ETKİNLİKLER

IW AKADEMİ'DE, AVUKAT MİNE RANA KAHRAMANOĞLU İLE 'ŞİDDET DİLİ VE KADIN'

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde, Avukat Mine Rana Kahramanoğlu tarafından “Şiddet dili ve kadın” konulu sunum, tüm Inner Wheel kız kardeşlerimizin ve bursiyerlerimizin katılımı ile gerçekleşti. Bu önemli etkinliğe katılan tüm katılımcılarımıza, konuşmacımız Mine Rana Kahramanoğlu’na çok teşekkür eder, kadınların her anlamda özgürleştiği ve güçlendiği bir toplum dileriz. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Inner Wheel, kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesi ve her alanda eşit haklara sahip olması için tüm gücüyle çalışmaktadır.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde şiddete hep birlikte HAYIR diyelim. Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Size nesiller borçluyuz… Öğretmenler günü kutlu olsun!

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

Sağlık, yaşam, barınma ve eğitim her çocuğun hakkıdır. Mutlu ve özgür çocukların yaşayacağı sevgi dolu bir dünya diliyoruz. Dünyanın en büyük kadın sivil toplum kuruluşlarından biri olarak bunun için çalışıyoruz. Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun!

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KOMİTESİ, DURSUN YILDIZ 'İKLİM KRİZİ, SU VE ÇEVRE SORUNLARI' SUNUMU

16 Kasım günü Inner Wheel 222, 242 ve 244. Bölgelerimizin İklim Değişikliği Komitelerince ortak olarak organize edilen çevrimiçi toplantımızda, konuşmacı konuğumuz Su Politikaları Derneği Başkanı, Sn. Dursun Yıldız “İklim Krizi, Su ve Çevre Sorunları” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Birçok konuda bilgilendiğimiz ve farkındalığımızın arttığı toplantımızda değerli konuşmacımıza, bizleri kendisi ile buluşturan 242. Bölge Komite Başkanı Belkıs Ünver’e, bizlerle Karbon Ayak İzi ile ilgili gerçekleştirilebilecek projelerini paylaşan 244. Bölge Komite Başkanı Yeşim Dinçer’e ve katılan tüm üyelerimize sonsuz teşekkür ederiz. Yaşanabilir temiz bir dünya için…

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 39. kuruluş yıl dönümü ve 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, terörü lanetliyoruz.

2022-2023 DÖNEMİ 2. KOORDİNASYON TOPLANTIMIZ

Inner Wheel 242 Bölge Koordinasyon Toplantımızı bölge ve kulüp yönetim kurullarımız ile birlikte gerçekleştirdik. Gündem maddeleriniz üzerinde konuşarak büyüme konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ

Dinmeyecek özlem ve minnetle…

KADIKÖY MEYDANI'NDA ATAMIZI ANDIK

Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu her zaman olduğu gibi bu sene de Kadıköy Meydanı’nda Bölge Başkanımız İlay Yılmazlar önderliğinde Atasının huzurundaydı.

EDİRNE IW KULÜBÜMÜZE BAŞKAN ZİYARETİ

2022/2023 Dönemi Başkan Ziyaretlerimiz, ülkemizde 1990 yılında Ayşen Tamergil Başkanımız ve yönetim kurulu tarafından kurulan ilk Inner Wheel Kulübümüz olan Edirne IW Kulübümüz ile başladı. Özlem Tuğlu Başkanımız, yönetim kurulu ile katılan tüm kıymetli üyelerimize ev sahiplikleri ve misafirperverlikleri için çok teşekkür ederiz.

ATAMIZI EBEDİ İSTİRAHATGAHINDA ZİYARET ETTİK

Inner Wheel 242 & 244. Bölgelerimiz minnet, şükran ve özlem duyguları içerisinde Atamızın huzuruna çıkarak, sonsuza dek devrimlerine ve onun en büyük armağanı olan Cumhuriyetimize bağlı kalacaklarının sözünü bir kez daha verdiler.

HARF DEVRİMİ'NİN 94. YILI KUTLU OLSUN

“Türk milletinin dili. Türk Dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır. “ M. Kemal Atatürk

KADIKÖY KAYMAKAMLIĞI VE BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİNE KATILDIK

Kadıköy Kaymakamlığı ve Kadıköy Belediyesi'nce düzenlen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Törenine, Bölge Başkanımız İlay Yılmazlar, Ulusal Temsilcimiz Siren Toksoy, Bölge ve değerli üyelerimiz ile katılarak, Cumhuriyet’imizin 99. Yılında kurucu değerlerimize bağlılığımızı bir kez daha gösterdik. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu, Ebedi Olsun. Ulu Önderimiz ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.

CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin 99. Yılı, her birimizin doğum günü kutlu olsun!

INNER WHEEL AKADEMİ, DR. FERDA FİRDİN 'SAĞLIKLI YAŞ ALMA' SUNUMU

19 Ekim tarihinde Inner Wheel Akademi’nin bu dönem, üyeleri için organize ettiği ilk semineri olan “Sağlıklı Yaş Alma” konulu sunum Dr. Ferda Firdin tarafından 242, 244 ve 222. Bölgelerimizin katılımı ile gerçekleşti. Son derece ilgimizi çeken ve birçok sorumuzun cevabını bulduğumuz seminerimize katılan tüm IW dostlarımıza ve sevgili Ferda Firdin’e çok teşekkür ederiz.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN BARTIN

Maden kazasında ölen işçilerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Kendilerine rahmet, kederli ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

UIW 2022/2023 HEDEFLERİ ZOOM TOPLANTISI

Ulusal Temsilcimiz Sevgili Siren Toksoy'un, Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanımız Zenaida Farcon'un harikalar yaratacağımız 2022/2023 dönemimizin hedeflerini anlattığı zoom toplantısı, 242., 244. ve 222. Bölgelerimizin ortak katılımı ile gerçekleşti.

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

Kız çocuklarımızın kendi ayaklarının üzerinde özgürce durabildikleri ve ayrımcılığın olmadığı bir dünya en büyük dileğimiz... Dünya kız çocukları günü kutlu olsun.

AMPUTE MİLLİ FUTBOL TAKIMIMIZ DÜNYA ŞAMPİYONU!

Dünya Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımımızı yürekten tebrik ediyoruz. Gururumuzsunuz.

İSTANBUL'UN KURTULUŞU KUTLU OLSUN

İstanbul'umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMA KOMİTEMİZİN 2022-2023 DÖNEMİ İLK TOPLANTISI

Uluslararası Inner Wheel 242., 244. ve 222. Bölgelerimizin, iklim değişikliği üzerine hayata geçirecekleri ortak projeleri için çalışma komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

HAYVAN HAKLARI GÜNÜ

Sevgi en büyük koruyucudur... Hayvan Hakları Günü kutlu olsun...

MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI

Geç kalma, sağlıklı kal...

ATAMIZA GİDİYORUZ

2 Kasım 2022 Çarşamba günü, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de, 242. ve 244. Bölge Federasyon Üyelerimiz ile birlikte ziyaret ederek, kendisine şükranlarımızı ve bağlılığımızı bir kez daha sunacak olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

INNER WHEEL AKADEMİ 242. BÖLGE FEDERASYONU BAŞKAN, SEKRETER VE SAYMANLAR EĞİTİMİ

UIW 242. Bölgemiz, IW Akademi tarafından; dönemimize başlarken başkan sekreter ve saymanlarımızın görevleri konusunda eğitim semineri düzenlemiştir. Sevgili Nur Üstaş, Burçak Türk ve Meral Şirin'in sunumları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 222. Bölge Alasia ve 244. Bölge Federasyon üyelerimizin katılımı ile birlikte daha güçlü, verimli ve dostlukla dolu, bilgilerimizi tazelediğimiz bir toplantı gerçekleşmiştir. Tüm katılımcı ve eğitim veren IW kız kardeşlerimize şükranlarımızı sunarız.

İZMİR'İN KURTULUŞUNUN 100. YILI

İZMİR'in Kurtuluşunun 100. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.

DÜNYA BARIŞ GÜNÜ

'Yurtta barış, dünyada barış' Gazi Mustafa Kemal Atatürk

UIW 242. BÖLGE FEDERASYONU DANIŞMA KURULUMUZUN 2022 - 2023 DÖNEMİ İLK TOPLANTISI

UIW 242. Bölge Federasyonu Danışma Kurulumuz dönemin ilk toplantısını 29 Ağustos tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

UIW DEVİR TESLİM TÖRENİ

Uluslararası Inner Wheel 2021-2022 Dönem Dünya Başkanı Ebe Martines'in dünya başkanlığı kolyesini UIW 2022-2023 Dönem Dünya Başkanı Zenaida Farcon'a teslim ettiği devir teslim töreni, Filipin Inner Wheel Kulüpleri ev sahipliğinde online olarak gerçekleştirildi. 1000 kişiye yakın bir katılımın olduğu devir teslim törenine 242. Bölge üyelerimiz de yüksek katılım göstermiştir. Work Wonders...

2021/2022 Dönem Devir Teslimimiz Gerçekleşti

Sevgili IW Ailemiz; “Önce Kadın” diyerek 2021/2022 Dönemini uğurlamaya hazırlanırken bugün UIW 242. Bölge Federasyon Yönetimi ve Kulüpler Devir Teslim Törenimizi coşkuyla, güzel enerjiler ve heyecanla gerçekleştirdik. Bölge Başkanımız İlay Yılmazlar önderliğinde, Bölge Yönetim Kurulumuza ve Kulüp Yönetim Kurullarımıza gerçekleştirdikleri güçlü projeler ve verdikleri emek için sonsuz teşekkür ederiz. 2022/2023 Dönemi Bölge ve Kulüp Yönetim Kurullarımıza başarılar, birlik, beraberlik, IW ruhu ile dolu bir dönem dileriz.

Olağan Genel Kurulumuz Gerçekleşti

UIW 242. Bölge Federasyonu genel kurulumuzu, IW ruhu ve birlikteliği ile başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Dönemin ibrası ve gelecek dönem bölge yönetim kurulumuzun seçimleriyle gerçekleşen genel kurulumuza katılan tüm seçici üyelerimiz ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

Dünya çevre Günü Kutlu Olsun

Yaşanabilir bir dünya için çevremizi koruyalım.

IW Akademi Sertifika Töreni

IW Akademi Sertifika Töreni’nde tüm kulüplerimizin bursiyerleri için özenle hazırladığımız eğitimlere katılan arkadaşlarımız ve IW ailemiz ile kahvaltıda bir araya gelerek harika vakit geçirdik. Pırıl pırıl gençlerimize sertifikalarını teslim ettik, önümüzdeki dönem için fikir alışverişinde bulunduk.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

3 yıl 3 ay 22 gün süren, milli mücadelemizin başlangıcı… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun. Müteşekkiriz.

IW Akademi'nin Son Toplantısı "Anne Baba İlişkisinin Çocuk Gelişimindeki Yeri"

"Anne baba ilişkisinin çocuk gelişimindeki yeri" konulu online seminerimiz, Dolmabahçe IW Kulübü üyemiz, psikolog Çiğdem Toksoy tarafından çevrimiçi olarak verilecektir. Görüşmek üzere..

Anneler Günü Kutlu Olsun

Toplumun temel direği olan tüm annelerin ve kendini anne hissedenlerin, anneler günü kutlu olsun.

"Med Women" Akdeniz Kadınları

İtalya 204 & 210 Bölgeler tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen “Akdeniz Kadınları” konulu Uluslararası Forum’da yüksek katılımla bulunduk. Başarılı geçen toplantının konuşmacı konuklarından geçmiş dönem Ulusal Temsilcimiz İclal Kardıçalı, “Sanat, özellikle de müzik alanında Akdenizli Kadınların güçlendirilmesi, geliştirilmesi” konusunda bir sunum yaparak bizleri gururlandırmış, hem ülkemizin hem de Türk Inner Wheel’inin tanıtımına çok büyük katkı sağlamıştır.

Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun

Mesafelere rağmen yüreklerimizin bir olacağı, sağlıklı, mutlu huzurlu, umutların tazelendiği, şeker tadında bir bayram dileriz.

Kutlu Olsun

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e minnetlerimizle.. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız, Gazi Meclisimizin kuruluşunun 102. yıl dönümü kutlu olsun. “Sizler hepiniz geleceğin bir gülü ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz” M. Kemal Atatürk

UIW 222. Bölge Alasia Ziyaretimiz

Yeni kurulan UIW 222. Bölge Alasia'yı hem kutlamak, hem de Geçmiş Dönem Dünya Başkanımız Bina Vyas ve 244. Bölgemiz ile birlikte ziyaret etmek için gerçekleştirdiğimiz seyahatimizde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki IW kız kardeşlerimiz ile birlikte olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadık.

Geçmiş Dönem Dünya Başkanımız Bina Vyas İstanbul'da

Geçmiş Dönem Dünya Başkanımız Bina Vyas pandemi sebebi ile gerçekleştiremediği Türkiye ziyaretini, Inner Wheel ruhu, üyelik, bölge ve kulüpler yönetimi konularında son derece başarılı ve ilham verici eğitimler vererek tamamladı. Kendisini ülkemizde ağırlamanın mutluluğu ve onurunu yaşadık.

IW Akademi'de CV Hazırlama Teknikleri

Bursiyerlerimiz için hazırlanan IW Akademi Sertifika Programımız 30 Mart Çarşamba günü 19.30 -20.30 saatleri arasında Online olarak gerçekleştirilecektir. UYetenek Kazanım Uzmanı Habibe Ağaoğlu Aydın tarafından verilecek olan “CV Hazırlama Teknikleri” konulu eğitimimizde görüşmek üzere.

IW Akademi'de Zaman Yönetimi

Bursiyerlerimiz için hazırlanan IW Akademi Sertifika Programımızın 23 Mart Çarşamba günü 19.00 -20.30 saatleri arasında Online olarak gerçekleştirilecektir. Uz. Doktor, Profesyonel Koç ve UIW 242. Bölge Federasyon Başkanı İlay Yılmazlar tarafından verilecek olan “Zaman Yönetimi” konulu eğitimimizde görüşmek üzere.

IW Akademi'de "Ekonomimi ve Paramı Yönetiyorum"

Bursiyerlerimiz için hazırlanan IW Akademi Sertifika Programımızın dördüncü eğitimi 16 Mart Çarşamba günü 19.00 -20.00 saatleri arasında Online olarak gerçekleştirilecektir. Muhasebe & Finans Müdürü Emine Şengil tarafından verilecek olan “Paramı ve ekonomimi yönetiyorum” konulu eğitimimizde görüşmek üzere.

Canan Güllü ile "Mücadeleden Vazgeçmek Yok"

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerimiz kapsamında, 15 Mart Salı günü saat 19.30’da, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Canan Güllü “Mücadeleden Vazgeçmek Yok” konulu konuşmasını yapmak üzere çevrim içi olarak bizlerle birlikte olacaktır. Bu önemli toplantımıza tüm dostlarımızı bekliyoruz. Birlikte olmak dileği ile..

Margarette Golding Ödülü Mine Rana Kahramanoğlu'nun

Margarette Golding, 1924 yılında kadınlara önderlik ederek, Inner Wheel oluşumunu başlatmıştır. Adına bir ödül oluşturulması için Mayıs 2000’de Stockholm-İsveç’te toplanan konvansiyonda karar verilmiştir. Ödül için öngörülen kriterler yüksek tutulmuş ve ancak gerçekten kendisini, başkalarına adamış toplum gönüllülerine verilebilmektedir. 2021/2022 Döneminde, bölgemizden Bursa IW Kulübü üyesi Mine Rana Kahramanoğlu cinsel istismara uğrayan ve lösemi tedavisi gören çocuklara yönelik yaptığı çalışmalar ile Margarette Golding Ödülü'ne layık görülmüştür.

UIW 242 Bölgemiz Bursa Rotaract Kulübü ile buluştu

Bölge Başkanımız Dr. İlay Yilmazlar'ın dünyanın en büyük kadın sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Inner Wheel 'i anlatma amacı ile Bursa Rotaract Kulübü ile buluştuk.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Daha eşit, daha özgür, daha sevgi dolu, barış içinde bir dünya dileği ile… Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun…

Dolmabahçe IW Kulübü'nden Meslek Hizmet Ödülü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Dolmabahçe Inner Wheel Kulübü ve Dolmabahçe Rotary Kulübü tiyatro sanatçımız Betül Arım'a Meslek Hizmet Ödülü'nü takdim ettiler.

IW Akademi'de "Sağlıklı Yaşam İçin Stresle Başa Çıkma"

Inner Wheel Akademi Sertifika Programı’nda, yolu Inner Wheel ile kesişen üniversiteli gençlerimiz için; 2 Mart Çarşamba günü saat 19.00- 20.00 saatleri arasında, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Elif Aysimi Duman tarafından “Sağlıklı Yaşam İçin Stresle Başa Çıkma” konulu eğitim düzenlenecektir. Genç arkadaşlarımızla Görüşmek dileği ile.

IW Akademi'de "Yurt Dışında Eğitim ve İş Olanakları"

Inner Wheel Akademi Sertifika Programı’nda, yolu Inner Wheel ile kesişen üniversiteli gençlerimiz için; 23 Şubat Çarşamba günü saat 19.30 - 21.00 saatleri arasında, iş insanı Tuba Çubukçu tarafından verilecek olan “Yurt dışında eğitim ve iş olanakları” konulu toplantı düzenlenecektir. Genç arkadaşlarımızla Görüşmek dileği ile..

IW Akademi'de "Karar Verme ve Problem Çözme Teknikleri"

Inner Wheel Akademi Sertifika Programı’nda, bursiyerlerimiz için; 12 Şubat Cumartesi günü saat 19.00 - 20.30 saatleri arasında, akademisyen yazar Elfin Tataroğlu tarafından verilecek olan “Karar verme ve problem çözme teknikleri” konulu eğitim düzenlenecektir. Genç arkadaşlarımızla Görüşmek dileği ile..

Elfin Tataroğlu ile "Stratejik Düşünce ve Yönetim Becerileri"

9 Şubat Çarşamba günü saat 19.30’da Akademisyen, yazar sevgili Elfin Tataroğlu, Inner Wheel Akademi’de “ Stratejik düşünce ve yönetim becerileri “ konulu bir eğitim verecektir. Birlikte olmak dileği ile…

UIW 242. Bölge Federasyonu'ndan 2420. Bölge Rotary Guvernör Ziyareti

UIW 242. Bölge Başkanı İlay Yılmazlar, Dolmabahçe Kulübü organizasyonu ve daveti ile Rotary 2420. Bölge Guvernörü Gülperi Gürpınar’ı ziyaret etti. Karşılıklı fikir alışverişi ve dostluk içinde geçen toplantı, kadın ve genç kızlara dair çalışmalar yapma arzusunu güçlendirdi.

Çocuklarımızı Koşulsuz Sevmeliyiz

Çocuklarımızın; özgür, umutlu, geleceğe güvenle bakan,gelişen bireyler olması için anne-baba olarak, onları KOŞULSUZ SEVMELİ onların kendilerini serbestçe ifade etmelerine fırsat vermeliyiz. Kimse yaşamaktan vazgeçmesin. Toplumun tüm bireylerini gençlere özgürce okumaları için destek olmaya davet ediyoruz.

IW Kuruluşunun 98. Yıldönümü

10 Ocak Inner Wheel Kuruluş Günü’nün 98. Yıldönümünü dostluk ve beraberlikle büyük bir coşku ve katılım ile kutladık. Pandemi sebebi ile çevrimiçi olarak organize ettiğimiz toplantımıza katılarak, bizleri konuşmasıyla umutlandıran, yeşerten gazeteci, yazar sevgili Nur Batur bu önemli günde misafirimizdi. Nice 98 yıllara...

Inner Wheel 98 Yaşında

Dünyayı daha iyi bir yer yapmak, kadınları, kız çocuklarını güçlendirmek, fırsat eşitliğini sağlamak için 98 yıldır çalışıyoruz. IW 98 Yaşında...

Hoş Geldin 2022

Ertelediğiniz ve gerçekleştiremediğiniz tüm hedeflerinize ulaşma yolunda şans; sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu bir yıl dileriz.

Suadiye IW Başkan Ziyareti

Suadiye IW Kulübü'nün Başkan Ziyareti büyük bir katılım ve beraberlik içinde gerçekleşti. Dönem içerisinde gerçekleşen değerli projeler paylaşıldı.

Inner Wheel Akademi'de "Şefkatli Liderlik"

Inner Wheel Akademi Eğitim Programlarında MCC, NLP Master, Uluslararası Koçluk Eğitmeni sevgili Dr. Zerrin Başer’i ağırladık. Hem özel hayatımız hem de IW değerlerimiz için çok önemli olan “Şefkatli Liderlik” konusunda 83 üyemiz ve misafirlerimizin katılımı ile bitmesini hiç istemediğimiz bir buluşma oldu.

Edirne IW Başkan Ziyareti

Türkiye’de kurulan ilk Inner Wheel Kulübü olan Edirne IW Kulübü’müzün Başkan Ziyareti büyük bir dostluk ve neşe içinde gerçekleşti.

Bursa IW Başkan Ziyareti

Bursa Inner Wheel Kulübü Başkan Ziyareti Bölge Yönetim Kurulumuz, Ulusal Temsilcimiz ve Edirne Inner Wheel Kulübü üyeleri ile birlikte gerçekleşti. Kulüp Başkanımız tarafından kulübümüzün yaptıkları ve yapmayı planladıkları projeler anlatıldı.

Dr. Zerrin Başer Tarafından "Şefkatli Liderlik" Eğitimi

7 Aralık Salı günü Inner Wheel Akademi’de saat 19.30’da Zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz toplantımızın konuşmacı konuğu MCC , NLP Master, Uluslararası Koçluk Eğitmeni Dr Zerrin Başer olacaktır. “Şefkatli Liderlik” konulu eğitim toplantımıza tüm dostlarımızın katılımı bizleri çok mutlu edecektir.

Av. Nazan Moroğlu ile Kadına Şiddete Karşı Hukuksal Haklarımız Toplantısı

Inner Wheel Akademi'de, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlediğimiz toplantımızın konuşmacı konuğu İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Sayın Nazan Moroğlu, bizlere kadına Şiddete Karşı hukuksal Haklarımız konulu son derece başarılı, umut dolu ve bitmesini istemediğimiz bir konuşma gerçekleştirdi.

Dalyan IW Kulübü Başkan Ziyareti

Dalyan Inner Wheel Kulübü’müzün Başkan Ziyareti büyüyerek artan IW dostluğu içinde gerçekleşti. Nice birlikteliklere..

Kadına Şiddete Karşı Hukuksal Haklarımız

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Nazan Moroğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı "Kadına Şiddete Karşı Hukuksal Haklarımız" konulu toplantımız gerçekleşecektir.

Boğaziçi IW Başkan Ziyareti

Boğaziçi IW Kulübü’müzün Başkan Ziyareti, hedeflenen ve gerçekleşen başarılı, kalplere dokunan projelerin sunumu ile gerçekleşmiştir.

Eskişehir IW kulübü başkan Ziyareti

Eskişehir Inner Wheel Kulübümüzün Başkan Ziyareti birlik, beraberlik ve IW dostluğu içinde gerçekleşti. Eskişehir IW Kulübümüz gerçekleştirdikleri birbirinden etkili projelerini sunarak, hedeflerinden bahsettiler.

Beyazıt IW Başkan Ziyareti

17.11.2021 tarihinde gerçekleşen ve planlanan projelerin anlatıldığı birlik ve dostluk içinde Beyazıt İnner Wheel Kulübü'nün Başkan Ziyareti gerçekleşmiştir.

Avrupa IW Başkan Ziyareti

16.11.2021 tarihinde, Avrupa İnner Wheel Kulübü Başkan Ziyareti gerçekleşti. Çok samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda gelecekte yapılabilecek projeler ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.

Inner Wheel Rotary Türkiye dergisinde

2 ayda bir çıkartılan, Türkiye'deki tüm Rotary bölgeleri tarafından ortak olarak çıkartılan ve dağıtımı sağlanan Rotary Dergisi'nin Ekim ayı sayısında Inner Wheel'e yer verilmiştir.

Beyoğlu IW Başkan Ziyareti

Beyoğlu Inner Wheel Kulübü Başkan Ziyareti, Ulusal Temsilcimiz Siren Toksoy ve 242. Bölge Başkanımız İlay Yılmazlar'ın katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda dönem hedefleri olan sağlık, eğitim, fırsatlar ve güçlendirme ile ilgili projeler beklendiği iletildi.

UIW 242. Bölge Federasyonu Atasının Huzurunda

UIW 242. Bölge Federasyonu 10 Kasım tarihinde Kadıköy Meydanı'nda düzenlenen törene katılarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarını bir kez daha sunmuştur.

Olağanüstü Genel Kurulumuz...

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti.

Anıtkabir Özel Defterine..

Anıtkabir Özel Defteri’ne Inner Wheel Türkiye adına Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Başkanı Dr. İlay Yılmazlar’ın yazısı…

ANITKABİRDEYİZ....

03 Kasım Çarşamba günü Türk Inner Wheel'i birlikteliği ve dostluğu ile, UIW 242. & 244. Bölgelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz en özel görevimizi tam bir aile olarak gerçekleştirmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. Sonsuza dek izindeyiz..

Dolmabahçe IW Başkan Ziyareti

Dönemin ilk başkan ziyaretini Bölge Yönetim Kurulumuz ve Ulusal Temsilcimiz ile birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dolmabahce Rotary Kulübü başkanı ve sevgili Eşi, GDB ve Gelecek Dönem Rotary Başkanlarının da katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik içinde olunca ne kadar başarılı projelere imza atılabileceğini bir kez daha gördük.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Kadıköy Meydanı’nda düzenlen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine katılarak, Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge ailesi olarak Cumhuriyet’e ve ilkelerine bağlılığımızı her zaman olduğu gibi bir kez daha gösterdik. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu, Ebedi Olsun! Ulu Önderimiz ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.

"Bilinçsiz Önyargı" konulu eğitimizi gerçekleştirdik

242. Bölgemiz tarafından, Inner Wheel Akademi'de, profesyonel Erickson Koçu PCC, NLP Uzmanı, sevgili Arzu Demirel'in “Bilinçsiz Önyargı” konulu eğitimine UIW 242 & 244 ve 222 bölgelerimiz ile birlikte katıldık. Bu keyifli, dinamik toplantı için sevgili Arzu Demirel ve tüm katılan üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Inner Wheel Akademi'de "Bilinçsiz Önyargı" eğitimine davetlisiniz

16 Ekim Cumartesi günü Bölge Yönetimimiz tarafından Zoom üzerinden, saat 11.00’de Profesyonel Erickson Koçu Acc, NLP Uzmanı Arzu Demirel’in konuçmacı konuk olacağı “ Bilinçsiz Önyargı” konulu bir eğitim semineri düzenlenecektir. İtinayla seçtiğimiz eğitim konuları ile hazırladığımız ve çok faydalı bir toplantı olacağına inandığımız seminerlerimizde tüm IW üyelerimizi aramızda görmek bizleri çok mutlu edecektir. Görüşmek Dileği İle…

UIW 242. Bölge Federasyonumuzun Önceliği Eğitim

Bu dönem kulüplerimizin bursiyerlerine sadece maddi açıdan destek olmakla kalmayıp, bundan sonraki dönemlerde de sürdürebileceğimiz bir dizi eğitim programı hazırlayacağız. Eğitim konularımız, eğitmenlerimiz ve tarihleri belirlenmiştir. Pandemi koşullarına göre eğitimlerimiz yüz yüze yada online olarak gerçekleştireceğiz. Inner Wheel Türkiye Akademisini oluşturarak buradaki eğitimler ile bursiyerlerimize gelecek hayatlarında katkı sağlamak, iş hayatlarında fırsatlar elde etmelerini ve güçlenmeleri sağlamak en büyük hedefimiz. Inner Wheel Akademi'de görüşmek üzere.

IW Akademi'de "Inner Wheel Değerlerinde Liderlik" Eğitimi

UIW 242. Bölgemiz tarafından gerçekleştirilen “Inner Wheel Akademi’nin” temelini attığımız, sevgili geçmiş dönem ulusal temsilcimiz İclal Kardıçalı tarafından “Inner Wheel Değerlerinde Liderlik” konulu eğitimimizi büyük bir katılım ve başarı ile gerçekleştirdik.

UIW 242. Bölge 2. Yönetim Kurulu Toplantısı

UIW 242. Bölge Yönetim Kurulu 2. toplantısı gerçekleştirildi.

Bölge & Kulüp Görevleri Eğitim Toplantısı

UIW 242. Bölgemiz; başkan, sekreter ve saymanlarımızın görevleri konusunda eğitim semineri düzenlemiştir. Ulusal Temsilcimiz sevgili Siren Toksoy’un katılım ve katkıları, sevgili Nur Üstaş, Burçak Türk ve Meral Şirin’in sunumları, Kuzey Kıbrıs 222.Bölge ve 242. Bölge Federasyon üyelerimizin katılımları ile birlikte çok verimli bir toplantı gerçekleşmiştir.

UIW 242. Bölge IW Üyeleri Fesleğen Köyü Kadınları İçin Bir Araya Geldi

Yangından zarar gören Fesleğen Köyü ziyareti ardından, Bodrumda bulunan UIW 242. Bölge Federasyon Yönetimi ve kulüplerimizden Inner Wheel üyelerimiz, kadınlarımız için neler yapabileceklerini konuşmak için bir araya geldiler. Konu ile ilgili bir komite oluşturularak, bir sonraki toplantı tarihi kararlaştırıldı.

Yangından Zarar Gören Fesleğen Köyü Kadınlarına Anlamlı Ziyaret

Ülkemizin yaşadığı yangın felaketinden en çok zarar gören yerlerinden olan Fesleğen Köyü kadınlarına, 22 Ağustos günü UIW 242. Bölge Federasyon Yönetimi ve kulüpleri çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. "Kadın Kadına Yardım Eder ve Önce Kadın" mottosuyla yola çıkan IW üyeleri, kadınlarımızla dertleşti, onları dinledi, ihtiyaçlarını saptadı ve birlikte neler yapabileceklerini konuştular.

1. Koordinasyon ve Tanışma Toplantısı

UIW 242. Bölge Federasyonu ve Kulüplerin Yönetim Kurullarıyla yapılan 1. Koordinasyon ve Tanışma toplantısı verimli, dostluk içinde başarı ile gerçekleşti. Toplantımızda bölgemizin yol haritası ve çalışma takvimi açıklanmıştır.

UIW Dünya Başkanımızın Toplantısına Bölge Yönetim Kurulumuzun Katılımı

Uluslararası Inner Wheel Başkanı Ebe Martines'in hedeflerini açıkladığı İnternet üzerinden gerçekleşen toplantıya UIW 242. Bölge Yönetim Kurulumuz katılmıştır. Toplantıda daha adil ve eşit toplum için nasıl katkı sağlayabileceğimiz konusunda odaklanmamız gereken dört alan hakkında bilgilendirme yapıldı.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlu Olsun...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 47. yıldönümü nedeniyle Kıbrıs Türk Kültür Derneği tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu himayelerinde bir resepsiyon düzenlenmiştir. Resepsiyona, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve aynı zamanda Inner Wheel üyesi olan eşi sevgili Sibel Tatar'da katılmıştır. Bölge yönetimimiz ve Kulüp başkanlarımız da resepsiyonda hazır bulunmuşlardır. Davetlerinden dolayı Kıbrıs Türk Kültür Derneği başkanı Zehra Eray’a teşekkürlerimizi sunar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’mizin bu büyük bayramını tekrar yürekten kutlarız..

Yaşanan Yangın Felaketi Üzerine Olağanüstü Toplantı Gerçekleştirildi

Uluslararası Inner Wheel 242.Bölge Federasyon yönetimi ve kulüp başkanları toplanarak ülkemizde yaşanan yangın felaketi için ne gibi yardımlar yapabileceklerini, desteklerinin neler olabileceğini konuşup bir yol haritası belirlediler..

UIW 242. BÖLGE FEDERASYONUMUZUN İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

UIW 242. Bölge Federasyonu 2021/2022 döneminin ilk yönetim kurulu toplantısını dostluk ve birlik içinde gerçekleştirerek yol haritamızı belirledik. ÖNCE KADIN...

UIW 242. Bölge Devir Teslim Töreni

UIW 242. Bölge Federasyonu Devir Teslim Töreni büyük bir coşku, dostluk ve birliktelik ile Büyük Kulüp Balo Salonu'nda gerçekleşti. Bölge federasyonu başkanı Berrin Baldöktü büyük bir başarı ile yürüttüğü başkanlık görevini Dr. Nazlı İlay Yılmazlar'a devir etti. Berrin Baldöktü ve Yönetim Kurulu'na zor şartlarda gerçekleştirdikleri tüm hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyor, 2021/2022 döneminde bölge ve kulüplerimize sonsuz başarılar diliyoruz.

UIW 242. Bölge'mizden Konvansiyon Değerlendirme Toplantısı...

Tüm dünyadan 4.400 kadın üyenin katıldığı, pandemiden dolayı ilk kez çevrimiçi düzenlenen 18. Uluslararası Inner Wheel Konvansiyonu'nu değerlendirmek üzere organize ettiğimiz toplantımızı 244. Bölgemizin de katılımı, Ulusal Temsilcimiz İclal Kardıçalı ve UIW yönetim kurulu üyemiz Nur Üstaş'ın katkıları ile gerçekleştirdik.

18. UIW Konvansiyonu...

18. Uluslararası Inner Wheel Konvansiyonu bölgemizden 18 üyemizin katılımı ile coşku ve keyifle gerçekleşti. Pandemi sebebi ile ilk kez çevrimiçi gerçekleşen konvansiyona tüm dünyadan 4.400 kadın katıldı.

UIW 242. Bölge Federasyonu Genel Kurulu Gerçekleşti...

01 Nisan Perşembe günü UIW 242. Bölge Federasyonumuzun, Olağan Genel Kurulu saat 11.30’da Büyük Kulüp Balo Salonu'nda gerçekleştirildi. Pandemi koşullarına uyularak gerçekleştirilen genel kurulumuza katılan bütün üyelerimize teşekkür eder, yeni dönem yönetim kurulumuza başarılı bir dönem dileriz.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Toplantısı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türk Inner Wheel’i olarak 242. Ve 244.Bölge Federasyonları bir araya geldik. Misafirlerimiz opera sanatçısı Selmin Öney Günöz ve akademisyen-yazar Elfin Aslan Tataroglu ; çok anlamlı, düşündürücü, etkileyici sunumlarını gerçekleştirdiler. Eşitsizliğin, ayrımcılığın ve şiddetin sona erdiği nice aydınlık 8 Martlar’da görüşmek üzere..

Dolmabahçe Kulübü'müzün Dönem Faaliyetleri..

Dolmabahçe Kulübü'müz dönem içerisinde gerçekleştirdikleri tüm proje ve faaliyetleri bölge yönetimimizle paylaşarak çok samimi ve güzel bir toplantı gerçekleştirdiler.

Eskişehir IW Kulübü'nden Prof Dr. Gaye Usluer ile Covid 19 Bilgilendirme Toplantısı...

Eskişehir IW Kulübü’müz, Şubat ayı toplantısını, Covid 19 ve Aşılar konulu sunumu ile Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Gaye Usluer'in katılımı ile gerçekleştirdi. Sağlıklı günlerde yüz yüze görüşebilmek dileği ile...

Dalyan IW Kulübü'müzün Su Politikaları Konulu Toplantısı...

Dalyan IW Kulübü’müz Şubat Ayı Toplantısını bölge yönetimimizin de katılımı ile, Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız’ın çok etkileyici ve düşündürücü sunumu ile gerçekleştirdi.

Inner Wheel 97 Yaşında...

Kuruluşumuzun 97. yılında Türk Inner Wheel’i olarak 244. & 242 Bölgelerimizin birlikteliği ile gerçekleştirdiğimiz toplantımıza 121 kişilik katılımla coşku ile kutladık. UT sevgili İclal Kardıçalı yaptığı konuşmada bir orkestrada bulunan her enstrumanın ayrı sesleri olduğunu, ancak bir araya gelindiğinde nasıl ahenk içinde olduğunu anlatan ve bu orkestrayı da Inner Wheel’e uyarlayan çok etkileyici bir konuşma ile toplantımızı taçlandırdı. 97. Yılımız kutlu, mutlu ve ebedi olsun!

Boğaziçi IW Kulübü'nden Yılın Son Toplantısı

Boğaziçi Inner Wheel Kulübü 2020 yılının son toplantısını konuk konuşmacı Astrolog Pınar Seyhan’ın konferansı ile tamamladı. Bölge Yönetimimizin ve diğer kulüplerimizin katılımı ile gerçekleşen toplantıda 2021 yılının bizlere ve ülkemize getirecekleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bursa IW Kulübü'nden "Stres Yönetimi" Konulu Seminer...

Bursa Inner Wheel Kulübü’müzün aylık olağan toplantısının konuşmacı konuğu sevgili İlay Yılmazlar idi. Bölge Yönetimimizin de katıldığı toplantıda İlay Yılmazlar, “Stres Yönetimi” konulu çok keyifli, düşündürücü bir sunum yaparak pandemi sebebiyle geçirdiğimiz zor süreçte stresle başa çıkabilmenin yöntemlerini anlattı.

Beyazıt IW ve İkiz Kulüpleri Dobrich IW Kulüplerinden Ortak Toplantı...

Beyazıt Inner Wheel Kulübü, ikiz kulüpleri Dobrich IW (Bulgaristan) ile Dönem Başkanları Sylvia Dimitrova’nın sunumunu yaptığı bir webinarda bir araya geldiler. Bölge yönetimimizin de katıldığı toplantının konusu “Şifalı Yağlar” idi.

Avrupa IW Kulübü Osman Faruk Loğoğlu'nun Katılımı İle Toplantısını Gerçekleştirdi..

Avrupa Inner Wheel Kulübü solunum cihazı alma amacıyla internet üzerinden emekli Washington Büyük Elçisi Osman Faruk Loğoğlu'nun konuşmacı konuk olarak katıldığı toplantısını gerçekleştirmiştir. Loğoğlu "Türk-Amerikan İlişkileri" ve "Dünyada Türkiye'nin Yeri" konuları üzerine bir konferans vermiştir.

Dolmabahçe IW ve Dolmabahçe Rotary Kulübü'nden Kadına Yönelik Şiddete Son..

Dolmabahçe Inner Wheel, Dolmabahçe Rotary, Rotaract ve Interact kulüpleri tarafından, Kadına Yönelik Şiddette Karşı Mücadele gününde organize edilen, psikiyatrist Dr. Gülcan Özer’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, 242. Bölge Inner Wheel Ailemiz ve 244. Bölge Başkanımız ile birlikte yer aldık. Her türlü şiddetin son bulması dileği ile..

242. Bölge Federasyonumuz'un Kadın, Şiddet ve Aile Konulu Toplantısı...

UIW 242. Bölge Federasyonumuz tarafından, "Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Mücadele Günü" etkinlikleri kapsamında kalabalık bir katılımla, İnternet üzerinden gerçekleştirdiğimiz toplantımızın konuşmacı konuğu Prof. Dr. Nurgün Oktik, bizlere "Kadın, Şiddet ve Aile" konulu çok etkileyici ve düşündürücü bir sunum gerçekleştirdi. Tüm Dünyada kadına şiddetin son bulması umudu ile..

Bursa IW Kulübü 10 Kasım'da Ata'mızın huzurundaydı...

Bursa Inner Wheel Kulübümüz; üyesi oldukları Bursa Kadın Kuruluşları Birliği ile birlikte 10 Kasım'da Ata'mıza saygı duruşunda bulunmuştur.

UIW 242. Bölge Federasyonu Ata'mızın Huzurunda...

UIW 242. Bölge Federasyonu olarak saat 09.05'te Kadıköy Kaymakamlığı'nın resmi töreninde Ata'mızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak çelengimizi takdim ettik.

Ulu Önder M. Kemal Atatürk'ü Anma Toplantısı

UIW 242. Bölge Federasyonu tarafından 10 Kasım günü, tüm üyelerimizin katılımıyla Gazi M. Kemal Atatürk'ü anma toplantısı düzenlendi. Konuşmacı konuğumuz Edirne IW Kulübü 2020/2021 Dönem Başkanı Binnur Güdücüler idi.

UIW 244. Bölge Federasyonu 29 Ekim Toplantısı..

UIW 244. Bölge Federasyonu tarafından organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu toplantısına, Bölge Başkanımız Berrin Baldöktü'de katılmıştır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ortak Toplantısı 2020

W 242. Bölge Federasyonu üyesi kulüpler,Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 10 Mart günü, Avrupa Kulübü’nün organizasyonuyla , Moda Deniz Kulübü’nde biraraya geldi. Dalyan IW Kulübü’nün,Sn İbrahim BETİL’ e “Meslekte Başarı Ödülü” verdiği toplantıda, Ankara Milletvekili Sn. Aylin NAZLIAKA “Türkiye’de Kadın ve Kız Çocukları” , Emekli Büyükelçi Sn. Zergün KORUTÜRK “Diplomaside Kadın’ın Yeri” ve Dr. Koshlendra PRATAP “Kadın Sağlığı, Sağlıklı Beslenme ve Organların Temizliği” konularında konukları bilgilendirdiler.

Bursa IW Kulübü 9 Mart Etkinliği

Bursa IW Kulübü 9 Mart tarihinde ,Bursa Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES) yararına şiir dinletisi düzenledi. Dans ve müziğin eşlik ettiği dinleti izleyenlerden tam not aldı.

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Phyllis Charter'ın Türkiye resmi ziyareti

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Phyllis Charter'ın Türkiye resmi ziyaretinin ilk akşamında verilen davete 242. Bölge Federasyonu Yönetim Kurulu ve Ulusal Temsilcinin yanı sıra Ürdün Petra Inner Wheel üst yönetim üyeleri de katıldı.

Meslek Hizmet Ödülü

DOLMABAHÇE IW Kulübü, Dolmabahçe Rotary Kulübü ile ortak yaptığı toplantıda, kadın girişimcilere verdiği destek ile dikkat çeken işletmeci ve işinsanı Gamze Cizreli'ye Meslek Hizmet Ödülü verdi.

Yeni Üye Girişi & Konuk Konuşmacı

BOĞAZİÇİ IW Kulübü, Aralık Ayı resmi toplantısında, 2 yeni üyenin girişi yapıldı. Konuk konuşmacı Hatice Kunt'un katıldığı toplantıda, yeni üyelerin giriş rozetin, kulüp başkanı Meral Şirin taktı.

Konuk Konuşmacı Azade Öksoy

DALYAN IW Kulübü, Aralık ayı resmi toplantısında, konuk konuşmacı Azade Öksoy'u misafir etti. Senenin son toplantısında Inner Wheel Dostları ile birlikte erken yeni yıl kutlaması gerçekleştirildi.

Yılbaşı Yemeği

SUADİYE IW Kulüp üyelerinin ve dostların katılımıyla etkinlik desteklendi ve kulüp projelerinde kullanılmak üzere fon yaratıldı.

Kışlık Bot Yardımı

BURSA IW Kulübü, Diyadin İlçesi Mollakara Ortaokulunda okuyan 157 öğrencinin kışlık bot ihtiyacını karşıladı.

KASEV Ziyareti

DALYAN IW Kulübü, Başkan Emine Uzel ve üyeleriyle, öğretmenlere ve yaşlılara bakım & sosyal hizmet desteği veren KASEV Vakfını ziyaret ettiler. Üyeler tarafından hazırlanan ikramlar ve mini bir konser eşliğinde geçen ziyarette, vakıf başkanı Kamil Oraler, tüm kulüp üyelerine teşekkür etti.

Fas Casablanca IW Alia Okul Ziyareti

BEYOĞLU IW Kulübü Başkanı Dilek Durgun ve 242. Bölge Başkanı Meltem Gökman, Beyoğlu IW kardeş kulubü Fas Casablanca Renaissance kulübünün projesi olan Alia Okulunu, Casablanca Renaissance IW Kulübü kurucu başkanı Amal Labbar ve 73. Bölge Başkanı Colette Rousseaau ile ziyaret etti. Öğrencilerin misafirlere özel gösteriler sundukları bu anlamlı günde, kulüp başkanı Dilek Durgun, okulun anı defterini imzaladı.

Atatürk Arboretum Ziyareti

BEYAZIT IW Kulübü üyeleri ve misafirleri Atatürk Arboretumu'nda doğa dostu ve fotoğrafçı Ayşegül Açıkgöz rehberliğinde gezdiler. Bu etkinlikten elde edilen bağışlar kulübün projelerinde kullanılmak üzere fona aktarıldı.

Onur Ödülü

SUADİYE IW ve Suadiye Rotary Kulüpleri üyelerinin yoğun katılımı ile Tim Maslak Show Center'da sahnelenen, Müjdat Gezen'in yazdığı, yönettiği ve oynadığı "Pera Muzikali" adlı gösteriyi sonrası, değerli sanatçı ve aynı zamanda sanat dünyasının kıymetli öğretmeni Müjdat Gezen'e 24 Kasim "Ögretmenler Günü" vesilesi ile SUADİYE IW Kulübü adına bir plaket takdim edildi.

Konuk Konuşmacı Sedef Betil

SUADİYE IW Kulübü kasım resmi toplantısında öykü yazari Sn. Sedef Betil'i ağırladı. Sn. Betil yazarlık serüveninden ve kitaplarından bahsettiği bir konuşma yaptı.

Anıtkabir Ziyareti

242. Bölge Federasyonu önderliğinde, 244. Bölge Federasyonunun katılımıyla, Anıtkabir Resmi Ziyareti 14 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu Ziyareti

BEYAZIT IW Kulübü, Kocaeli Gebze Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu ile yaptığı toplantı sonucu okulun ihtiyacı olan özel sınıf mobilyalarının temini ile ilgili bir kampanya başlatma kararı aldı. Özellikle otizm hastası çocuklar ile çalışan okuldaki her sınıfın özel olarak tasarlanmış bir dolap ve 4 masa/sandalye ihtiyacının, Şubat ayına kadar devam edecek bağış kampanyası ile mümkün olduğu kadar çok sınıfın ihtiyacını karşılamayı hedeflenmekte.

Aşevi Ziyareti

BEYAZIT IW Kulübü üyeleri, Balat semtinde, Ali Denizci tarafından kurulan Deliler ve Veliler Derneği’ne ait Deliler Kahvesi ve Deliler Aşevi’ni ziyaret etti. İhtiyaç sahiplerine yardım etmek üzere kurulmuş olan dernek ile işbirliği olasılıklarını görüşüldüğü bu ziyarette dönem içinde üyeler ile gönüllü olarak aşevinde çalışma kararı alındı.

Bursa IW Kulübü İletişim Dinamikleri Etkinliği

Bursa Inner Wheel Kulübü, 14.10.2019 tarihinde ,Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencileriyle (Kır Çiçekleri) , “İletişim Dinamikleri” başlıklı interaktif bir seminer gerçekleştirdi. İlay Yılmazlar yönetiminde yapılan çalışmada,doğru ve etkili iletişim sürecinin nelerden etkilendiği ve nasıl olması gerektiği konusu gençlerle tartışıldı.

Boğaziçi IW , eğitime destek için fon yaratma etkinliği.Kocaeli/Derince

Boğaziçi IW Kulübü üyeleri ,29 Eylül Pazar günü, Kocaeli Derince Mersincik Mah.Muhtarlığı’nın düzenlediği kaynaşma gününde 2. el eşya satışı gerçekleştirdi. Boğaziçi Kulübü ,elde edilen fonu, eğitime destek için kullanacak

Eylül 2019/Bursa IW Kulübü ,Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencileri ve Nilüfer Özel Eğitim Okulu kahvaltı etkinliği

28 Eylül Cumartesi günü,Bursa IW Kulübü ,Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencileri (Kırçiçekleri) ve Nilüfer Özel Eğitim Okulu öğrencilerini buluşturan kahvaltı düzenledi. Üç kurum bilgi paylaşımında bulundular.

Contemporary gezisi

Suadiye Inner Wheel Kulubü 13 Eylül 2019 tarihinde 19 kişilik bir katılımla, Sanat Tarihi uzmanı Sn. Feride Çelik rehberliğinde, Contemporary Istanbul Sanat Fuarına bir gezi düzenledi.

2018-19 Dönemi 242. Bölge Genel Kurulu

Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu 2018-2019 Dönemi için Genel Kurulunu 30 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdi

2019-2020 242. Bölge Yönetim Kurulu

Türkiye Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu 2019-2020 Dönemi Yönetim Kurulu (soldan sağa) Editör: Ülkü Ateş (Beyazıt IW) - Ulusal Temsilci İclal Kardıçalı (244. Bölge) - Başkan: Meltem Gökman (Dolmabahçe IW) - Misafir (244. Bölge) - Sayman: Hüsniye İskit (Beyazıt IW) - Tanıtım Geliştirme Organizatörü: Müge Es (Edirne IW) - Başkan Yardımcısı: İlay Yılmazlar (Bursa IW) - Başkan Yardımcısı: Berrin Baldöktü (Suadiye IW) - Sekreter: Tacidar Kansu (Dolmabahçe IW) - Ulusal Temsilci Vekili: Siren Toksoy (Suadiye IW)

Başkanlık Devir Teslimi

Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu tarafından 30 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Devir Teslim Töreninde 2018-19 Dönemi Bölge Başkanı Gülru Erdier (Beyoğlu IW Kulübü) görevini Meltem Gökman'a (Dolmabahçe IW Kulübü) devretti

Ulusal Temsilci Devir Teslimi

Türkiye Inner Wheel 242. & 244. Bölgeler Ulusal Temsilcisi Nur Üstaş (Dalyan IW Kulübü) 2017-2019 yıllarını kapsayan 2 dönemde yürüttüğü Ulusal Temsilcilik görevini, 244. Bölge'de İclal Kardıçalı'ya devretti.

KKTC Kulüp Ziyareti

242. Bölge Federasyonu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Inner Wheel kulüplerine senelik olağan ziyaretini, 09 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirdi. Bölge olmayan 5 kulüp başkan ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda, 242. Bölge Başkanı Gülru Erdier tarafından, interaktif Inner Wheel Eğitim Semineri verildi.

Yeni Üye Kabul Töreni

2018-2019 Döneminin Mayıs ayı resmi toplantısında, BURSA IW Kulübüne, Gülçin Doğan, Gül Savaşır ve Z. Seven Razgırat'ın giriş törenleri yapıldı

Nilüfer Özel Eğitim Meslek Okulu Atölye Ziyareti

BURSA IW Kulübü, Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Christine Kirby ve eşi, Ulusal Temsilci Nur Ustaş, 242. Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Yönetim Kurulu, Fransa 68. Bölge Başkanı Marie Ange Rebert, Almanya Uluslararası Inner Wheel Yönetim Kurulu geçmiş dönem Yönetim Kurulu üyesi Brıgıtte Koehler, KKTC Kulüp başkan ve misafirlerini, sponsoru olduğu Nilüfer Özel Eğitim Meslek Okulu atölyelerini gezdirdi.

Dünya Başkanı Anzak Töreni katılımı

Inner Wheel 242 Bölge Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Ralli Etkinliği kapsamında, IW Dünya Başkanı, 25 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen Anzak Törenlerine katıldı

Çanakkale Şehitlik Ziyareti

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı ve 242. Bölge Yönetim kurulu & kulüp temsilcileri, Çanakkale Abidesini ziyaret ettiler

Dünya Başkanı Eceabat Ziyareti

Uluslararası Inner Wheel Başkanı Christine Kirby ve eşi, 242. Bölge Federasyonu temsilcileri ile Gelibolu tarihi yarımadasındaki Kızılay Müzesini ziyaret etti

Dünya Başkanı Truva Ziyareti

IW Dünya Başkanı Christine Kirby ve eşi, 242. Bölge Federasyonu tarafından düzenlenen Gelibolu gezi etkinliğinde Truva'yı ziyaret etti

Türkiye & Bulgaristan İkiz Kulüp Anlaşması

Uluslararası Inner Wheel Dünya Başkanı Christine Kirby'nin Türkiye Ziyareti kapsamında, 242. Bölge Dolmabahçe IW Kulübü ile Bulgaristan 248. Bölge Varna Europea Kulüpleri arasında İkiz Kulüp Töreni gerçekleştirildi.

Panel: "Yolunu Çizenler"

BURSA IW Kulübü, Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencileri (Kır Çiçekleri) için 'Yolunu Çizenler' başlıklı bir panel organize etti. Mesleklerinde başarılı Avukat, Seramik Sanatçısı, Jeolog, Mali Müşavir ve Sanayici olan kadın konuşmacılar, geleceğimizin mimarları gençlerimize, meslekleri ve çalışmaları konusunda bilgi verdiler

Konuk Konuşmacı Dr. Dr Özgür Şapolyo

EDİRNE Inner Wheel Kulübü, Nisan ayı resmi toplantısında Dr. Özgür Şapolyo'yu konuk etti. Organ Bağışı üzerine bir konuşma yapan Dr. Şapolyo, ülkemizde ve dünyada organ bağışının durumunu ve neden organ bağışı sorularını cevapladı.

Yaşlılar Haftası Edirne Huzurevi Ziyareti

EDİRNE IW Kulübü, Mart ayının son haftasında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebitiyle, Edirne Huzurevini ziyaret etti. Çeşitli hediyeler ile değerli büyüklürimizin gönlünü alan üyeler, daha sonra huzurevi sakinlerini öğle yemeğinde ağırladı.

Karma Resim Sergisi 'Kadının Adı Her Zaman Var'

BEYAZIT IW Kulübünün destekçilerinden Ressam Sevgi Tezcanlı'nın da eserinin yer aldığı Kadının Adı Her Zaman Var adlı karma sergiye, 242. Bölge Başkanı Gülru Erdier ve Beyazıt IW Kulübü üyeleri katıldı.

Konuk Konuşmacı Nilgün Cön

SUADİYE IW Kulübü Mart ayı yasal toplantısında konuk konuşmacı olarak kişisel gelişim uzmanı Sn. Nilgün Cön'ü konuk etti. "Dünden Yarına Kadın" başlıklı bir sunum yapan konuşmacı, kadının günümüz toplumundaki yeri ve toplumda sürdürülebilir kadın gücü hakkında yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Pera Müzesi Sergi Etkinliği

DOLMABAHÇE Inner Wheel Kulübü, 2018-2019 Dönemi ikinci sergi etkinliğini 15 Mart 2019 tarihinde Pera Müzesinde gerçekleştirdi. *Kadın ve Kız Çocuklarını Gözet* temalı projeleriyle eğitime destek için fon sağlanan sergiye, Inner Wheel 242. Bölge Başkanı, Federasyon Yönetim Kurulu, Rotary 2420 Bölge Guvernörü ve çok sayıda Inner Wheel ve Rotary üyeleri katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ortak Toplantısı

DALYAN IW Kulübü ev sahipliğinde, BEYAZIT, BEYOĞLU, BOĞAZİÇİ, DOLMABAHÇE ve SUADİYE Kulüplerinin ortak gerçekleştirdiği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinde, konuk konuşmacı Farmakolog Prof. Dr. Feyza Arıcıoğlu, Kadın ve sağlık ve bu alanda ilaç kullanımı ile ilgili sunum yaptı. 100'den fazla üyenin katıldığı etkinlik, Inner Wheel dostluk ve dayanışmasının güzel bir örneğini teşkil etti.

Yeni Üye Kabul Töreni

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde, DOLMABAHÇE IW Kulübüne yeni üye Sn. Ferda Baycan'ın giriş töreni yapıldı.

Konuk Konuşmacı DR. Nihan Timur

EDIRNE Inner Wheel Kulübü resmi toplantısında, Uzman Dr. Nihan Timur'u konuk etti. Eklem ağrıları ve tedavisi konusunda bilgilerin verildiği toplantı sonrası, konuk konuşmacıya teşekkür belgesi verildi.

Kars Kültür Gezisi

SUADİYE IW Kulübü, projelerine fon yaratma amaçlı düzenlediği Kars gezisini, Türkolog Ali Canip Olgunlu eşliğinde 3-5 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Darülaceze Ziyareti

SUADİYE IW Kulübü üyeleri 26 Şubat 2019 tarihinde Darülaceze Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Kurum yetkililerinden faaliyetleri hakkında bilgi alan üyeler, sakinlerle biraraya gelerek aktiviteleri yerinde gördü ve kuruma nakdi destekte bulundu.

Konuk Konuşmacı Elfin Tataroğlu

SUADİYE IW Kulübü, 2019 Şubat resmi toplantısında konuk konuşmacı olarak Sn. Elfin Tataroğlu'nu ağırladı. Türk aydınlanmasının öncülerinden Bahriye Üçok’un yaşamını konu alan kitabı "Bahriye" hakkında sunum yapan Sn. Tataroğlu'na Başkan tarafından, kulüp flaması hediye edildi.

Nilüfer Özel Eğitim Merkezi Çocuklarıyla Elite Alışveriş Şenliği

"Engelleri Kaldıralım, Üretime Katılalım" diyen BURSA IW Kulübü, Elite dergisi tarafından düzenlenen 2. Elite Kadınlara Özel Alışveriş Şenliğine, Nilüfer Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin el emeklerini sergilediği masayla katıldı.

Bursiyeler Toplantısı

SUADİYE IW Kulübü bursiyerleriyle 10 Şubat 2019 Pazar günü Marmara Yelken Kulübünde Suadiye Rotary Kulübü’nün de katılımıyla bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Konuk Konuşmacı Dr. Melek Altın Ertan

ESKİŞEHİR IW Kulübü, Şubat resmi toplantısında Nörolog Dr. Melek Altın Ertan’ı konuk konuşmacı olarak ağırladı. Migren, uykusuzluk vb rahatsızlıkların tedavisinde botoks yöntemi üzerinde bilgiler veren Dr. Ertan’a teşekkür plaketi verildi.

2. El Eşya Satışı

ESKİŞEHİR IW Kulübü, "Bir Başka Okul Mümkün" isimli okul projesi için, düzenlenen ikinci el eşya satışına katıldı.

Yeni Üye Kabul Töreni

BURSA IW Kulübü yeni üyesi Nurgul Nuriye Uslu'nun giriş töreni, Şubat resmi toplantısında gerçekleştirildi

Konuk Konuşmacı MELEK BALCI ÇAKICI

EDIRNE IW Kulübü, Şubat Ayı resmi toplantısında Melek Balcı Çakıcı'yı konuk etti. Çocuk Gelişimi konusunda bilgilerin verildiği bu toplantıda, Çakıcı, sağlam bir gelecek için, çocuklarımıza nasıl psikolojik olarak rehberlik edilmesi noktalarını, üyeler ile paylaştı.

Kars Kültür Gezisi

BEYAZIT IW Kulübü tarafından düzenlenen ve kulüp projelerine fon yaratma amaçlı Kars Kültür Gezisi, 32 yardımseverin katılımıyla 3-5 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkolog Ali Canip Olgunlu rehberliğinde düzenlenen gezide, Kars’ın yanı sıra, Çıldır Gölü ve Ani Harabeleri de ziyaret edildi.

Konuk Konuşmacı İbrahim Betil

DALYAN IW Kulübü, "Sen de Gel" Derneği Kurucusu ve Başkanı Sn. İbrahim Betil'i konuk konuşmacı olarak ağırladı. Afrika'daki açlık ve sefalet koşullarında yaşamını sürdüren insanlara, içilebilir su sağlamak için Su Kuyuları açan dernek, aynı zamanda Gambiya ve Senegal için Kadınlar Bahçesi, Hayvancılık, Tavuk Çiftliği, Güneş Enerjisi, Okul projeleri vb çeşitli insani konularda hizmet vermekte.

TOFD Ziyareti

BOĞAZİÇİ ve EDİRNE IW Kulüpleri 25 Ocak tarihinde ortak projede bir araya geldiler. Boğaziçi IW Kulübü Başkanı Meral Şirin ve Edirne IW Kulübü Başkanı Emel Sezer, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Hüsnü Ayık Bakım Merkezini ziyaret ettiler. Bakım Merkezinde yaşayanlarla sohbet edip, kahvaltılık ve diğer ihtiyaçlarını teslim ettiler.

"Önce Ben, Sonra..." Farkındalık Semineri

BEYAZIT IW Kulübü tarafından Yaşam Koçu Lale Rona'nın düzenlediği "Önce Ben, Sonra...." isimli seminer, İstanbul'da gerçekleştirildi. Katılımcıların, kişisel farkındalık çalışması yaptıkları seminerler İstanbul'da devam edecek

ZİÇEV Ziyareti

SUADİYE IW Kulübü, 22 Ocak 2019 tarihinde ZİÇEV’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Beraber yenen akşam yemeğinin ardından, ZİÇEV'li çocuklar, bir folklor gösterisi sundular. Derneğe yapılan bağış sonrası, kulüp başkanı, derneğin faaliyetlerine ilginin ve kulüplerinin desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

D.O.S.T. ziyareti

DOLMABAHÇE IW Kulübü Üyeleri, DOST (Dolmabahçeli'lere Saygı Toplantısı) etkinliğinin üçüncüsünü Dolmabahçe Rotary Kulübü ile beraber kurucu Başkan Sn. İnci Tarzı'yı evinde ziyaret ederek gerçekleştirdi.

Beyoğlu IW Kulübü Yeni Üye

IW 10 Ocak kuruluş kutlamasında, Beyoğlu Inner Wheel Kulübüne 2 yeni üye katıldı. Nazan Senemoğlu ve Hatice Özkara'ya IW broşu, 242. Bölge Başkanı tarafından takıldı.

242. Bölge Inner Wheel 95. Yıl Kuruluş Kutlaması

Türkiye Inner Wheel 242. Bölge, Inner Wheel 95. Yıl Kuruluş Kutlamasını 10 Kulübün katılımıyla 10 Ocak 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdi.

Pera Kültür Gezisi

BOĞAZİÇİ IW Kulübü, projelerine fon yaratma amaçlı Pera Kültür Gezisini, üyelerin ve yardımseverlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Dalyan IW Kulübü ve Erenköy Rotary Kulübü Kermes Partnerliği

DALYAN IW Kulübü, Erenköy Rotary Kulübünün 08.12.2018 tarihinde düzenlediği kermese partner olarak katıldı. Kulüp üyeleri tarafından tedarik edilen çeşitli hediyeliklerin satışıyla, kulüp projeleri için önemli miktarda fon yaratıldı

Konuk Konuşmacı Ozan Razgırat

BURSA IW Kulübü 6 Aralık 2018 tarihli resmi toplantısında, Ozan Razgırat’ı konuk etti. Klasik müzik konusunda bilgilerin verildiği toplantı sonrası, konuk konuşmacıya teşekkür belgesi verildi.

Yeni Üye Kabul Töreni

BURSA IW Kulübü ailesine katılan yeni üye Asuman Paker'in giriş töreni, Aralık resmi toplantısında gerçekleştirildi

‘Duygularımın ve Düşüncelerimin Farkındayım’ Konulu Konuşma

Dolmabahçe InnerWheel Kulübü olarak 4 Aralık toplantısında ‘Duygularımın ve Düşüncelerimin Farkındayım’ konulu konuşması ile Yaşam Koçu Sevgili Neslihan Baykut, bizlerin de duygu ve düşüncelerinde farkındalık yaratarak ufkumuzu aydınlattı.Yaşam Koçu Sevgili Neslihan Baykut ve toplantımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Tiyatro etkinliği "Efsane Kadın"

BEYAZIT IW Kulübü üyeleri ve misafirleri, kulüp projelerine fon yaratma amaçlı düzenlenen geleneksel tiyatro etkinliğinde Derya Alabora'nın tek kişilik oyunu "Efsane Kadın" adlı oyunda bir araya geldiler.

"Kadına Şiddete Dur" Paneli

Beyazıt Inner Wheel kulübünün, Ataşehir Belediyesi ve Atlas Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlediği “Kadına Şiddete Dur” paneli basında ses getirmeye devam ediyor. http://www.acarhaberajansi.com/atlas-der-kadina-yonelik-siddete-tepki-icin-bulusturdu/

Söyleşi: Zaman Yönetimi

BURSA IW Kulübü’nün önderliğinde 26.11.2018 Tarihinde Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencilerine (Kır Çiçekleri), kulüp üyesi İlay Yılmazlar tarafından “Zaman Yönetimi” başlıklı üçüncü söyleşi yapıldı.

Söyleşi Seven Razgırat

BURSA IW Kulübü’nün önderliğinde 24.10.2018 Tarihinde Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencilerine (Kır Çiçekleri) Seven Razgırat tarafından “Kendini Tanımak” başlıklı ilk söyleşi yapıldı. ÇEK, Bursa içi sınırlarında yaşayan fakat ailesinin ikamet ettiği yerleşim biriminde ortaöğretim kurumu bulunmayan, maddi olanakları yetersiz başarılı kız öğrencilerinin ücretsiz olarak yararlandığı bir kurumdur.

Kadına Yönelik Şiddete Dur De

Beyazıt Inner Wheel kulübü, Ataşehir Belediyesi ve Atlas Yardımlaşma Derneği işbirliği ile “Kadına Şiddet” konulu panel, 22 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti. 242. Bölge Başkanımız sevgili Gülru Erdier, Başkan Yardımcıları sevgili Meltem Gökman ile sevgili Ülkü Ateş, Bölge Sekreteri sevgili Dilek Durgun ve 242.GDBB Deniz Tezelman son olarak Beyoğlu IWC Başkanı sevgili Esra Savaş katılımlarıyla bizi sevindirdiler.

Anıtkabir’i ziyaret

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Federasyonu ve kulüpleri, 10 Kasım için resmi tören eşliğinde Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’e saygı ve şükranlarını sundular

Söyleşi: Nüktelerle Atatürk

BURSA IW Kulübü’nün önderliğinde 5.11.2018 Tarihinde Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) öğrencilerine (Kır Çiçekleri) Gül Ataç Savaşır tarafından “Nüktelerle Atatürk” başlıklı ikinci söyleşi yapıldı

Kardeş Kulüp Anlaşması

Uluslararası Inner Wheel Türkiye 242. Bölge Federasyonu BEYAZIT INNER WHEEL Kulübü ve 248. Bölge Bulgaristan DOBRICH Kulübü, 20 Ekim 2018 tarihinde Del Mare’de düzenlenen törenle “kardeş kulüp” anlaşması imzalamıştır. Moderatörlüğünü, Bölge Tanıtım ve Geliştirme Organizatörü Sn. Siren Toksoy’un yaptığı törende, Bölge Başkan Yardımcı’mız Sn. Ülkü Ateş de yanımızdaydı.

Konuk Konuşmacı Sevil Mert Uzun

4 Ekim 2018 tarihinde BURSA IW Kulübü resmi toplantısında, Sevil Mert Uzun’u konuk etti. Konuk, 'çok okuyan çok gezen' ‘in hikayesini anlattı.

Burslu Öğrencilere Katkı

Bu yaz sahilde yaptıkları resimleri satarak IW İstanbul Avrupa Kulübünün burslu öğrencilerine katkıda bulunan koca yürekli minikler.

Eğitim Semineri 2017-2018

Türkiye INNER WHEEL 242. Bölge 2017-2018 Dönemi 1. Eğitim Semineri.

Devir Teslim Töreni

ESKİŞEHİR IWC 2016-2017 Devir Teslim Töreni

Dünya Başkanı Ziyareti

Uluslararası INNER WHEEL 2016-17 dönemi Dünya Başkanı Sn. Oluyemisi Alatise’nin İstanbul Ziyareti.

2016-2017 Devir Teslim

Türkiye INNER WHEEL 242. Bölge 2016-2017 Dönemi Devir Teslim Töreni

Burgas Kuruluş Kutlaması

Bulgaristan 248. Bölge BURGAS Kulübü Kuruluş Kutlamasına 2016-2017 242.Bölge Başkanı Müge Es katıldı.

Alzheimer Semineri

BEYAZIT IW Kulübü tarafından, Kadıköy NB Hastanesinde düzenlenen Alzheimer konulu Halk Sağlığı Semineri.

İkiz Kulüp Anlaşması

DOLMABAHÇE IWC ile K.K.T.C Lefkoşa Kulüpleri arasında, işbirliğini güçlendirmek, ortak projelere imza atmak için yapılan ikiz kulüp anlaşması.

Bölge Kulüpleri Arası İkiz Kulüp Anlaşması

İstanbul DOLMABAHÇE IWC ile 244. Bölge Kulüplerimizden İZMİR IWC arasında imzalanan ikiz kulüp anlaşması.

Nilüfer Özel Eğitim Meslek Okulu ile Seramik Atölyesi

242. Bölge BURSA INNER WHEEL Kulübünün himayesindeki NİLÜFER ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU’nda Engelli Çocuklarımızın yaptıkları seramik çalışmalarını gördük. 242. Bölge BURSA INNER WHEEL Kulübü ve AÇEV ortak projelerde elele. District 242 & IWC BURSA at the Nilufer Hatun School offering special education for the disabled children visiting the ceramic workshop studio. IWC BURSA & ACEV together in joint projects our special children.

İkiz Kulübümüz Varna IWC - Bulgaristan ağırlanması

İstanbul DALYAN IWC, Bulgaristan 248. Bölge’den ikiz kulübü VARNA’yı İstanbul’da ağırladı.

242.Bölge Eğitim Semineri

Bölge Kulüpleri arasında bilgilendirme toplantısı.

Dünya Kadınlar Günü

BEYAZIT IWC tarafından NB Kadıköy Hastanesi'nde düzenlenen sağlık temalı konferans.

Kadının Gücü Sergisi

SUADİYE IWC ile Rotary Suadiye & Moda kulüplerinin ortak gerçekleştirdiği geliri kadınlara bırakılan sergi.

Engelsiz Yüreklerden Memleket Türküleri

Bursa YILDIRIM BAYEZİD IWC üyeleri ve Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin düzenlediği konser.

SOMA STEM Laboratuarı projesi

Beyoğlu IWC, SOMA STEM Laboratuarı projesi kapsamında, okulun Fen Bilimleri öğretmenini İstanbul’da ağırlayarak, eğitmen eğitimini aldırdı.

Bayrak Değişimi

Uluslararası Inner Wheel 242. ve 248. Bölge Başkanları bayrak değişimi.

Aralık Ayı Yasal Toplantısı

ESKİŞEHİR IW Kulübü, Aralık ayı yasal toplantısında, 242. Bölge Federasyonu Yönetim Kurulunu ağırladı. Ortalama 2 saat süren interaktif eğitim seminerinde, kulüp üyeleriyle, Inner Wheel Türkiye Kurumsal Kimliği ve Uluslararası projeler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Faruk İbrahimoviç’in Fotoğraf Temalı Sunum ve Söyleşisi

242. Bölge Kulüp ziyaretleri kapsamında EDIRNE Inner Wheel Kulübü Eğitim Toplantısı sonrası sanatçı Faruk İbrahimoviç’in Fotoğraf temalı sunum ve söyleşisi

Beyazıt Inner Wheel 2. Olağan Toplantısı

Beyazıt Inner Wheel kulübü üyeleri 2. Olağan toplantılarında 242. Bölge Yönetimini ağırladı. 242. Bölge Başkanımız, Sevgili Gülru Erdier’in verdiği kapsamlı bilgiler, hem ulusal hem de uluslararası platformlarda çok daha başarılı projeler üretmek adına faydalı oldu.

Bulgaristan ile Üçüz Kulüp Anlaşması

İstanbul BEYOĞLU IWC ile EDİRNE IWC ve Bulgaristan BURGAS IWC arasında imzalanan ve Inner Wheel oluşumunda bir ilk olan üçüz kulüp anlaşması.

Anıtkabir Ziyareti

İstanbul BEYAZIT IWC tarafından çocuklarımızla birlikte gerçekleştirilen Anıtkabir ziyareti.

KKTC Kulüpleri ziyareti

242. Bölge Yönetim Kurulu, Lefkoşa Sarayönü, Girne, Beylerbeyi, Kale ve Lefkoşa Yeni Kent kulüplerinin ortak toplantısına katıldı. 242. Bölge Kulüplerinden BEYOĞLU, DALYAN, DOLMABAHÇE ve EDİRNE IW kulüplerinin Başkanları projelerini Kıbrıs Kulüplerimizle paylaştılar.

Kadın ve Müzik

İstanbul DALYAN IWC tarafından düzenlenen ve 244. Bölge Geçmiş Dönem Başkanı Sn. İclal Kardıçalı’nın Kadın ve Müzik temalı sunusu.

INNER WHEEL Kuruluş Kutlaması

Her yıl 10 Ocakta kutlanan INNER WHEEL KURULUŞ kutlamasının 94. yılı.

Dünya Başkan Ziyareti

Uluslararası INNER WHEEL 2017-2018 Dünya Başkanı Sn. Dr. Kapila Gupta’nın İstanbul ziyareti.

Burslu Öğrencilerle Buluşma

İstanbul SUADİYE IWC bursiyerleriyle birlikte buluşma gerçekleşti

Konuk Konuşmacı

İstanbul SUADİYE IWC’nin ressam Ahmet Güneştekini davet ettiği sanat ve resim konulu toplantı.

Spina Bifida Sağlık Söyleşisi

ESKİŞEHİR IWC tarafından düzenlenen Spina Bfida Farkındalık Söyleşisi.

KASEV Huzurevi Ziyareti

İstanbul DALYAN IWC’nin KASEV Rezzan Has Öğretmen Dinlenme Huzur Evi'ne ziyaret gerçekleşti

Geleneksel Kermes

İstanbul SUADİYE IWC’nin her yıl aralık ayında gerçekleştirdiği ve gelirinin kadın ve çocuk temalı projelerde kullanıldığı geleneksel yıl sonu kermesi.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

ESKİŞEHİR IWC’nin 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle yaptığı Anıtkabir ziyareti.

Kadına Şiddet Haftası

İstanbul DALYAN IWC tarafından Gayrettepe,Kalamış ve Dragos Rotary Kulüpleri ile birlikte "Kadına yönelik şiddeti önleme ve aile arabuluculuğu " konulu panel.

Varna Toplantısı

EDİRNE IWC ile Varna Kulüplerinin düzenlediği Avrupa Kulüpleri toplantısı.

Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Okulu bilgisayar odası için destek

Uluslararası Inner Wheel 242. Bölge Bursa Y. Bayezid Kulübü'nün ve Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim öğrencilerinin oluşturduğu koro ilk çalışmalarını yaptı.