumuza toplam 936 adet konu anlatımlı test kitabi ulaştırarak, başarı yolunda onlara destek olmuşlardır.

Dalyan IW Kulübü'müzden Yeni Doğan Çocuk Ünitesine Destek...

Dalyan Inner Wheel Kulübümüz, Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Çocuk Ünitesine bebek malzemeleri desteği sağlayarak, 100 adet biberon ve bebek emziği, 2 adet bebek küveti, tulumlar, bere, çorap , battaniye , bez değiştirme örtüleri ve nevresimlik kumaşlar bağışladı. Minikler Güle güle kullansınlar ve şifalarına kavuşsunlar...

Beyoğlu IW Kulübü'nden İzmir Depremzedelerine Battaniye Bağışı

Beyoğlu Inner Wheel Kulübümüz tarafından, 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen depremde zarar gören, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için, İzmir Bayraklı Belediyesine 18 adet battaniye teslim edilmiştir

UIW 242. Bölge Federasyonu, Kulüpleri ile Birlikte İzmir Depremi İçin Elele...

30 Kasım tarihinde gerçekleşen İzmir Depremi'nin yaralarını sarmak için UIW 242. Bölge Federasyonu; Beyazıt, Boğaziçi, Bursa, Dalyan, Dolmabahçe, Edirne, Eskişehir ve Suadiye kulüplerimizin katkılarıyla gerçekleştirdiği proje kapsamında, Rotary 2440. Bölge ile işbirliği yaparak 2 adet çadır paketi ve kutusu (shelter box)ile depremzedelerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması için alımını gerçekleştirmiştir. 2 adet çadır ile birlikte gelen deprem kutusunun içinde; diş fırçasından battaniyeye, oyuncaktan mutfak gereçlerine kadar 5-6 kişilik bir ailenin aile bütünlüğünü devam ettirmeye yönelik temel ihtiyaç malzemeleri bulunmaktadır. Bu anlamlı yardıma katılan tüm kulüplerimize şükranlarımızı sunarız.

Boğaziçi IW Kulübü'nden Engelsiz Yaşam İçin...

Boğaziçi Inner Wheel Kulübümüz Mediha Turan Tansel Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencilerinden, ALS hastası olan ikizlere engelli sandalyesi bağışlamışlardır. Bu çok anlamlı bağışları neticesinde çocuklarımız artık çok daha rahat okullarına gelebilecekler.

Bursa IW Kulübü'nün Eğitim Desteği Tüm Hızıyla Devam Ediyor...

Bursa Inner Wheel Kulübümüz, iki etapta gerçekleştirdikleri yeni bilgisayar alımı ve askıda ınternet kampanyası ile 2 bilgisayar ve 5 tablet satın alarak, ayrıca 10 adet ikinci el tablet ve bilgisayarların bakımlarını yaptırarak ihtiyacı olan çocuklarımıza teslim etmiştir. İlaveten 3 adet askıda internet paketi ile 3 çocuğumuzun bir yıllık ihtiyaçlarını karşılamışlardır.

Avrupa IW Kulübümüz Eğitim Hizmetlerine Devam Ediyor...

Pandemi Dolayısı ile Online Eğitim gören ve bilgisayarları olmayan çocuklarımıza bilgisayar bağışında bulunan Avrupa Inner Wheel Kulübü çocuklarımızın eğitimine çok önemli katkıda bulunmuştur

Avrupa IW Kulübümüzden Anlamlı Yardım...

Zor şartlarda okuyan ve okuldan ayrılmak üzere olan çok başarılı bir kız çocuğumuz Avrupa Inner Wheel Kulübümüz sayesinde tekrar okuluna dönerek, Avrupa IW Kulübümüzün bursiyerleri arasına girdi.

Bursa IW Kulübü'nden Bursiyerlerine Büyük Destek...

Bursa IW Kulübümüz, bursiyerlerinden bilgisayarlarının olmadığını öğrendikleri 5 öğrenciye bilgisayar alarak eğitimlerine büyük destek verdi. Çocukların heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.

Eskişehir IW Kulübü'nden Onkoloji Servisindeki Çocuklarımıza Anlamlı Destek...

Eskişehir IW Kulübü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji servisinde yatan çocuklara, hastanede daha güzel vakit geçirebilmeleri için tablet bağışında bulundu. Pandemi önlemlerine uyularak yapılan teslim törenine, Eskişehir IW Kulüp Başkanı Günay Çelik ve Sekteri Ayla Özerdem katıldı. Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özcan Bör, teşhis alan çocuk hastaların tedavisinin yaklaşık 2 yıl sürdüğünü, bu 2 yılın 7 ayını aralıklı olacak şekilde hastanede kalarak geçirdiklerini belirtti. Bör, hastanede tedavi gördükleri sırada onların güzel vakit geçirebilmeleri için bu bağışın çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Beyoğlu IW Kulübü'nden Çocuklarımıza Tablet Desteği..

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü, Covid 19 nedeniyle örgün öğretim gören öğrencilere yönelik eğitime destek projesini tamamlayarak, Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda 8 öğrencinin, tablet gereksinmelerini karşıladı.

Suadiye IW Kulübü'nden Gülsuyu İlköğretim Okulu'na Büyük Destek...

Suadiye IW kulübü üyelerinin katkılarıyla önemli ihtiyaçların giderildiği ve öncelikli tadilatların gerçekleştirildiği eğitime katkı projesi kapsamında Gülsuyu İlköğretim Okulu'nun elektrik ve ses alt yapısının yenilenmesi, çok amaçli salonunun ses ve havalandırma tesisatının kurulması, okulun iç ve dış aydınlatmalarının kuvvetlendirilmesi ve takviyesi, ayrıca güvenlik kameralarının yenilenmesi sağlandı. Pandemi sartlarına uygun olarak Suadiye IW Kulübü Başkanı İnci Yılmaz, kulübü temsilen okulu ve okul müdürünü yerinde ziyaret ederek, yapılanları yerinde inceledi.

Eskişehir IW Kulübü'nden Kadın Hekimlere Destek...

Eskişehir IW Kulübü Derneği, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na bağışta bulundu. Covid-19 nedeniyle evlerimize kapandığımız zorlu günlerde, sağlık çalışanları özveri ile toplum sağlığı için çalıştılar. Salgın sırasında pek çok sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı bu kahraman İnsanların desteğe ihtiyacı olan çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vermek üzere “Emanetiniz Emanetimizdir” hesabı oluşturdu. Eskişehir IW Kulübü Derneği 2019-2020 dönemi faaliyetlerinden elde edilen bağış gelirlerini KAHEV’e bağışladı. Sosyal mesafe kurallarına uyarak bir araya gelen Eskişehir IW Başkanı Dr. Tülin Pınar "Birlikte Başarmanın" önemini vurguladı.

Beyazıt IW Kulübü'nden Eğitime Katkı...

Beyazıt Inner Wheel Kulübü, Gebze Yumrukaya Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'ndaki özel sınıf tefrişi projesini tamamladı. Beyazıt IW'nin kış aylarında başlattığı kampanya kısa sürede hedefine ulaşmasına rağmen pandemi nedeniyle mobilyalar okula teslim edilememişti. Dönem Başkanı Dilek Akşin ve Kulüp Saymanı Banu İskit 30 Haziran'da Gebze'ye giderek malzemeleri teslim ettiler. Çocuklarımızı önümüzdeki eğitim döneminde yeni ve renkli sınıfları karşılayacak.

Elazığ Deprem Yardımı

BURSA IW Kulübü, Elazığ'da depremden zarar gören vatandaşlarımıza, battaniye, çocuk giysileri, çocuk bezleri, bayan pedleri temin ederek 32 koli malzemeyi deprem bölgesi Elazığ’a gönderdi

Malatya Deprem Yardımı

BEYOĞLU IW Kulübü, üyeleri vasıtasıyla topladığı kadın, & erkek kıyafet ile battaniye ve çocuk bezinden oluşan 24 kutu yardımı, Malatya Pütürge’ye bağlı köylere ELDEN dağıtılmak üzere özel araçla Malatya’ya gönderdi.

Piyano Bağışı

BEYAZIT IW Kulübü, geçmiş dönem başkanı Pelin Yusufi'nin temin ettiği piyanoyu, Bandırma Hürriyet İlkokulu müzik sınıfına bağışladı.

Eşofman Yardımı

BOĞAZİÇİ IW Kulübü, Şanlıurfa Halfeti Belediyesi İlkokulu öğrencilerine, eşofman temin etti. Tüm okulun öğrencilerinin ihtiyacının karşılandığı bu proje için, okul yönetimi BOĞAZİÇİ IW Kulübüne bir teşekkür belgesi sundu.

Anaokulu Halı Tefrişi

BOĞAZİÇİ Inner Wheel Kulübü, Van Ahlat Ovakışla Anaokulunun tüm halılarını yaptırdı. Yaklaşık 150 metrekarelik bir alanın tefrişi ile, çocuklarımıza sıcacık bir mekan tahsis edildi.

Bandırma Hürriyet İlkokulu Kütüphane Projesi

BEYOGLU IW Kulübünün, 2019-2020 Dönemi ilk projesi olan Bandırma Hürriyet İlkokulu Kütüphane tefrişi, Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Phyllis Charter, IWl Türkiye Ulusal Temsilcisi Sn. İclal Kardıçalı, 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman, Beyoğlu ve Bursa IW Inner Wheel Üyelerinin katılımıyla, Beyoğlu IWC Türkiye Kulüp Başkanı Dilek Durgun tarafından, gayri resmi törenle tanıtıldı. Kütüphanenin ve öğretmenler odasının tüm mobilyalarının yanı sıra, 570 kitap okula bağış yapıldı.

242. Bölge 2018-19 Dönem Projesi

Inner Wheel 242. BÖLGE Federasyonu 2018-19 Dönem Projesi Bandırma Hürriyet İlkokulu AKIL ve ZEKA OYUNLARI SINIF tefrişi, Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Sn. Phyllis Charter'ın katılımıyla, 2018-19 Bölge Başkanı Gülru Erdier tarafından tanıtıldı. Amacı çağdaş nesiller yetiştirmek olan INNER WHEEL TÜRKİYE'nin bu proje sunumuna, 2019-20 dönemi 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman ve Türkiye Inner Wheel Ulusal Temsilcisi İclal Kardıçalı'nın yanı sıra, Beyoğlu, Beyazıt ve Bursa IW Kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Bir Meşe Palamutu Atölyesi

BEYAZIT IW Kulübü Üyeleri, Şişli Belediyesi 9 Mayıs Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kütüphanesi'nde "Bir Meşe Palamutu Atölyesi" isimli bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Meşe Palamudunun Sihri isimli masal kitabının okunmasından sonra, 3-4 yaş grubu minikler, saksılarına kendi meşe palamutu tohumlarını ektiler. Bu projede destek veren Fatma Hıncal ve Mine Özcan'a teşekkürlerimizle

Bere Bağışı

BEYAZIT IW Kulübü, Ağrı Patnos Cumhuriyet İlkokuluna bağışçıları Keriman Ayvaz ve Şahinaz Gökçe tarafından örülmüş 95 adet bere gönderdi.

Çocuklarla Yoga

BEYAZIT IW Kulübü, Şişli Belediyesi bünyesinde yer alan, çocukların eğlenerek öğrendiği ve ailelerin de sosyalleşmesine katkı sağlayan bir kütüphane olan 19 Mayıs Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığında, 4-6 yaş grubu çocuklara, kulüp üyesi uzman yoga eğitmeni Yasemin Ünver tarafından 1 saat yoga ve farkındalık eğitimi verildi.

BEYOĞLU Inner Wheel Kulübü Soma Ayşe Temizel Ortaokulu STEM Laboratuvarı’nın açılışı

BEYOĞLU Inner Wheel Kulübü’nün 2017-2019 dönemleri projesi olan Soma Ayşe Temizel Ortaokulu STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) Laboratuvarı’nın açılışı 19 Eylül 2019 tarihinde Soma'da gerçekleşti.

Ramazan Kolisi Bağışı

DALYAN IW Kulübü üyeleri, daha önce tekerlekli iskemle bağışında bulundukları engelli vatandaşımızı 24 Mayıs tarihinde ziyaret ederek, Sultanbeyli bölgesinde, ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi bağışında bulundu.

Kayseri Pirahahmet İlkokulu IMECE Projesi

SUADİYE Inner Wheel Kulübü, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı İMECE Projesi kapsamında Kayseri Pirahmet İlkokulu’nun onarım çalışmalarına katkıda bulundu

Bahar Kermesi

BURSA IW Kulubünün, Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu'nda gerçekleştirdiği Bahar Kermesine, IW Dünya Başkanı Christine Kirby ve eşi, Ulusal Temsilci Nur Ustaş, 242. Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu, Fransa 68. Bölge Başkanı Marie Ange Rebert, Almanya geçmiş dönem Uluslararası Inner Wheel Yönetim Kurulu Üyesi Brigiette Koehler ve KKTC Kulüp Başkanları ve misafirler katıldılar.

Edirne Mustafa Necati İOO Resim Materyal Yardımı

EDİRNE INNER WHEEL Kulübü, okullara yardım projeleri kapsamında 3 Nisan ‘da Mustafa Necati İÖO Ana sınıfındaki 15 öğrenciye resim materyalleri hediye etti.

Türkiye & Bulgaristan Ortak Proje

EDİRNE Inner WHEEL ve Bulgaristan BURGAS Inner WHEEL kulüplerinin kardeşlik protokolü kapsamında ortak olarak gerçekleştirdikleri "çocuklara fotoğraf eğitimi"projesinin Edirne etabı 23-24 Mart 2019 tarihlerinde İlk Adım Fotoğraf Atölyesi ile Lala Şahin Paşa İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

242. Bölge Sakız Ağacı Projesi

Nesli tükenmekte olan ve farmakolojide önemli bir hammadde olan 242. Bölge Sakız Ağacı Dikim Projesi için, 2018-2019 döneminde, kulüplerin katılımıyla tedarik edilen 30 adet fidan, 242. Bölge Temsilcileri ve Beyoğlu & Dolmabahçe kulüplerinin katılımıyla 18 Mart 2019 tarihinde törenle dikilmiştir. Ege Orman Vakfı ile birlikte yürütülen projede, bu yıl dikilen 30 ağaçla birlikte, ağaç sayımız 130'a çıkmıştır.

TOFD Ziyareti & Tekerlekli İskemle Bağışı

DALYAN IW Kulübü, 15 Mart 2019 tarihinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin Beykoz şubesini ziyaret etti. Hareket anlamında başkasını bağımlı olarak yaşamak zorunda kalan engelliler için özgürlüğü ifade eden tekerlekli 1 adet sandalye dernekte ihtiyaç sahibi bir engelli vatandaşımıza hediye edildi. Omurilik Felçlilerin çalıştığı el işleri atölyesini gezen üyeler, alışveriş yaparak, derneğe yardımda bulundu.

Kadın Şiir Dinletisi

BURSA IW Kulübü, Çağdaş Eğitim Kooperatifi (Ç.E.K.) yararına 13 Şubat 2019 tarihinde ‘Kadın Şiir Dinletisi’ etkinliği düzenledi. Kulüp üyelerinin seslendirdiği şiirlerin yanı sıra, Ç.E.K öğrencileri “Kır Çiçekleri” enstrümanları, şarkıları ve danslarıyla etkinliğe katıldılar.

Urfa Alyan İlkokulu Ziyareti

BOĞAZİÇİ IW Kulübünden 9 üye, Urfa Bozova ilçesi Alyan İlkokulunu ziyaret etti. Çeşitli hediyeler verilen 19 öğrenciyle Urfa Müzesi gezildi, beraber yenen yemek sonrası, sinemaya gidildi. Okul Müdürü Sn. Müslüm Fırat destekleri için Boğaziçi IW Kulübüne bir teşekkür plaketi verdi.

Batman Pınarbaşı İlköğretim Okulu

BEYAZIT IW Kulübü tarafından Batman Pınarbaşı İlköğretim Okuluna suluboya, yağlıboya vb resim materyalleri ile, okulun kütüphanesi için gerekli olan çocuk kitapları gönderilmiştir.

Çocuk Tiyatrosu

BEYAZIT IW Kulübü ve Atlas Yardımlaşma Derneği, Derneğin Çocuk Yuvasına devam eden ekonomik durumu yetersiz 18 çocuğu Kulüp üyeleri eşliğinde “Taş Devri” adlı tiyatro oyununa götürerek güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

ATATÜRK Köşesi Projesi

BOĞAZİÇİ IW Kulübü tarafından Derince Çakabey Ortaokulu'na ATATÜRK Köşesi yapıldı

İzmit Cumaköy Gayrettepe Rotary Ortaokulu Projesi

Dalyan IW Kulübü Başkanı Emine Uzel ve kulüp üyeleri İzmit-Cumaköy Gayrettepe Rotary Ortaokulunu ziyaret etti. Kitap ve kalem hediye edilen öğrencilerle birlikte bir AVM'de topluca yenen yemek sonrası sinemaya gidildi

ENGELSİZ YÜREKLERDEN MEMLEKET TÜRKÜLERİ Konseri

Bursa IW Kulübü tarafından bu yıl 2. gerçekleşen konserde, Nilüfer Özel Eğitim Okulunun Zihinsel Engelli Çocuklarıyla birlikte kulüp üyeleri yer aldı. Bursa Uğur Mumcu sahnesinde düzenlenen, siyaset ve spor dünyasından isimlerin katıldığı etkinlik yerel basında da yer buldu.

ÖMERLİ ERDAL YILMAZ ANAOKULU

AVRUPA IW Kulübü üyesi Hatice Kara ve gönüllüler Ömerli Erdal Yılmaz Anaokulundaki 22 çocuğu yeni yıl hediyeleri ile sevindirdi.

Bowling Sponsorluğu

BURSA IW Kulübü Engelliler Haftası kapsamında 4.12.2018 tarihinde Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu öğrencilerini bowling oynamaya götürdü.

Türkiye & Bulgaristan Ortak Proje

EDİRNE, BEYOĞLU ve Bulgaristan 248. Bölge BURGAS Inner Wheel Kulüplerinin kardeşlik protokolü kapsamındaki ortak projesi "Çocuklara İlk Adım Fotoğraf Atölyesi" ilk etabı 17 Kasım 2019 tarihinde, 20 çocuğun katılımıyla Bulgaristan'da gerçekleştirildi.

Sıcaklığı Paylaş

BEYOĞLU IW Kulübünün, 2018-2019 kadın ve kız çocuklarını gözet temalı SICAKLIĞI PAYLAŞ isimli projesinde, 55 adet atkı ve bere, Ağrı Mustafa Kemal Atatürk ilkokulundaki çocuklara gönderildi

Atatürk Köşesi

ESKİŞEHİR IW Kulübü, "Bir Başka Okul Mümkün" Okulunda, Anadolu Rotary Kulübü ile ortaklaşa Atatürk Köşesi yaptırarak 10 Kasım 2018 tarihinde açtı

Ekolojik Fidan Dikimi Ortak Projesi

Türkiye INNER WHEEL 242. Ve 244. Bölgeler arası ortak projede, endemik bitkileri yaşatmak amaçlı 1500 adet sakız ağacı dikimi.

Atatürk Büstü Projesi

BURSA IW Kulübü tarafından gerçekleştirilen Nilüfer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Atatürk Büstü projesi.

Spina Bifida Farkındalık Eğitim Projesi

Spina Bifida hastalığını önlemek ve kadınları eğitmek amaçlı proje, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde Inner Wheel Kulüp üyeleri organizasyonunda uzman doktorlarla gerçekleştirildi. Gebelik döneminin ilk aylarında ortaya çıkan ve yılda 5000'den fazla çocuğun kusurlu doğmasına sebep olan Spina Bfida hastalığı konusunda 50'den fazla seminerler ücretsiz olarak verildi ve 2300'den fazla kadına ulaşıldı.

242. Bölge Kulüpleri Ortak Projesi

Türkiye Inner Wheel 242. Bölge Himayesinde, BEYOĞLU, DOLMABAHÇE, KIBRIS LEFKOŞA SARAYÖNÜ IWC’nin engelli çocuklarımıza ortak yardım projesi.

Öğretmenler günü KASEV'de yaşayan yaşlılarla birlikte kutlandı

Öğretmenler Günü'nde DALYAN IWC kulüp başkanımız Sevgili Emine Uzel ve kulüp üyelerimizle birlikte sağlık, sağlık eğitimi, sosyal hizmet, yaşlılara ve emekli yaşlı öğretmenlere hizmet veren KASEV Vakfı'nı ziyaret ettik. Öğretmenler günü KASEV'de yaşayan yaşlılarla birlikte kutlandı. Yaşlılara, DALYAN IWC olarak çeşitli hediyeler ve çiçekler sunuldu. Pastalar ve kurabiyeler, kulüp üyeleri tarafından hazırlandı . Bir müzisyen gitar ile mini bir konser verdi ve birlikte yaşlılarla birlikte eğlenceli bir gün geçirdik. Vakıf Başkanı Sayın Kamil Oraler, Dalyan IWC üyelerine teşekkür belgesi sundu.

Kartal Eğitim Araştırma Hastahanesi Yenidoğan Ünitesi Projesi

İstanbul DALYAN IWC - Kartal Eğitim Araştırma Hastahanesi Yenidoğan Ünitesine prematüre bebekler için ihtiyaç malzemeleri temin edilmiştir.

Avrupa için Kadın Konferansı

Türkiye INNER WHEEL 244. BÖLGE tarafından bu yıl 8. Düzenlenen, 200’den fazla katılımcının yer aldığı WOMEN FOR EUROPE Kongresi.

Eğitilebilir Engelliler Yaşam Merkezi

EDİRNE IWC tarafından, 23 yaş üzeri engellilere yönelik merkeze bağış yapıldı.

Kompozisyon Yarışması

İstanbul BEYAZIT IWC tarafından temin edilen masa, sandalye ve kitaplarla kütüphanesinin kurulduğu, Bodrum Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu İlk ve Orta Öğretim Okulu'nda düzenlenen kompozisyon yarışması.

Zihinsel Engelliler Sınıfı

ESKİŞEHİR IWC tarafından, Eskişehir Ziya Gökalp Okulunda özel çocuklara uygun yapılan sınıf projesi.

Diyabet Taraması

EDİRNE IWC tarafından Ekol Hastanesinde düzenlenen ücretsiz Diyabet Taraması.

Kütüphane

ESKİŞEHİR IWC Tepebaşı Belediyesi Bahçelievler Belde Evi Kütüphane projesi.

Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi

İstanbul DALYAN IWC tarafından, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni doğan & çocuk yoğun bakım ünitesine gerekli olan tıbbı malzeme ve ekipman temin edildi.

Sevgi Kütüphanesi

İstanbul DALYAN IWC tarafından kuruluşuna katkıdan bulunulan Gayrettepe Rotary Ortaokulu Sevgi Kütüphanesi.

Akülü Sandalye Bağışı

İstanbul SUADİYE IWC her yıl düzenli olarak yaptığı kermesten elde ettiği gelirin bir kısmıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne 3 adet akülü sandalye bağışı yaptı.

Göz Taraması

İstanbul BEYOĞLU IWC tarafından, Pakistan 341., 342. Ve 327. Bölgelerin katıldığı tüm dünyada eşzamanlı başlanan göz taraması projesi kapsamında, engelli çocuklarımızın yararlandığı Düşler Akademisi öğrencilerinin Beyoğlu Göz Hastanesi'ndeki göz taraması.

Çocuk Gelişim Ünitesi İhtiyaç Bağışı

EDİRNE IWC, Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Çocuk Gelişimi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Okulu’na eğitim ihtiyaçlarını karşıladı.

Yalova Engelsiz Cafe Projesi

İstanbul BEYOĞLU IWC tarafından mutfak aletleri tamamlanan down sendromlu, otistik ve zihinsel engelli gençlerimizin çalıştığı ENGELSİZ CAFE projesi.

Yalova Etüt Merkezi

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü'nün Yalova Belediyesi işbirliği ile açtığı çocuk ve kadın eğitim merkezi.

Sakız Ağacı

Ege Orman Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen, Çeşme Çiftlikköy Mevkii'nde ki Sakız Ağacı Fidan Korumuzun açılış