ETKİNLİKLER

Bursiyeler Toplantısı

SUADİYE IW Kulübü bursiyerleriyle 10 Şubat 2019 Pazar günü Marmara Yelken Kulübünde Suadiye Rotary Kulübü’nün de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Konuk Konuşmacı Dr. Melek Altın Ertan

ESKİŞEHİR IW Kulübü, Şubat resmi toplantısında Nörolog Dr. Melek Altın Ertan’ı konuk konuşmacı olarak ağırladı. Migren, uykusuzluk vb rahatsızlıkların tedavisinde botoks yöntemi üzerinde bilgiler veren Dr. Ertan’a teşekkür plaketi verildi.

Konuk Konuşmacı MELEK BALCI ÇAKICI

EDIRNE IW Kulübü, Şubat Ayı resmi toplantısında Melek Balcı Çakıcı'yı konuk etti. Çocuk Gelişimi konusunda bilgilerin verildiği bu toplantıda, Çakıcı, sağlam bir gelecek için, çocuklarımıza nasıl psikolojik olarak rehberlik edilmesi noktalarını, üyeler ile paylaştı.

Kars Kültür Gezisi

BEYAZIT IW Kulübü tarafından düzenlenen ve kulüp projelerine fon yaratma amaçlı Kars Kültür Gezisi, 32 yardımseverin katılımıyla 3-5 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkolog Ali Canip Olgunlu rehberliğinde düzenlenen gezide, Kars’ın yanı sıra, Çıldır Gölü ve Ani Harabeleri de ziyaret edildi.

"SEN DE GEL" Derneği Konuk Konuşmacı İbrahim Betil

DALYAN IW Kulübü, "Sen de Gel" Derneği Kurucusu ve Başkanı Sn. İbrahim Betil'i konuk konuşmacı olarak ağırladı. Afrika'daki açlık ve sefalet koşullarında yaşamını sürdüren insanlara, içilebilir su sağlamak için Su Kuyuları açan dernek, aynı zamanda Gambiya ve Senegal için Kadınlar Bahçesi, Hayvancılık, Tavuk Çiftliği, Güneş Enerjisi, Okul projeleri vb çeşitli insani konularda hizmet vermekte.

TFOD Ziyareti

BOĞAZİÇİ ve EDİRNE IW Kulüpleri 25 Ocak tarihinde ortak projede bir araya geldiler. Boğaziçi IW Kulübü Başkanı Meral Şirin ve Edirne IW Kulübü Başkanı Emel Sezer,Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Hüsnü Ayık Bakım Merkezini ziyaret ettiler. Bakım Merkezinde yaşayanlarla sohbet edip, kahvaltılık ve diğer ihtiyaçlarını teslim ettiler.

BEYAZIT IW Seminer

Yaşam Koçu Lale Rona'nın düzenlediği "Önce Ben, Sonra...." isimli seminer, İstanbul'da gerçekleştirildi. Katılımcıların, kişisel farkındalık çalışması yaptıkları seminerler İstanbul'da devam edecek

SUADIYE IW Kulübü ZİÇEV Ziyareti

Suadiye Inner Wheel Kulübü 22 Ocak 2019 tarihinde ZİÇEV’e bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Söz konusu ziyarette akşam yemeğinin ardından ZİÇEV’li çocuklar bir folklor gösterisi gerçekleştirmiştir. Ziyarette Kulüp tarafından ZİÇEV’e bir bağış yapılmış ve Kulübün ZİÇEV faaliyetlerine büyük ilgisinin gelecekte de devam edeceği bir kez daha ifade edilmiştir.

D.O.S.T. ziyareti

DOLMABAHÇE IW Kulübü Üyeleri, DOST (Dolmabahçeli'lere Saygı Toplantısı) etkinliğinin üçüncüsünü Dolmabahçe Rotary Kulübü ile beraber kurucu Başkan Sn. İnci Tarzı'yı evinde ziyaret ederek gerçekleştirdi.

242. Bölge Inner Wheel 95. Yıl Kuruluş Kutlaması

Türkiye Inner Wheel 242. Bölge, Inner Wheel 95. Yıl Kuruluş Kutlamasını 10 Kulübün katılımıyla 10 Ocak 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdi.

PERA KÜLTÜR GEZİSİ

BOĞAZİÇİ IW Kulübü, projelerine fon yaratma amaçlı Pera Kültür Gezisini, üyelerin ve yardımseverlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Dalyan IW Kulübü ve Erenköy Rotary Kulübü Kermes Partnerliği

DALYAN IW Kulübü, Erenköy Rotary Kulübünün 08.12.2018 tarihinde düzenlediği kermese partner olarak katıldı. Kulüp üyeleri tarafından tedarik edilen çeşitli hediyeliklerin satışıyla, kulüp projeleri için önemli miktarda fon yaratıldı

‘Duygularımın ve Düşüncelerimin Farkındayım’ Konulu Konuşma

Dolmabahçe InnerWheel Kulübü olarak 4 Aralık toplantısında ‘Duygularımın ve Düşüncelerimin Farkındayım’ konulu konuşması ile Yaşam Koçu Sevgili Neslihan Baykut, bizlerin de duygu ve düşüncelerinde farkındalık yaratarak ufkumuzu aydınlattı.Yaşam Koçu Sevgili Neslihan Baykut ve toplantımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

"Efsane Kadın" Tiyatrosu

Beyazıt Inner Wheel kulübü üyeleri ve misafirleri güzel bir tiyatro gecesinde bir araya geldiler. "Efsane Kadın" Efsane Pars rolünde Derya Alabora tüm seyircileri bir kez daha kendine hayran bıraktı.

"Kadına Şiddete Dur" Paneli

Beyazıt Inner Wheel kulübünün, Ataşehir Belediyesi ve Atlas Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlediği “Kadına Şiddete Dur” paneli basında ses getirmeye devam ediyor. http://www.acarhaberajansi.com/atlas-der-kadina-yonelik-siddete-tepki-icin-bulusturdu/

Kadına Yönelik Şiddete Dur De

Beyazıt Inner Wheel kulübü, Ataşehir Belediyesi ve Atlas Yardımlaşma Derneği işbirliği ile “Kadına Şiddet” konulu panel, 22 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti. 242. Bölge Başkanımız sevgili Gülru Erdier, Başkan Yardımcıları sevgili Meltem Gökman ile sevgili Ülkü Ateş, Bölge Sekreteri sevgili Dilek Durgun ve 242.GDBB Deniz Tezelman son olarak Beyoğlu IWC Başkanı sevgili Esra Savaş katılımlarıyla bizi sevindirdiler.

Anıtkabir’i ziyaret

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu ve kulüpleri, 10 Kasım için resmi tören eşliğinde Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’e saygı ve şükranlarını sundular

Kardeş Kulüp Anlaşması

Uluslararası Inner Wheel Türkiye 242. Bölge Federasyonu BEYAZIT INNER WHEEL Kulübü ve 248. Bölge Bulgaristan DOBRICH Kulübü, 20 Ekim 2018 tarihinde Del Mare’de düzenlenen törenle “kardeş kulüp” anlaşması imzalamıştır. Moderatörlüğünü, Bölge Tanıtım ve Geliştirme Organizatörü Sn. Siren Toksoy’un yaptığı törende, Bölge Başkan Yardımcı’mız Sn. Ülkü Ateş de yanımızdaydı.

Burslu Öğrencilere Katkı

Bu yaz sahilde yaptıkları resimleri satarak IW İstanbul Avrupa Kulübünün burslu öğrencilerine katkıda bulunan koca yürekli minikler.

Eğitim Semineri 2017-2018

Türkiye INNER WHEEL 242. Bölge 2017-2018 Dönemi 1. Eğitim Semineri.

Devir Teslim Töreni

ESKİŞEHİR IWC 2016-2017 Devir Teslim Töreni

Burgas Kuruluş Kutlaması

Bulgaristan 248. Bölge BURGAS Kulübü Kuruluş Kutlamasına 2016-2017 242.Bölge Başkanı Müge Es katıldı.

2016-2017 Devir Teslim

Türkiye INNER WHEEL 242. Bölge 2016-2017 Dönemi Devir Teslim Töreni

2016-2017 Dünya Başkanı Ziyareti

Uluslararası INNER WHEEL 2016-17 dönemi Dünya Başkanı Sn. Oluyemisi Alatise’nin İstanbul Ziyareti.

İkiz Kulüp Anlaşması

DOLMABAHÇE IWC ile K.K.T.C Lefkoşa Kulüpleri arasında, işbirliğini güçlendirmek, ortak projelere imza atmak için yapılan ikiz kulüp anlaşması.

Bölge Kulüpleri Arası İkiz Kulüp Anlaşması

İstanbul DOLMABAHÇE IWC ile 244. Bölge Kulüplerimizden İZMİR IWC arasında imzalanan ikiz kulüp anlaşması.

İkiz Kulübümüz Varna IWC - Bulgaristan ağırlanması

İstanbul DALYAN IWC, Bulgaristan 248. Bölge’den ikiz kulübü VARNA’yı İstanbul’da ağırladı.

242.Bölge Eğitim Semineri

Bölge Kulüpleri arasında bilgilendirme toplantısı.

Dünya Kadınlar Günü

BEYAZIT IWC tarafından NB Kadıköy Hastanesi'nde düzenlenen sağlık temalı konferans.

Kadının Gücü Sergisi

SUADİYE IWC ile Rotary Suadiye & Moda kulüplerinin ortak gerçekleştirdiği geliri kadınlara bırakılan sergi.

Engelsiz Yüreklerden Memleket Türküleri

Bursa YILDIRIM BAYEZİD IWC üyeleri ve Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin düzenlediği konser.

Bayrak Değişimi

Uluslararası Inner Wheel 242. ve 248. Bölge Başkanları bayrak değişimi.

Beyazıt Inner Wheel 2. Olağan Toplantısı

Beyazıt Inner Wheel kulübü üyeleri 2. Olağan toplantılarında 242. Bölge Yönetimini ağırladı. 242. Bölge Başkanımız, Sevgili Gülru Erdier’in verdiği kapsamlı bilgiler, hem ulusal hem de uluslararası platformlarda çok daha başarılı projeler üretmek adına faydalı oldu.

Aralık Ayı Yasal Toplantısı

ESKİŞEHİR IW Kulübü, Aralık ayı yasal toplantısında, 242. Bölge Federasyonu Yönetim Kurulunu ağırladı. Ortalama 2 saat süren interaktif eğitim seminerinde, kulüp üyeleriyle, Inner Wheel Türkiye Kurumsal Kimliği ve Uluslararası projeler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Faruk İbrahimoviç’in Fotoğraf Temalı Sunum ve Söyleşisi

242. Bölge Kulüp ziyaretleri kapsamında EDIRNE Inner Wheel Kulübü Eğitim Toplantısı sonrası sanatçı Faruk İbrahimoviç’in Fotoğraf temalı sunum ve söyleşisi

Nilüfer Özel Eğitim Meslek Okulu ile Seramik Atölyesi

242. Bölge BURSA INNER WHEEL Kulübünün himayesindeki NİLÜFER ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU’nda Engelli Çocuklarımızın yaptıkları seramik çalışmalarını gördük. 242. Bölge BURSA INNER WHEEL Kulübü ve AÇEV ortak projelerde elele. District 242 & IWC BURSA at the Nilufer Hatun School offering special education for the disabled children visiting the ceramic workshop studio. IWC BURSA & ACEV together in joint projects our special children.

SOMA STEM Laboratuarı projesi

Beyoğlu IWC, SOMA STEM Laboratuarı projesi kapsamında, okulun Fen Bilimleri öğretmenini İstanbul’da ağırlayarak, eğitmen eğitimini aldırdı.

Bulgaristan ile Üçüz Kulüp Anlaşması

İstanbul BEYOĞLU IWC ile EDİRNE IWC ve Bulgaristan BURGAS IWC arasında imzalanan ve Inner Wheel oluşumunda bir ilk olan üçüz kulüp anlaşması.

Anıtkabir Ziyareti

İstanbul BEYAZIT IWC tarafından çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilen Anıtkabir ziyareti.

KKTC Kulüpleri ziyareti

242. Bölge Yönetim Kurulu, Lefkoşa Sarayönü, Girne, Beylerbeyi, Kale ve Lefkoşa Yeni Kent kulüplerinin ortak toplantısına katıldı. 242. Bölge Kulüplerinden BEYOĞLU, DALYAN, DOLMABAHÇE ve EDİRNE IW kulüplerinin Başkanları projelerini Kıbrıs Kulüplerimizle paylaştılar.

Kadın ve Müzik

İstanbul DALYAN IWC tarafından düzenlenen ve 244. Bölge Geçmiş Dönem Başkanı Sn. İclal Kardıçalı’nın Kadın ve Müzik temalı sunusu.

INNER WHEEL Kuruluş Kutlaması

Her yıl 10 Ocakta kutlanan INNER WHEEL KURULUŞ kutlamasının 94. yılı.

Dünya Başkan Ziyareti

Uluslararası INNER WHEEL 2017-2018 Dünya Başkanı Sn. Dr. Kapila Gupta’nın İstanbul ziyareti.

Alzheimer Semineri

İstanbul BEYAZIT IWC tarafından, Kadıköy NB Hastanesinde düzenlenen Alzheimer konulu Halk Sağlığı Semineri.

Kadına Şiddet Haftası

İstanbul DALYAN IWC tarafından Gayrettepe,Kalamış ve Dragos Rotary Kulüpleri ile birlikte "Kadına yönelik şiddeti önleme ve aile arabuluculuğu " konulu panel.

Varna Toplantısı

EDİRNE IWC ile Varna Kulüplerinin düzenlediği Avrupa Kulüpleri toplantısı.

Burslu Öğrencilerle Buluşma

İstanbul SUADİYE IWC bursiyerleriyle birlikte buluşma gerçekleşti

Konuk Konuşmacı

İstanbul SUADİYE IWC’nin ressam Ahmet Güneştekini davet ettiği sanat ve resim konulu toplantı.

Spina Bifida Sağlık Söyleşisi

ESKİŞEHİR IWC tarafından düzenlenen Spina Bfida Farkındalık Söyleşisi.

KASEV Huzurevi Ziyareti

İstanbul DALYAN IWC’nin KASEV Rezzan Has Öğretmen Dinlenme Huzur Evi'ne ziyaret gerçekleşti

Geleneksel Kermes

İstanbul SUADİYE IWC’nin her yıl aralık ayında gerçekleştirdiği ve gelirinin kadın ve çocuk temalı projelerde kullanıldığı geleneksel yıl sonu kermesi.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

ESKİŞEHİR IWC’nin 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle yaptığı Anıtkabir ziyareti.

Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu bilgisayar odası için destek

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Bursa Y. Bayezid Kulübü'nün ve Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim öğrencilerinin oluşturduğu koro ilk çalışmalarını yaptı.